За или против влизането на България в еврозоната

За или против сте за влизането на България в еврозоната?

  • За

    Votes: 39 59.1%
  • Против

    Votes: 28 42.4%

  • Общо гласове
    66
Тогава изживейте си живота черногледи, нямам против. ;) Честито на печелившите след вас. ;)
Аз му казвам нещата не са само черно или бяло, той ми вика живей си черноглед.... Боже, боже ако бях вярващ молебен за ментално здраве щях да ти поръчам....
 
Не виждам нищо лошо хора да инвестират в чужди пазари, но малко си объркана виждам, големите корпорациите тук не отварят най-вече заради локал пазара, а заради това, че имаш обхват от тази локация към други. Никой не е умрял от желание да продава на пазар с има няма 7 мил души, от които яко манго, яко пенсионери.

Разбира се, че е пест анализ си правят всички бизнеси носи преценяват. За какво мислиш, че я има тази сглобка? Защото тия мърши не могат да седнат като нормални хора да управляват една нация, която е от най-малките по света. Та, натам трябва да вървят и за това имаме този компромисен вариант, защото са долни изроди и провала ни ще е изцяло по тяхна вина.

Гънем се в момента към алианса, към който сме, нешоъ, което очаква фирмите в цяла Европа. Може да питам адвокатите на Гугъл, те ще ти кажат.

Първо: поне 90% от изреченията ти са тотално неразбираеми. Не само граматческите грешки, но и самата формулировка на изреченията.

Второ: никъде не съм казала, че инвеститорите не идват щото сме мега голям пазар. Няма нужда да ме оборваш по несъществуващи твърдения.

Трето: като го плесна това:

За да си на даден пазар, спазваш правила.

Какво ще кажеш по казуса Лукойл? Как мислиш, че действията на държавата ни се разглеждат от потенциалните инвеститори???
 

За да си на даден пазар, спазваш правила.

Какво ще кажеш по казуса Лукойл? Как мислиш, че действията на държавата ни се разглеждат от потенциалните инвеститори???

Иска да каже, че свободния пазар е свободен само за този дето поръчва и плаща музиката ;)

За това са ми забавни с ремайндера. Имат мислене и поведение на комсомолски секретари, съюза дето им харесва все едно е соца през 60те обаче го играят свободни електрони 🤭
 
...Какво ти говори фактът, че самата България инвестира в Румъния?
За миналата година турски компании са построили пътища в Африка на стойност над 84 милиарда долара. Това как мислиш, дали е в ущърб на Турция?
Нека инвестират нашите в други държави, няма нищо лошо в това, света на свършва до границите на страната ни.

В Дубай инвестират, защото няма данъци.

Инвеститорите на първо място търсят пазар с по-евтина работна ръка (ако е и качествена - страхотно), данъците да не са високи, стабилно правителство.
После вече според типа бизнес идват:
- в какво състояние е инфраструктурата (има ли развити пристанища, летища, пътища);
- бюрократщината как е;
- цифровизацията на какво ниво е;
- цени на индустриални/офис пространства;
и още и още.

От всичките допълнителни неща имаме само минуси. Имаме уж евтина работна ръка, но некачествена. Няма кой да работи, от училищата всяка година излизат безполезни същества, а микро-частта от тях, които стават за нещо излитат за чужбина.

Лятото докато разговарях с мои партньори в Германия и обсъждаме отваряне на клон в България ми се казва - проучихме, че при вас програмистите взимат около 3000-5000лв. Затова ще предложим 4000-5000. И добавят - ама ако можеш ги натискай за по-малко, а част от разликата, която направиш ще ти я дадем на тебе през първите месеци като бонус. Обясних им, че такъв натиск от моя страна няма да има, тъй като ще трябва да ги управлявам тези хора, а заплатата, която са посочили е на минимума за привличане на "ставащ" кадър в района.
Не си мислете, че чужденеца обича да плаща. Никой не обича да дава пари. Клинчи се до последно и повече пари се дават само и единствено от зор. Това през годините съм го играл с ирландци, норвежци, датчани, англичани и както споменах - германци. Дава се на минимума, ако има как да се заобиколи разход или данък - ще се заобиколи.

