За или против напускането на България

От: За или против напускането на България

Абсолют! Избора при повечето хора не се върти само и единствено около парите. Проблема е много по-дълбок. Проблема е в щастието и дребните житейски неща. Като да ходя на работа с колело в Холандия. Или да шифирам 250 км из Алпите, без да мерна дупка по пътя (а зимата пътя да ми е почистен от снега). Или да отида на ресторант в Германия след работа в който не се пуска ама никаква музика. Или да се кача с огромен кеф на влак в Швеция, без да си мисля, че това ще ми е последното пътуване в живота.
Когато виждам старци, да не ги съжалявам, а да им се възхищавам и да ги поздравявам с усмивка, а те да ми отвръщат, въпреки, че не се познаваме.
Не става въпрос за пари, а за достоен живот. Винаги съм си мисли, че ако има начин, да се командироват всички българи до 40 години за един месец в западна Европа, после или няма да се върне никой, или България никога вече няма да е същата.
 
От: От: За или против напускането на България

Прав си. 90 процента не знаят за какво става на въпрос - младост.
Почти 20 години чаках промените за добро да дойдат, ами........моят живот премина....в чакане.

КАТО НЕ ЗНАЕТЕ КАК Е ТАМ - не коментирайте.

Животът е един и....от тебе зависи как да го изживееш.
 
От: От: За или против напускането на България

Не е по-дълбок проблема и при 2-мата става въпрос за пари.

Ако имаш пари (чрез бизнес) имаш свобода, а свободата означава да пътуваш където искаш, да правиш каквото искаш и да го правиш когато искаш. Не ме интересува ако си в Германия и бачкаш за 2000 евро на месец, работиш ли за някой друг, нямаш свобода.... точка. Парите ти осигуряват свобода, а тя може да се постигне където и да си в света, както казах, просто трябва да умеете да продавате.

Жалко, че във форум за предприемачи трябва да обяснявам такива елементарни неща, мислете за бизнеса пичове, къде сте по-добре ако правите онлайн бизнес? В България имате 10% данък, на запад 50% данък. Не ме интересува манталитета на хората, като ми писне, мога да си ходя на ваканция където си поискам, защото имам най-важния ресурс... пари. А те стават повече и повече, тъй като данъците не спират разтежа им толкова, колкото на запад. Много по-бързо се умножават.

Парите са първата стъпка към щастието. След като имаш достатъчно от тях, ако ти се ходи в западна европа, хубаво, въри си, почивай си там няколко седмици, след това може би ти се ходи в Африка на сафари, ми хубаво въри си, кой те спира? Един лаптоп ти трябва да си упраляваш бизнеса и си готов, правиш си пари и си пътуваш света. Но да ми кажете да живеете в западна европа, щото еди кво си е направо смешно. Май никой не е правил сериозни пари там, за да усети чуството как повечето пари, които правиш се изпаряват, ей тъй без причина.

И да, някой ся ще кажат, еми може да направиш ся да не казвам точно кви счетоводни трикове. Можеш да, ама пак излиза по-скъпо.

Западна европа става единствено, ако имате офлайн бизнес там или експортирате нещо от България и трябва да сте там. Иначе, който иска да живее там, значи не прави сериозни пари в онлайн бизнеса. Пък тези, които се оплакват от манталитета на българина, еми проблема пак е в парите, защото ако печелите сериозни пари, може да пътувате постоянно и да се наслаждавате на живота.

Та пичове, недейте мисли, колко хубаво ще е ако бачкате за 2000 евро на месец в Германия, а мислете колко хубаво ще е ако имате достатъчно продажби на година, че 2000 евро на месец да ви се струват бебешки пари, защото в крайна сметка са точно това, 2000 евро са си бебешки пари и не държавата е виновна, а човека, който не може да ги изкара.
 
