За кофата. Благодаря.

От: Здравейте! Въпрос относно интернет бизнеса.

Според мен доходи само от реклама няма как да избият 60 000, особено в България.
 
От: Здравейте! Въпрос относно интернет бизнеса.

1. Печалбата от реклама никога няма да умре, без значение он или офлайн. Това че на някой му падат приходите от адсенс, не значи че не се рекламира онлайн в България. Просто се преструктурират каналите за реклама....

2. Най-много се печели от безплатни продукти!

Като допълнение ще ти кажа да не се изФърляш с големи цифри и големи обещания. Това не значи нищо. Пари за сървър и "платформи" всеки има, въпроса е да не си направил кораби в полето, ако ме разбираш. :)

Искам да попитам по-запознатите в сферата относно някой неща в интернет бизнеса (интернет сайтове).

1.Според много хора, печалбата от реклама е "мъртва" или "умираща" зона. Вярно ли е това?


2. В момента реализирам дадени проекти за интернет платформи (сайтове). Две от идеите са нови, без аналог в страната с масивни таргет групи. Проектите са напълно безплатни за употреба (полезни) - т.е. не се заплаща за използването им и не продават нищо. Реално доходите, които се очакват са само от реклама и парньорски програми. Възможно ли е да се изкарват добри доходи от сайтове?

Като допълнителна инфромация мога да кажа, че сайтовете не са тип блог,влог,новинарски и т.н. а полезни (според мен) платформи на стойност над 60 000 лева, разположени на собствен сървър със страхотни домейн-и.

Благодаря Ви за отделеното време.
 
От: Здравейте! Въпрос относно интернет бизнеса.

Разбирам. С цифрите исках просто да поясня, че не става въпрос за малки сайтчета а за платформи, които се изграждат от 0 и не се градят в/у "уордпрес" и др.

Благодаря за отговора!
 
От: Здравейте! Въпрос относно интернет бизнеса.

Това не е критерий! Имам "уордпрес" с оборот 5 цифрена сума на месец. На никой не му пука как е реализирана идеята, важен е резултата!

Разбирам. С цифрите исках просто да поясня, че не става въпрос за малки сайтчета а за платформи, които се изграждат от 0 и не се градят в/у "уордпрес" и др.

Благодаря за отговора!
 
От: Здравейте! Въпрос относно интернет бизнеса.

Страхотно! Но едвали тази сума е само от реклама :)
 
От: Здравейте! Въпрос относно интернет бизнеса.

Разбира се че не, продава си продукта... Затова ти казвам, че не е важна реализацията, важен е резултата :)


Страхотно! Но едвали тази сума е само от реклама :)
 
От: Здравейте! Въпрос относно интернет бизнеса.

Благодаря за отделеното време. Продължавам си по пътя пък ще видим какво ще стане :) Всичко е риск печели/губи в крайна сметка. Притесняваше ме само въпроса относно рекламите в интернет. Да се надяваме ,че евентуално голям брой импресии и добро съдържание, ще носи и по някой лев.
 
От: Здравейте! Въпрос относно интернет бизнеса.

Само на това недей разчита, това ще ти кажа. Иначе, ако имаш план, следвай го, ще научиш не малко по пътя! Скъпите уроци са най-ценни! Предстои ти да разбереш, че големия трафик не е = на големи печалби,

Благодаря за отделеното време. Продължавам си по пътя пък ще видим какво ще стане :) Всичко е риск печели/губи в крайна сметка. Притесняваше ме само въпроса относно рекламите в интернет. Да се надяваме ,че евентуално голям брой импресии и добро съдържание, ще носи и по някой лев.
 
От: Здравейте! Въпрос относно интернет бизнеса.

Ако се очаква голям трафик не виждам какви са притесненията? Можеш да се притесняваш ако не потръгнат сайтовете и трафика е минимален.
 
От: Здравейте! Въпрос относно интернет бизнеса.

Разбирам. С цифрите исках просто да поясня, че не става въпрос за малки сайтчета а за платформи, които се изграждат от 0 и не се градят в/у "уордпрес" и др.

Благодаря за отговора!
Поздрави от мен който те е вързал.
 

Горе