За кофата

Симпатяга, ChatGPT има аналози! В последния пост, точно в тази тема, споделихме екрнна снимка от Bing Chat BOT - ако я видиш, ще се увериш, че ползват източници от Интернет! ChatGPT правят същото, но няма да ти кажат! Четете и мислете! :)
Да, трябва да се гледа по-мащабно на нещата. Това е само началото. След като вече има такава технология, със сигурност ще се развива много във времето и ще има още много подобни.
 
Microsoft са инвеститори в chatGPT, освен това държат интелектуалните права за него, след като получат инвестицията си от 10 милиарда, ще имат 49% от него. В края на март се очаква да се интегрира в Bing.

 
Нещо не разбирам смисъла на дискусията. chat gpt е изкуствен интелект и като такъв се обучава, използвайки интернет. Той не копира ваши статии, а ги чете, за да се учи. Като му поискате да напише статия може лесно да я минете през copyscape или Адвего и ще видите, че няма никакво припокриване със сайтове от интернет.

Това е малко като да се сърдите, че съм прочел 20 статии от сайтове, енциклопедии и книги, от които съм взел информация, мнения и факти и после съм написал моя статия, използвайки информацията, която имам. Източник не се цитира, когато не взимам нещо директно от него.
 
Много ми е интересно как ще блокираш ИИ, при условие че самото ИИ си е казало, че може да си хакне който си иска....
 
Ако съм на админите даже в този форум ще махна /блокирам функцията за цитиране :)
Иначе статията не е лоша , действително повдига много теми, не само трябва ли не трябва ли да се блокират чатботовете...
 
Последно редактирано:
Ако съм на админите, бих баннал въпросния юзър с аргумент "линк-спам на боклучави статии", с което дефакто се изчерпва и присъствието му във форума.
 
  • Like
Реакции: Sky
Източник се позовава, когато от даден ресурс е ползван материал, па дори и уникализиран! Това в развитите страни! В БГ квот и да правиш, няма цитиране, но и това е друга тема :)

Ти що не си посочил източник?


 
Ти що не си посочил източник?
Сега сравних двете статии - преведи наdшта на английски и тествай, дали има взаимствано! ако има повече от 10 % - черпя бира :)
 
Сега сравних двете статии - преведи наdшта на английски и тествай, дали има взаимствано! ако има повече от 10 % - черпя бира :)

То е 1 към 1, даже структурата е същатата.
 
Сега сравних двете статии - преведи наdшта на английски и тествай, дали има взаимствано! ако има повече от 10 % - черпя бира :)
Нали самият ти каза, че трябва да се посочва източника от където си черпил информация, както е примерно при дипломна работа, отзад изреждаш от къде си вземал инфо....
 
Нали самият ти каза, че трябва да се посочва източника от където си черпил информация, както е примерно при дипломна работа, отзад изреждаш от къде си вземал инфо....
Винаги трябва да се позовава източник, от който се е ползвал даден ресурс! Винаги! Но ChatGPT не прави това, не позовава източници, от които ползва информацията! Нали това обяснявам! И именно това е причината за блокиране на ChatGPT. Относно нашата статия, за съставянето й е използван изкуствен интелект (без майтап) ;)
 
Винаги трябва да се позовава източник, от който се е ползвал даден ресурс! Винаги! Но ChatGPT не прави това, не позовава източници, от които ползва информацията! Нали това обяснявам! И именно това е причината за блокиране на ChatGPT. Относно нашата статия, за съставянето й е използван изкуствен интелект (без майтап) ;)

Т.е. скрейпнал си го, минал си го през транслейт, лека редакция и си готов.

Като цяло не е проблем, лафа за крадналия дето викал.. го знаеш нали? Е, такова е положението в момента.
 
Напротив! Нещо си във филм! Казах ти, статията е подготвена с ChatGPT и доказва тезата, че трябва да се блокира! Ти май не четеш, а се заяждаш? Хайде да не прецакваме хубавата тема, а?
P.S. Хайде, едитнах статията, темата не е за този форум ;)

ChatGPT не прави копи/пейст, т.е. 100% не е писана от него и нищо не доказва.
Cross-a ти го е обяснил по най-елементарния начин.

Тва не пречи да има интересна дискусия за и против. Просто изказвания за българите кви били.. а в същото време правиш същото е малко.. неадкватно.

Е тва вече е заяждане.

Здрасти хора,

днес Ви подготвихме статия, малко размисли, затова, защо трябва да блокирате ChatGPT, както и начин за блокиране в Robots.txt

Вижте статията и си дайте мнението! Тя е налична тук
Само да вметнем, че системи, обхождащи и представящи ваше уникално съдържание на трети страни, без да са ви питали, без да ви се заплати труда за тази цел, без да печелите нищо, е абсолюто тъпо и недопустимо!
 
ChatGPT не прави копи/пейст, т.е. 100% не е писана от него и нищо не доказва.
Cross-a ти го е обяснил по най-елементарния начин.

Тва не пречи да има интересна дискусия за и против. Просто изказвания за българите кви били.. а в същото време правиш същото е малко.. неадкватно.

Е тва вече е заяждане.
Можеш да си хейтваш колкото си щеш, но под собствените теми! Ти прецака тази! Хайде спирам, не заслужаваш и секунда от вниманието ми!
 
Можеш да си хейтваш колкото си щеш, но под собствените теми! Ти прецака тази! Хайде спирам, не заслужаваш и секунда от вниманието ми!

Не е хейт, а реалност.
Можеше да минеш с .. "пропуснал съм да добавя източник, сега ще го опраа", а не да се триеш - щом го няма, не се е случило.
 
Не е хейт, а реалност.
Можеше да минеш с .. "пропуснал съм да добавя източник, сега ще го опраа", а не да се триеш - щом го няма, не се е случило.
Много яко как има още хора които да те обнивяват, че си хейтър като им посочиш грешките.
А как се врътна като в детската градина автора, божей....
 
Цитирането на информация зависи от вида на текста. При научни статии изискванията са най-големи. Всичко се посочва с максимални подробности. Автор, заглавие, точна страница, издателство, година на издаване и т.н. Когато се цитира онлайн източник се посочва линк, както и датата, когато е отварян линкът и ползван за целите на статията, защото след това съдържанието може да се е променило. В ненаучни текстове, главно медийни, няма строги правила за цитиране, но все пак информацията трябва да е достатъчно, за да може който иска лесно да намери оригиналния източник ако реши, че му трябва.

Когато се ползва текст, генериран от ChatGPT, това трябва да се отбелязва ясно. Ако не напишеш източник, значи се отбелязваш като оригинален автор на текста и ако те хванат, че не си може да има последствия, въпреки че не си нарушил авторските права на друг човек. В зависимост от позицията, на която си това може да ти струва скъпо. В научните среди ако те хванат, че си приписваш авторство на чужд текст това ще ти струва работата и кариерата като цяло. Ще се наложи смяна на професията.

ChatGPT съхранява всички текстове, които някога са генерирани чрез него. Възможно е да се разбере, че даден текст е взет от там и на теория собствениците му могат да си търсят правата, ако решат.
 
последно кой е авторът :) на въпросната"спама"?
или пак до филосовски теории я докарахте...
 
Последно редактирано:
Направо си трий и поста от сайта като си почнал. Давай, че ще пиша на searchenginejournal да ти пуснат едно DMCA, така профилактично, хаха.
 

Горе