За начинаещи. Как да си направим блог.

lilalexmoney

New Member
УРОК 1
Първо искам да приветствам
всички нови членове на предприемач.ком
КАТО МЕН!

В урок едно ще ви науча и покажа:
1- Как да си намерите хост
2- Ще ви покажа два варианта за блог системи.
WordPress и е107
3- Как да ги инсталирате.

Предимства на WordPress от моя гледна точка:
Най-голямото предимство на wordpress е, че той
има голямо разнообразие от темплейти.
И поне според мен по лесно се работи с него.


Предимството на е107 е, че тази система е с много по-удобен
контрол панел за потребителите ви. И има собствен форум.

ВНИМАНИЕ: ЛИЧНО ТОВА СА МОИ ВИЖДАНИЯ ! ! !
ПРОБВАЙТЕ И ДВЕТЕ СИСТЕМИ ЗА ДА ИЗГРАДИТЕ СВОИ УБЕЖДЕНИЯ ! ! !


Така като за начало.
Аз използвам безплатен хост от TYK
Те ви осигуряват 5ГБ общо пространство, за 50-те субдомейна които имате на разположение. Също така можете да създадете и 50 датабасе. Имат хелп страница на български. Смятам че за начинаещите ще е рай. :)


Регистрирате се там и ви изпраща всичко нужно на пощата.
Акаунт за FTP , DataBase Host и тнт.

Второ- Изтеглете си системата която ще ползвате
WordPress: ТУК || e107: TYK с БГ ЕЗИК.

Стъпка трета- Ще ви трябва FTP Client с който да качите сайта на хоста.
Аз ползвам FileZilla: TУК

Качвате файловете от архива на "WordPress или е107".
На хоста с файл зила. После отивате на.
името-на-сайта-ви.хоста.ком

От там веднага ще ви препрати към страницата за инсталация на системата.

Там ще трябва да попълните:
DataBase USER: Името от регистрацията ви. Примерно "adz0_4939456"

DataBase Name: Това е името на базата данни която сами трябва да си направите. Ако не знаете как, влезте в хелп центара на хоста. Там всичко е на български и ще се ориентирате адски лесно.


DataBase Password: Същата като тази с която се логвате в сайта.

DataBase Host: sql106.0adz.com

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

После попълвате каквото ви поиска там.


Това беше едно от най-важните неща досега.


Накрая не забравяйте да изтрийте файла install.php от папката ! АДСКИ ! ВАЖНО ! Е ! ДА ! ГО ! ИЗТРИЕТЕ !


Ами честито ако сте следвали стъпките вече си имате блог.


Ако нещо не ви е ясно, пишете ЛС или Емайл.


Надявам се да съм ви бил от полза.


ОЧАКВАЙТЕ СКОРО УРОК 2 ! ! !



ВНИМАНИЕ : Моля въздържайте се от тъпи критики и коментари.

Този пост го пускам да помогна на начинаещите.

Това аз си го знам :)


Ако има нещо да допълните и да помогнете на начинаещите потребители, бих бил много щастлив.



:!: Моля без никакви конфликти и караници по моите постове. :!:
:!:Винаги има начин да се разреши един въпрос или спор, без караници.:!:


 
От: За начинаещи. Как да си направим блог.

Извинявай , но щом някой се намира в predpriemach форума , определено знае как да направи това . Предлагам ти да си направиш блог и там да пускаш тъториали . След успеха на този може да направиш - как се трие папка , как се пуска сайт в hit.bg , как се ъплоадва чрез ftp , как се инсталира програма и така нататък и така нататък.
 
От: За начинаещи. Как да си направим блог.

Бихте ли ми обяснили как да действам с тази fileZilla.Направил съм си блог в wordpress,направих си и хост(посочения от автора на теамта) и се канекнах към него чрез програмният продукт.
Сега как да се канекна към блога си и какво мога да правя освен да качвам нови теми до колкото разбрах ?
 
От: За начинаещи. Как да си направим блог.

lilalexmoney е направил добър пост който заслужава адмирации,ето сами виждаме,че има интерес към неговият труд що се съди по въпросите на JuicyJ а тук има и още дестки да не кажа стотици потребители които и идея си нямат как се прави блог,как се инсталира WordPress и как се ползва FileZilla примерно ... Заради това аз лично си мисля,че тезата "Щом някой се намира в Predpriemach значи е компетентен за всички по-елементарни въпроси" е грешна,не целя да се конфронтирам с мнението на Scorpiass а просто пиша личното си становище по-въпроса!
 
От: За начинаещи. Как да си направим блог.

Първо искам да благодаря на bgtifo за подкрепата.

А сега да минем на въпроса на JuicyJ.

Значи като си пуснеш FilleZilla и се канектнеш към сайта, там трябва да ти излезе една папка в дясното малко прозорче "името-на-сайта-ти.хоста.ком" . Влизаш в нея и там има една друга "htdocs" и когато влезеш в нея слагаш каквото съм описал по-горе в нея, както слагаш песен в плеяр. Маркираш и влачиш.

Можеш да правиш много повече отколкото очакваш.
Просто трябва да знаеш какво искаш и къде да търсиш.
В момента не мога да ти предложа голям набор от информация.
Но много благодаря на този "остроумен" човек скорпиас, за добрата идея която ми предостави. И наистина скоро ще направя свой собствен блог, в който смятам да вкарам хелп информация по доста теми, вклучително и тази. Ако изпитваш някакви затруднения питай.

Още нещо само да те попитам ти качил ли си файловете и инсталирал ли си системата?

Съжалявам но почти нямам никакво време напоследък. Особено след 8-ми март сигурно няма да имам време дори и да спя. За което искрено благодаря на Калин-> "web" :) Благодаря ти!

И се надявам да отделям някакво време за да направя блога, за който ми даде идея скорпиос.

Блинки мога само да ти кажа, благодари на скорпиос, който така осърдно ти гони потребителите. Дори ги кара да ти създават конкурентност.

Ей скорпиос, ако не за да си помагаме то за какво сме се събрали в Предприемач.ком ? ? ?
 
От: За начинаещи. Как да си направим блог.

Бате супер полезно е това, кога ще има УРОК 2 ! ! ! :D
 

Горе