От: От: За или против напускането на България

Пари ли.... Най добрия критерий, но най лошата цел.
И какво означава - достатъчно от тях, те никога не стигат, когато са критерий за живот.
Не мислете, че защитавам емиграцията. Но ако излезете да работите извън България /за мен Европейската общност е една държава/ ще разберета за другите критерии, освен парите.
 
От: От: За или против напускането на България

Не е въпросът да се "защитава" (и)емиграцията, или да се оправдаваш и изтъкваш, колко по-добре се справяш тук.
Това се опитвам да обясня с всяко следващо мнение. Дори не е въпросът, че хората, които заминават не могат да направят 2000 евра тук, а че да ги харчат тук не ги прави щастливи. Но това няма как да го разбере някой, който наистина не се е пробвал на друго място и дори за слугуването си е получавал пари, с които да живее човешки.
Ще поентя, че всъщност изкарването на пари не е проблем, а това че бъдещето на детето ми тук е обречено да е мизерно. Толкова.
Защо ли? Защото мисля, че той може да постигне много, но не като е тук, а много много далече. И е важно, че той ще е щастлив от това, отколкото да съм му натискала "парцалите" и главата в тинята и мизерията. Да не ми се обиждат оцеляващите, просто мое мнение за гледната ми точка кои са "идиотите"-мазохисти.
Съвсем отделен е въпросът, как започваш наистина да цениш времето, трудът и способностите си. Някъде където ти плащат на час и другаде където са готови да те одерат с данъци и осигуровки, а насреща Нищо! Знаете ли колко има здравната каса събрани от осигуровки и колко бюджет Министерството ни здравеопазването?
Едното е 3 МИЛИАРДА! а другото 300 милиона! И сладкият д-р Москов ще ми прави реформи! Какви реформи бе пич? Болен здрав носи, ей това ни е системата. Гнус!
 
От: От: За или против напускането на България

Пари ли.... Най добрия критерий, но най лошата цел.
И какво означава - достатъчно от тях, те никога не стигат, когато са критерий за живот.
Ми достатъчно за твойте си цели, всеки си има финансови цели, всеки си вика, ех да изкаравах еди колко си, повече нямаше да ми трябват. Ей това ти говоря, щото след като изкарваш, колкото имаш нужда (за всеки различно), след това може да се съсредоточиш към по-истинските неща в живота, отново за всеки различно. Въпросът е, че ако изкарваш 5000 евро на запад, накрая на годината ще дължиш 25 000 евро данък на държавата, а в България ще дължиш 6000 евро данък. С разликата може да се наслаждаваш на другите неща в живота, може да си пътуваш, може да си вземеш кола, или пък да ги инвестираш за да правиш повече другата година, всеки сам си решава, ей за това ти говоря.

@Cassiopeia Кой те кара да си харчиш парите в България, ако правиш 1 милион на година, кой те спира да ходиш на сафари в Африка? Кой те спира да ходиш в Париж, Милано, Ню Йорк? Обаче да си ходиш на почивка, защото знаеш ли какво ще стане ако печелиш 1 милион в Париж? Знаеш ли колко са данъците там за такава сума? А в Холандия? Германия?

Ако си просто работник, разбира се, емигрирай, бягай, не си и помисляй за България. България е ужасно място за работници, но в този форум се предполага че си онлайн бизнес ориентиран, затова говоря така. Но ако просто искаш да работиш на договор и да имаш нормален спокоен и балансиран живот (което си е личен избор и няма нищо лошо с това), тогава много ясно, отивай на запад!

Пък за детето, айде моля ти се, отново казвам, ако имаш достатъчно пари, може да пратиш детето ти да учи където искаш, стига да е достатъчно умно за да го приемат.

И отново да кажа, че ми се струва, че гледаме на нещата от различни гледни точки. Ако си работник, отиваш на запад, по-добро е, съгласен съм. За офлайн бизнес, зависи от някои неща, но в повечето случаи на запад си по-добре, съгласен съм. Но ако печелиш онлайн, седи в България, по-добре е! И тук отново зависи колко печелиш, но за целта нека приемем че печелиш 10к евро на месец.
 
