За конкурсите в Пазара или как да свалим три кожи и да не платим почти нищо...

the.rampage.rado

Well-Known Member
Само на мен ли ми се струва, че тези конкурси са егати и тарикатския начин да ти направят 8-10 концепции, които след това могат да имат и доработки за по 100 лева? Аз, ако се занимавах с такива неща никога, ама НИКОГА нямаше да си пусна идея дори да имах много добра в такова нещо.

Защо не си ценим идеите и труда?
 
Само на мен ли ми се струва, че тези конкурси са егати и тарикатския начин да ти направят 8-10 концепции, които след това могат да имат и доработки за по 100 лева? Аз, ако се занимавах с такива неща никога, ама НИКОГА нямаше да си пусна идея дори да имах много добра в такова нещо.

Защо не си ценим идеите и труда?

Би ли ми показал един такъв търг?
 
От: За конкурсите в Пазара или как да свалим три кожи и да не платим почти нищо...

Няма да давам линкове, но на първите две страници при Фриленсърите има поне 3 такива конкурси и един четвърти, който наистина може да се каже, че е направен с мисъл, че за да правиш подобни неща трябва да отделиш повече от парите за 1 лого (говоря за търга с утешителните награди и наградите за 2ро и 3то място). А за на бг-мама конкурса, който дори после трябваше след конкурс пък и да изберат хората най-доброто, защото и те не знаят какво искат дори не ми се говори...
 
Re: От: За конкурсите в Пазара или как да свалим три кожи и да не платим почти нищо..

Няма да давам линкове, но на първите две страници при Фриленсърите има поне 3 такива конкурси...

За кое от дадените там лога би дал 100 лева? :)
 
От: За конкурсите в Пазара или как да свалим три кожи и да не платим почти нищо...

Само на мен ли ми се струва, че тези конкурси са егати и тарикатския начин да ти направят 8-10 концепции, които след това могат да имат и доработки за по 100 лева? Аз, ако се занимавах с такива неща никога, ама НИКОГА нямаше да си пусна идея дори да имах много добра в такова нещо.

Защо не си ценим идеите и труда?

Съгласен съм, за това и никога не участваме в конкурси с моя дизайнер! Ценим труда си и работим само с поръчки!
 
От: За конкурсите в Пазара или как да свалим три кожи и да не платим почти нищо...

Само на мен ли ми се струва, че тези конкурси са егати и тарикатския начин да ти направят 8-10 концепции, които след това могат да имат и доработки за по 100 лева? Аз, ако се занимавах с такива неща никога, ама НИКОГА нямаше да си пусна идея дори да имах много добра в такова нещо.

Защо не си ценим идеите и труда?

И аз мисля, че за идеите, които се дават не се плаща достатъчно. Дори имаше един, който си държеше, че ще даде само 40 лева после ги увеличи на 60 и че никой не кара насила. Ако искаш-предлагаш, ако не, си свободен да си намериш по-добри оферти.
Същия като меринджея където за 500 лева на месец иска "асистенти", ама точни да са и ако може да не отлепят 8 часа от пред компа.
За безплатното въобще няма да коментирам, че там не е и до нахалство, а не знам ... от всяка регистрирала се мама по 20 стотинки да бяха събрали, пак щеше да се покаже елементарно уважение към труда на хората. Ама така се изражда света. Ако може на аванта и ей така на халос.
 
От: За конкурсите в Пазара или как да свалим три кожи и да не платим почти нищо...

Е, за начинаещите е добре и все пак мотивиращо да се работи по конкретна задача, която ако се постараещ и стане добре ще те представя в портфолиото, което е доста по-ценната част.
 
От: За конкурсите в Пазара или как да свалим три кожи и да не платим почти нищо...

А за колко пари "ако се занимаваше" щеше да "пуснеш идея"?
 
От: За конкурсите в Пазара или как да свалим три кожи и да не платим почти нищо...

Всеки човек цени труда си по различен начин. За някой може да е полезно - да натрупат опит, да изградят едно горе-долу добро портфолио, което да им помогне в бъдеще. Всеки цени труда си по различен начин.. Едни ценят целодневния си труд за около 10 лева... Всичко зависи от човека.
 
От: За конкурсите в Пазара или как да свалим три кожи и да не платим почти нищо...

А състезателният дух къде го забравихте, труда не е само цифри във някаква валута, а е и признание. Ако можеш нещо винаги се чудиш на какво ниво си и по този начин може да се добие някаква обща идея.
 

Горе