За какво е този код

bodyrock89

Active Member
Здравейте, от вчера насам зареждането на блога ми беше изключително бавно. Оказа се, че е от следния код:

HTML:
<link href='http://kernest.com/fonts/chunk.css' media='screen' rel='stylesheet' type='text/css'/>

Сайтът kernest.com явно има някакъв проблем и не зарежда. Махнах кода и сега блогът ми си работи както трябва.
Някой може ли да ми каже за какво е тоя код и може ли да карам и без него?

п.с. блогът се хоства в блогспот.
 
Еми ако дадеш линк към темплейта може много да ни улесниш, но хипотетично вероятно някои нещица из блога ти ще изглеждат по-странно (шрифтове, цветове). Ако пътят е верен (в смисъл фонтс е наистина шрифтовете) вероятно просто някои шрифтове ще се променят
 
От: За какво е този код

Става въпрос за блога от подписа ми. Не забелязвам промяна в шрифта. Може би оказва влияние на текст с някакви ефекти ли, де да знам.

Кодът се намираше точно под <head>
 
От: За какво е този код

Този css (kernest.com/fonts/chunk.css) ембедва фонта Chunk, защото той не е стандартен и го няма на всички потребителски машини. Съвсем спокойно можеш да не използваш дадения шрифт (препоръчително е даже), щом липсата му не оказва катастрофални последици на блога.
 
От: За какво е този код

Този css (kernest.com/fonts/chunk.css) ембедва фонта Chunk, защото той не е стандартен и го няма на всички потребителски машини. Съвсем спокойно можеш да не използваш дадения шрифт (препоръчително е даже), щом липсата му не оказва катастрофални последици на блога.

Мерси за разяснението колега!
 

Горе