За или против влизането на България в еврозоната

За или против сте за влизането на България в еврозоната?

  • За

    Votes: 39 59.1%
  • Против

    Votes: 28 42.4%

  • Общо гласове
    66
Уж спестяваме,вдигаме стандарта, а в същото време задлъжняваме ?


Виж файлът 31734





Друга интересна графика
Външният дълг на Хърватия се е увеличил до 62436,80 EUR Милиона през септември от 59832,20 EUR Милиона през август 2023 г. Външният дълг в Хърватия е средно 38521,74 EUR Милиона от 1999 до 2023 г, достигайки най-високата стойност за всички времена от 62436.80 EUR Million през септември 2023 г. и рекордно ниска стойност от 10076.55 EUR Million през януари 2000 г. източник: Хърватска Национална Банка
Виж файлът 31733


Защото без влизане ще сме много стабилни и ще си оправим дори дълговете. Всяка държава задлъжнява. Вижте САЩ. В един момент се предполага това да бъде овладяно, следователно да се намаля с бавни темпове.

Ето, разгледайте и вижте:


Ако някой си мисли, че цялостната и тенденциалната задлъжнялост в световен мащаб не е на лице се лъже. Честно казано, да последните години се увеличи драстично, но аз го отдавам на 2 фактора - погрома след Бойко, който строеше магистрали с парите от НЗОК и голямото точене на евросредства, с добри комисионни и реално кърпене на много отворени дупки с цел изглаждане на всички криви, делящи ни от пълноправно членство, което гонят сегашните. Не, че и старите не го правеха, ама за 12 години им видяхме ентусиазма. ;)
 
Че то и сега сега се минава от там с паспорт :D
Да, явно не си пътувал скоро да видиш какви проверки има. Съмнявам се да са такива след влизането.
Как да ти го кажа, така че да ме разбереш... Ти като си по-подготвен от мен, пробвай да ме обориш. Поне веднъж. Тролването е лесно.
Какво точно има да ти оборвам на теб бе, гномче? Не се кефиш на Европа и еврото, добре. От тук натам може да си говорите на един език с Крумов, там ще срещнеш много силна анти-евро гнусотия, само както той може да си е лее по форума. ;)
 
Последно редактирано:
Много интересно, как на пръв поглед интелигентни хора, професионалисти в своята област - а не разбират, че с приемането на еврото България ще тръгне напред.
Милиони ще се спестяват от обмени и превалотиране, а това е само капка в морето.
Те само си лаят, както си лаят, че Европа е шит, как тук е не знам си какво.
Не са живели в Бурунди или Афганистан. Но им е зле.

Щом не сме в този лист, реването е малко излишно:


Да, има на къде по-добре, но за момента това е положението и се драпа да е още по-добро. ;)
 
Да, явно не си пътувал скоро да видиш какви проверки има. Съмнявам се да са такива след влизането.

Какво точно има да ти оборвам на теб бе, гномче? Не се кефиш на Европа и еврото, добре. От тук натам може да си говорите на един език с Крумов, там ще срещнеш много силна анти-евро гнусотия, само както той може да си е лее по форума. ;)
Е, какви са тия проверки .... подаваш си паспорта и билета на някой или ги сканираш сам. Никаква разлика няма да има. Не можеш да да оборваш нищо след като цяла европа е един голям африкано-арабски кенеф
🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
 
Е, какви са тия проверки .... подаваш си паспорта и билета на някой или ги сканираш сам. Никаква разлика няма да има. Не можеш да да оборваш нищо след като цяла европа е един голям африкано-арабски кенеф
🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
Пише го човека, живеещ в кенеф и не излизаш от пумийната си яма през живота си. ;)
 
Ние обикновено се хващаме на хорото, когато свирджиите започнат да прибират гайдите. Та и с Шенгеня така. Шенгенци започнахаа да си затварят границите, а ние ликуваме, че на летищата ще тарашат багажа, без да искат паспорта...
 