Още помня случая преди години - работих в офис. Започва работа колега в отдела, в който и аз работя. Задълженията кажи-речи същите. Очаквах да е на по-висока заплата, защото идва години след мене, а знаете като разпише човек веднъж договора колко бавно и полека се случва актуализирането на заплатите. Да, ама човека се продал наполовина на моята заплата тогава към момента. Накрая аз напуснах взимайки повече от два пъти спрямо него, а той така и не си договори по-добри условия.
За да взима човек повече трябва да умее да се продава и да иска. Ако не иска и не си гони интереса - няма кой да го направи вместо него. Масата работи на принципа - ще ходя да работя, пък колкото дадат полза е. Затова заплащането в страната е ниско и скоро няма да се промени.
Миналата седмица с мен се свърза представител от ЧР в чудестранна фирма в България. Започнахме директно разговор за пари - оказа се, че не е проблем да се плащат над 800лв с ДДС на ден ако обърнем договора Б2Б, а позицията бе обявена за три пъти по-малко пари за хора на трудов договор. :)

Всичко това бе малко встрани от темата, но го написах уж във връзка, че няма значение в лев ли ти се плаща, в евро или друго, а за колко ще успееш да си продадеш труда и как си преследваш целите. Останалото са оправдания от неможене и мързел.
 
Аз му казвам нещата не са само черно или бяло, той ми вика живей си черноглед.... Боже, боже ако бях вярващ молебен за ментално здраве щях да ти поръчам....
Животно, хванах се за това:

Но така работи промивката и така мислят жертвите и
Поне се опитай да си запомняш фашкиите 1-2 поста преди следващия. ;)
 
Първо: поне 90% от изреченията ти са тотално неразбираеми. Не само граматческите грешки, но и самата формулировка на изреченията.

Второ: никъде не съм казала, че инвеститорите не идват щото сме мега голям пазар. Няма нужда да ме оборваш по несъществуващи твърдения.

Трето: като го плесна това:



Какво ще кажеш по казуса Лукойл? Как мислиш, че действията на държавата ни се разглеждат от потенциалните инвеститори???
Така, първо, кажи кое не ти стана ясно, за да ти го обясня на явно просто език за схващане. Второ, не говорихме ли за инвеститори, ако ще уточняваш какви, мащаби, пазара и други параметри, следва да го направиш, вместо да излизаш от ситуация. Спомена, че са нужни инвеститори, да и аз ти казвам как биха могли да дойдат. ;)

Доколкото знам Лукойл е руски шит?


Не е ли малко странно да коментираш точно този бизнес. Второ, ако вече по веригата са се наредили комисионерите и те безнаказано минават между капките, мисля, че това е изцяло корупционен казус. Същото важи и за тези, които изнасят данъци, но пък погледнато юридически, там нещата сигурно седят по различен начин, различен от този, който си дъвчем тук.





Иска да каже, че свободния пазар е свободен само за този дето поръчва и плаща музиката ;)

За това са ми забавни с ремайндера. Имат мислене и поведение на комсомолски секретари, съюза дето им харесва все едно е соца през 60те обаче го играят свободни електрони 🤭
И пак да обобщим за тъпанарите:
Лукойл е Руска компания, със седалище в Москва, която има пазар в България, на който пазар си прави каквото иска, заради корумпетата, които са се наредили на хранилката там. Тукашният Лукойл не продава в ЕС, доколкото знам. ;)
 
Спомена, че са нужни инвеститори,
Не, не съм. Ти изтъкна привличането на инвеститори като евентуален плюс на приемането на еврото. Аз не мисля така.

Доколкото знам Лукойл е руски шит?
Доколкото знам ти си селски бек.

Какво значение има чия е дадена компания, бре големия бизнесмен??? Какво виждат потенциалните инвеститори в случая Лукойл? Виждат, че един договор може да се разтрогне по всяко време, когато твоят бизнес започне да изглежда твърде апетитно на някой друг. Вижда, че тук не важат никакви бизнес правила и юридически норми. И аз не бих вложила парите си в такава държава. Така че мантрите евро = бум на инвестиции - на лапетиите в квартала, ако обичаш.