От: За или против напускането на България

Бих заминал да уча, да обикалям света, но винаги бих се върнал.
 
От: За или против напускането на България

Ще махат ли визите за Канада последно от 1-ви Януари? Не намерих офиациално съобщение за това, но доста хора го говорят и точат зъби. Много българи има там и работа има, също социалната им политика е доста приемлива за българите специално. Та може да има отлив натам и то сериозен, което си е лошо пак за нас...
 
От: За или против напускането на България

Ще махат ли визите за Канада последно от 1-ви Януари? Не намерих офиациално съобщение за това, но доста хора го говорят и точат зъби.
Бамааму... Още ли ситуацията в България е тип "Идат кат аслани, бягат кат насрани"?

Що за мизерен живот требе да живееш в собствената си страна, че да се юрнеш към другия край на света в провинция Манитоба...
 
От: За или против напускането на България

Страна, ограничавай се моето момче в украйна темата, там си изградил донякъде някакви позиции, дрисЪлио?
 
От: За или против напускането на България

Страна, ограничавай се моето момче в украйна темата, там си изградил донякъде някакви позиции, дрисЪлио?

Бг-маймун се засегна? Банан? Тука има, тука нема? Сральо?

Бегай легай бе, мършо тъпоумна. Не си дорасла още.
 
От: От: За или против напускането на България

Бг-маймун се засегна? Банан? Тука има, тука нема? Сральо?
Има тук, има там, пускам ти в украйна сега малко хейт, да не замърсяваме темите:)
 
От: От: За или против напускането на България

Има тук, има там, пускам ти в украйна сега малко хейт, да не замърсяваме темите:)
Мое да си пуснеш една клизма за по-бързо вместо да се буташ като кълвач у варел.
 
От: От: От: За или против напускането на България

Мое да си пуснеш една клизма за по-бързо вместо да се буташ като кълвач у варел.
Без клизми и кълвене у варелъ, момчето ми.... Писах ти в профи темата за юкрейн
 
От: От: От: За или против напускането на България

Дреме ли на някого кво пишеш? Същността ти е клизма.
 
От: От: От: От: За или против напускането на България

Дреме му на някого кво пишеш... Същността ти е клизма.
Ами ич на никой не му дреме, ама дали на бустващия хохъл ще трябва да се помогне, това вече е съвсем друг въпрос.....
 
От: От: От: От: За или против напускането на България

Едва ли някой тук се е запътил да ти помага.

Но все пак една рецепта за урки като теб:

Банан - уста - хъркане.
 
От: От: От: От: От: За или против напускането на България

Едва ли някой тук се е запътил да ти помага.

Банан - уста - хъркане.
Е това ли ти е дубликата бре момче:), недей да ме отегчаваш с полуфабрикатски дублики..Няма развитие, едни и същи дъвки ще си дъвчем или?
 
От: От: От: От: От: За или против напускането на България

Па дъвчи си там квото си лапнал, кво ми дреме па на мен?

Вреш си гагата и се опитваш да комуникираш. Нито си намерил подходящия вариант, нито подходящия речник. Е кво се оплакваш тогава, че се държа с теб като с маймун? Дори и без аватара аналогията е пълна.
 
От: От: От: От: От: От: За или против напускането на България

Па дъвчи си там квото си лапнал, кво ми дреме па на мен?

Вреш си гагата и се опитваш да комуникираш. Нито си намерил подходящия вариант, нито подходящия речник. Е кво се оплакваш тогава, че се държа с теб като с маймун? Дори и без аватара аналогията е пълна.
Този аватар определено влияе на дубликите, не говоря за такива като теб, а принципно това оказва сериозно влияние върху щтракането върху кейборда:)
Послепись: това гагата не е ли голямата сопа на овчаря, който води стадото с нея?
 

Горе