Мини ядрени централи ще бъдат изградени навсякъде в Обединеното кралство

Дираджиите обаче са смесили няколко статии от различни медии и малко са се омазали в опит да рекламират панели:

"Гардиън" съобщава, че броят на домакинствата и предприятията в Обединеното кралство, които инсталират слънчеви панели на покривите си, е достигнал най-високото си ниво от 12 години насам, като общият брой на инсталациите е 190 000 ( при 60 милиона население 🤣 🤣 🤣 🤣)

Но новината за малките ядрени централи е супер, докато нас ни натискат да махаме хората по света напират за атомна енергия...
 
Че то и сега сега се минава от там с паспорт :D
Да, но вече ще се преминава без да минаваш граничен контрол. Ще си в опашката с редом до французи, испанци, германци и и прочее. :)

Krumov каза:
Ако няма превалутиране ще плащаш за трансфера споко. Минаването на дадена граница ли те прави човек?....
Както казах по-горе - няма да ни делят в отделни редички сякаш сме прокажени. А за трансфера - и сега се плаща такса. При всяка банка - различно. Всяка година по няколко пъти банките си вдигат тарифите. За щастие има и други услуги, които може да се ползват.

NovaPS каза:
А, цената, която ще платим? Драсни два реда за нея. Условията на Австрия ги разбрахме, дай нещо за тях.
Обсъждам финансовия аспект и удобството. Дали ще вкарват или няма бежанци - никой не знае. Нищо официално не е съобщено (да е взето решение). А за Австрийските решения и условия - питай Австрия, аз съм от Варна. :D

По-ниските разходи за трансфер на стоки обаче ще се отразят положително на бизнеса в страната, както и на инвестициите. Това вече го споменах по-рано. Чакането на границите ще намалее. Оборота на стоки по пристанищата ще скочи (ако нашенци ги развият малко поне). Но това е при пълноправен Шенген. Сегашното...е някакво междинно решение, но няма да сме първата страна в съюза, която влиза постепенно. Австрийците според мен си спечелиха още до една година забавяне и се опитват да извиват ръце. Нормално е, следват си интереса. За останалото - отговорно е нашето правителство и ние като граждани дали ще им позволим да вземат неизгодни за държавата решения.

След като сме избрали да сме в ЕС, нека сме както трябва. Пословична е нашенската непросветена недоверчивост. И преди съм казвал - еврото го ползваме и сега, преди това бяхме на марки, а лева умря окончателно през 90те. Закръгляне и спекула ще има по магазините, но вината ще е от лакомията на нашенските търговци, а не на еврото. Правителството най-вероятно ще предприеме някакви закъснели мерки както направи хърватското.

nandibandi каза:
За икономиката Да, но не и за правителството. Питайте тагарев за плановете му за Черно море. Тоест, как Черно море е от значение за националната сигурност на сащ?? Туризъм таратанци като залетят ракетите към родните курорти.
Не малко депутати имат хотели по черноморието. Туризма вкарва не малко пари в държавния бюджет, затова и няма как да не е важен за правителството. С Тагарев не съм братовчед за да си приказваме. Ако вземе решение, което ни застрашава - има начин да изразим несъгласието си. До момента база с въоръжение на НАТО има в Румъния, в България няма. Туризъм може да има и след ракетите като продаваме билети за посещение на отломките, а отстрани въртим кебапчета и продаваме рахат локум, бански, пояси и рисуване по тялото (на картини как падат ракетите). От всичко може да се вадят пари. Например от организирани обиколки на стари сгради от комунизма, но за това трябва да се мисли, да се вложат малко пари...това е и причината за кебапчетата, локума и дюнерите - залагаме винаги на най-лесното и колкото се изкара за деня. Тъкмо и проблема с недостига на парко места ще се реши, както и с остаряващите панелки! За всичко е помислил Тагарев ама сте неблагодарни! :D
 
Да, но вече ще се преминава без да минаваш граничен контрол. Ще си в опашката с редом до французи, испанци, германци и и прочее. :)
Ами то и сега няма нужда от граничен контрол ако си с подходящите паспорт и чип на телефона само сканираш и минаваш. Винаги в колонката с мен е имало всякакви народности...