Това как мислиш, дали е в ущърб на Турция?

Абе хора, защо ми приписвате някакви безумни идеи?? Кога съм казала, че инвестирането е в ущърб на инвеститора? Това е вярно само когато говорим за милата ни родина. И точно затова няма и няма да има инвестиции. И причината не е в националната ни валута.

Китайците наливат милиарди в Унгария, ама Орбан е бетон, а не палачинка с наколенки. Тоест, икономическата ситуация е стабилна.
 
Така, първо, кажи кое не ти стана ясно, за да ти го обясня на явно просто език за схващане. Второ, не говорихме ли за инвеститори, ако ще уточняваш какви, мащаби, пазара и други параметри, следва да го направиш, вместо да излизаш от ситуация. Спомена, че са нужни инвеститори, да и аз ти казвам как биха могли да дойдат. ;)

Доколкото знам Лукойл е руски шит?


Не е ли малко странно да коментираш точно този бизнес. Второ, ако вече по веригата са се наредили комисионерите и те безнаказано минават между капките, мисля, че това е изцяло корупционен казус. Същото важи и за тези, които изнасят данъци, но пък погледнато юридически, там нещата сигурно седят по различен начин, различен от този, който си дъвчем тук.


И пак да обобщим за тъпанарите:
Лукойл е Руска компания, със седалище в Москва, която има пазар в България, на който пазар си прави каквото иска, заради корумпетата, които са се наредили на хранилката там. Тукашният Лукойл не продава в ЕС, доколкото знам. ;)
B20A485D-2B1E-452B-953B-E4D2AD11E8DE.jpeg
 
Не, не съм. Ти изтъкна привличането на инвеститори като евентуален плюс на приемането на еврото. Аз не мисля така.


Доколкото знам ти си селски бек.

Какво значение има чия е дадена компания, бре големия бизнесмен??? Какво виждат потенциалните инвеститори в случая Лукойл? Виждат, че един договор може да се разтрогне по всяко време, когато твоят бизнес започне да изглежда твърде апетитно на някой друг. Вижда, че тук не важат никакви бизнес правила и юридически норми. И аз не бих вложила парите си в такава държава. Така че мантрите евро = бум на инвестиции - на лапетиите в квартала, ако обичаш.



Абе хора, защо ми приписвате някакви безумни идеи?? Кога съм казала, че инвестирането е в ущърб на инвеститора? Това е вярно само когато говорим за милата ни родина. И точно затова няма и няма да има инвестиции. И причината не е в националната ни валута.

Китайците наливат милиарди в Унгария, ама Орбан е бетон, а не палачинка с наколенки. Тоест, икономическата ситуация е стабилна.
Поне не съм стара мома с погнус към живота. Но нека оставим комплиментите и да се насочил отново на черногледството ви. ;)

Инвестиции идва при едно положение, а именно с добър рейтинг, който е комбинация от много фактори. И корумпираните ни политици определено не са в помощ на този рейтинг, както и неработещата правна система. И още куп други затънали в блатото сектори, в голяма степен държавна собственост. ;) Приеми го най-после.

Еврото от своя страна ще е един мост по-малко, както шенген, както и много други такива стъпки, които трябва да минем. Пак ще го напиша, едните ще видят само негативи, други възможности. Поне знаем кой от кой отбор е вече. И честно казано не е трудно да разбереш от кой отбор ще излязат повече победители. ;)

Тукашните бизнесмени ги виждаме какво представляват - селски манталитет, грандомания и в доста случаи всичко това подплатено с комплексарщина, изразяваща се в скъпи коли, пластмасови жени и къщи, в които дори не се заседяват. Но за тях няма какво да берем грижи, те ще бъдат издухани от бизнеси, които влизат с друга водеща цел, а не да си топ в Планета Пайнер. ;)
 
Последно редактирано:
Тукашните бизнесмени ги виждаме какво представляват - селски манталитет, грандомания и в доста случаи всичко това подплатено с комплексарщина, изразяваща се в скъпи коли, пластмасови жени и къщи, в които дори не се заседяват. Но за тях няма какво да берем грижи, те ще бъдат издухани от бизнеси, които влизат с друга водеща цел, а не да си топ в Планета Пайнер. ;)
Единственото вярно нещо в поста ти 🤭
 
Поне не съм стара мома с погнус към живота. Но нека оставим комплектите и да се насочил отново на черногледството ви. ;)
Кака е пълен комплект - вярно си е. Хем е начетена, хем е руса! Ако е мома е голям плюс щото не е изгърмян патрон а един вид недописан роман и най-интересното предстои! 🤩

Поне знаем кой от кой отбор е вече. И честно казано не е трудно да разбереш от кой отбор ще излязат повече победители. ;)
Ами тя статистиката от доста време показва че "играчите" от отбори "Пфайзер" и "Астра Зенека" показват тенденции да дърпат късите клечки и да финишират преждевременно 🤪 (ако разбираш какво намеквам).
 
Кака е пълен комплект - вярно си е. Хем е начетена, хем е руса! Ако е мома е голям плюс щото не е изгърмян патрон а един вид недописан роман и най-интересното предстои! 🤩
Да, говори ми мръсно за нея. Не знам дали е руса. За това се иска такъв лайфстайл, който не мисля, че е по нейната част. За това съм я темата, защото най-интересното предстои. :D
 
Еврото от своя страна ще е един мост по-малко,

Човеко, ти си еманация на човешката тъпня. Освен, че не можеш да формулираш едно смислено изречение и да изпишеш една дума правилно, ти не можеш да си служиш и с най-баналните метафори. Нека те светна, че мостовете са заредени с положителна конотация по принцип. Тоест, ''да изградиш мост" е нещо хубаво.

Колкото до бизнес средата у нас и нейната привлекателност за инвеститорите, ето матерал за размисъл:

1706075387460.png

п.с. И спрете да лансирате IT сектора като индустрия! Това е форма на поддръжка на бизнесите, а не бизнес, способен да генерира икономически растеж.
 
Човеко, ти си еманация на човешката тъпня. Освен, че не можеш да формулираш едно смислено изречение и да изпишеш една дума правилно, ти не можеш да си служиш и с най-баналните метафори. Нека те светна, че мостовете са заредени с положителна конотация по принцип. Тоест, ''да изградиш мост" е нещо хубаво.

Колкото до бизнес средата у нас и нейната привлекателност за инвеститорите, ето матерал за размисъл:

Виж файлът 31846

п.с. И спрете да лансирате IT сектора като индустрия! Това е форма на поддръжка на бизнесите, а не бизнес, способен да генерира икономически растеж.
Глупенерка. Това кой точно го е писал? Поредният дето ще става бизнесмен. Да препродаваш китайски боклуци от Алиекспрес кога се води за бизнес?

Аз знам друг тип бизнеси, които доста добре се справят и не съм сигурен, че някой от собствениците ще седне да пише такива тъпотии. Колкото до данъка и какво получаваме, мисля, че говорим вече за други неща. Напълно съм съгласен с това, че, което дава данъкоплатеца не отговаря на това, което получава. И това не е от ПП, а от много време насам. Цецо Фи явно е видял възможност сега да го излее, но момчето толкова си може и явно е политически обременен нещо.

Ако иска Цецко да отиде в Германия, там данъка е над 45%, и ще получи повече. Ще ходи на зъболекар в България, ще почива пак тук, защото данъка ще го е оставил с такива възможности.

И пак ти го пиша, тъпа патко, кажи кое не ти е ясно в изказа ми, за да ти го преведа на език, лесен за схващане от глупаци като теб.
 
п.с. И спрете да лансирате IT сектора като индустрия! Това е форма на поддръжка на бизнесите, а не бизнес, способен да генерира икономически растеж.
Пак ти казвам, икономическите и бизнес темите не са ти сила. Това не го казвай никъде, за да не ти се смеят някъде.
 
...