Реденето в редички и коридори няма връзка с Шенген. Антитерористична мярка е.
 
Туризъм може да има и след ракетите като продаваме билети за посещение на отломките, а отстрани въртим кебапчета и продаваме рахат локум, бански, пояси и рисуване по тялото (на картини как падат ракетите).
Е тва е човек-оптимист. Хвала на таквизи! Живее във Варна и въобще не се притеснява, че някоя ракета може да му отнесе дома барабар с него. Веднага има готов бизнес план. Ти да не си чифут, бре? :)
 
Обсъждам финансовия аспект и удобството. Дали ще вкарват или няма бежанци - никой не знае. Нищо официално не е съобщено (да е взето решение). А за Австрийските решения и условия - питай Австрия, аз съм от Варна. :D
Всъщност, знае се, но не се отразява правилно. Разбирам, че си гледаш твойто канче и за глобалната картина ти е все тая. Важното е да са редиш с европейците по летищата.

По-ниските разходи за трансфер на стоки обаче ще се отразят положително на бизнеса в страната, както и на инвестициите. Това вече го споменах по-рано. Чакането на границите ще намалее. Оборота на стоки по пристанищата ще скочи (ако нашенци ги развият малко поне). Но това е при пълноправен Шенген.
Как точно?

За пристанищата, освен ако не засилим вноса от Румъния, за всички останали се водим външна граница.
 
Дейба и шенгена, дейба 🤭

Гърците се зареждат със стоки от България, а партията Сириза обвиняват правителството, че не прилага мерки срещу високите цени.

Говорителят на гръцката опозиционна партия Сириза обвини правителството, че не може да се справи с високите цени на стоките и принуждава гърците да пазаруват в България, предаде БНР.


В репортажи от Северна Гърция гръцките медии публикуват мнението на местните жители, които всяка седмица пътуват в България предимно за хранителни стоки, които са на много по-ниски цени отколкото на гръцкия пазар.


"Основни стоки като брашно, захар, млечни продукти и дори хляб си купуват гърците от България и цените са поне с 30% по-ниски", казаха гърци пред телевизия Скай.


Дори гръцки стоки от популярни мерки са много по-евтини на българския пазар, показаха телевизионните медии в репортажи от български магазини.
 
Да, явно не си пътувал скоро да видиш какви проверки има. Съмнявам се да са такива след влизането.
Секюрити проверките нямат нищо общо с пасконтрола. Отдавна, отдавна, колко да е отдавна 9-10 месеца.
 
Мини ядрени централи ще бъдат изградени навсякъде в Обединеното кралство
Интересното, е че 2-3 години преди брексит започна възстановяване на спрели блокове и изграждане на чисто нови ядрени централи. И сега като ми кажат че ви се вдига тока и смешно ми става, защото ток има
 
Интересното, е че 2-3 години преди брексит започна възстановяване на спрели блокове и изграждане на чисто нови ядрени централи. И сега като ми кажат че ви се вдига тока и смешно ми става, защото ток има

И ние, битовите ''бе-ге'' потребители ще извием на умряло през юни, когато излезем на ''свободния" пазар. Поредна благинка на ЕС, която поне у мен буди пълно недоумение. От къде на къде ЕС ще определя търговията с електричество в националните държави??? Тия ЕРП-та пак от там ни ги набутаха. Фактът, че в последните седмици внасяме повече ток отколкото изнасяме също се дължи на членството ни в тая фашистка структура.
 
За каква икономическа полза от членството в ЕС говорим, след като моторът на общността сдаде багажа заради дебилните политически директиви на ЕК? Санкциите работят толкова добре, че ще ги налагаме и на Унгария.

1705600170271.png

 
Кой е тоя с кубинките?
Нямам идея, някой шенгенец :D По-интересното е чие сако държи "академика"
 

Горе