п.с. И спрете да лансирате IT сектора като индустрия! Това е форма на поддръжка на бизнесите, а не бизнес, способен да генерира икономически растеж.
Значи ИТ компании като Apple, Microsoft, Google, Amazon не генерират икономически растеж в редица страни наемайки персонал, произвеждайки софтуер и хардуер. От написаното от теб по-горе проличава, че не разбираш нито от бизнес, нито от икономика, но за сметка на това имаш мнение по всичко. :)
Бизнеса създава продукт и целта му е да го продаде във възможно най-голямо количество и на най-висока цена. Това нещо се учеше едно време в часовете по икономика в гимназиите.
Софтуера и хардуера са продукти. Също и филмите, които гледаме в кината, музиката, която слушаме по радиото. Всичко това са продукти, плод на нечия дейност / бизнес. За да се създадат тези продукти се плащат данъци, заплати, осигуровки. Неща, които влизат в нечия държавна хазна и от там се допринася/създава икономически растеж. Така се получават най-общо казано нещата.

Както $INeed$ каза по-горе - приемането на еврото и пълното ни влизане в Шенген ще са знаци за бизнеса в Европа, че България се превръща в по-надеждна и бяла страна, въпреки че в парламента ни нещата не са изобщо розови. А за корупцията и измамите - има ги навсякъде в Европа и то също в не малки размери. Единствено от нашите политичета се иска да оптимизират работата на администрацията, да намалят бюрокрацията, да не спъват идващи инвеститори и да не стават скандали.
Ако лева беше независима валута както е румънската лея или унгарския форинт, но ние имаме имитация на валута, чиято гаранция/покритие е количество евро банкноти. За да не съм голословен:
Класическата система на валутния борд изисква паричната единица на дадена държава да бъде приравнена към дадена твърда (резервна) валута, като обменният курс на двете трябва да бъде фиксиран. В най-честия случай това означава, че първата валута е напълно обезпечена с активи в съответната твърда валута.
 
Значи ИТ компании като Apple, Microsoft, Google, Amazon не генерират икономически растеж в редица страни наемайки персонал, произвеждайки софтуер и хардуер. От написаното от теб по-горе проличава, че не разбираш нито от бизнес, нито от икономика, но за сметка на това имаш мнение по всичко. :)
Бизнеса създава продукт и целта му е да го продаде във възможно най-голямо количество и на най-висока цена. Това нещо се учеше едно време в часовете по икономика в гимназиите.
Софтуера и хардуера са продукти. Също и филмите, които гледаме в кината, музиката, която слушаме по радиото. Всичко това са продукти, плод на нечия дейност / бизнес. За да се създадат тези продукти се плащат данъци, заплати, осигуровки. Неща, които влизат в нечия държавна хазна и от там се допринася/създава икономически растеж. Така се получават най-общо казано нещата.

Както $INeed$ каза по-горе - приемането на еврото и пълното ни влизане в Шенген ще са знаци за бизнеса в Европа, че България се превръща в по-надеждна и бяла страна, въпреки че в парламента ни нещата не са изобщо розови. А за корупцията и измамите - има ги навсякъде в Европа и то също в не малки размери. Единствено от нашите политичета се иска да оптимизират работата на администрацията, да намалят бюрокрацията, да не спъват идващи инвеститори и да не стават скандали.
Ако лева беше независима валута както е румънската лея или унгарския форинт, но ние имаме имитация на валута, чиято гаранция/покритие е количество евро банкноти. За да не съм голословен:
Да, не знам защо такива хора е нужно да имат мнение по всички въпроси, бълвайки глупости в стремежа си да покажат, че знаят, но това не е по-скоро силно невежество. Ако забележиш по всичко има мнение, някъде цели що годе истината, но на повечето места е греда пълна. Но няма проблем, ще излезе скоро със следващия пост как не е имала точно това предвид. И така ще е едно пълно загубено време за всички и най-вече за тези, които седят и пълнеят от глупостите и.

Разбира се, че еврото е крачка за опушване на бизнеса, да сигурно ще има някакви сътресения и реално те ще са най-вече спекулативни, защото си ги познаваме тукашните пишман бизнесмени, отделно ще се опитат много бизнеси да влязат във въртележката с адекватни заплати, то път надолу на цени не е имало, и сега не се очаква. Да, сигурно ченжд бюрата малко ще го усетят, но това да е проблема на локал бизнеса.
 

Горе