За онези, които не са доволни от системата

От: За онези, които не са доволни от системата

Всъщност всичко е толкова просто и навързано... Много верни неща се споменават тук :)
 
От: За онези, които не са доволни от системата

мда, само дето всичко си остава празни приказки. обществото няма да промени нищо, а само ще си чеше езиците на лаф моабет, включае и аз...макар много да обичам теми на конспираторна тематика с това няма да променя нито света, нито системата.
 
От: За онези, които не са доволни от системата

Отворих, ма то ни една картинка :oops: ... Стъписващ wall of text.

Аз нищо по-хардкор от комикси не чета напоследък :(.
 
От: От: За онези, които не са доволни от системата

Отворих, ма то ни една картинка :oops: ... Стъписващ wall of text.

Аз нищо по-хардкор от комикси не чета напоследък :(.

Ами това е есе, а аз не мога да рисувам добре, за да ти пресъздам написаното с картинка.
Използвай дизайнерското си въображение. :)
 
От: За онези, които не са доволни от системата

Ето къде била работата! Тъкмо се чудех къде са недоволните, а то проблема бил в дългия текст.
Всъщност, дългите текстове наистина стряскат, а ако няма и картинка, край... :)
В случая обаче, текста е доста съдържателен и няма нужда от картинка, заслужава си да се чете.
 
От: За онези, които не са доволни от системата

В случая обаче, текста е доста съдържателен и няма нужда от картинка, заслужава си да се чете.
Благодаря, благодаря. :)
 
От: За онези, които не са доволни от системата

Откакто свят светува управляващите са гледали единствено собствената си изгода и са служили на нечии интереси. Никой никога не се е интересувал от простия цървул, който се чуди как да нахрани семейството си. Обикновеният човек, само трябва да оцелява в новосъздадената ситуация, без да разчита на помощ, особено от правителство и институции. Той им е нужен само по време на избори, когато се превръща в "електорат" и "човешки материал", който според сегашния ни лидер, е некачествен. Политическите фигури са просто едни артисти, които трябва да съберат достатъчно гласове, за да се докопат до властта. Партиите ползват за целта хора, които вече са набрали някаква популярност, затова медийни звезди често влизат в политиката. За да се преквалифицират от Конан Варварина в Губернатора на Калифорния, просто трябва да се ползват услугите на добър ПИАР, да го излъскат, да го научат да ходи, говори и се държи както трябва.
Като се замисля обаче, за какво е всичко това. Разни никому неизвестни подмолни групировки движат световните капитали, трупат се неимоверни богатства. За какво служат те? Да се направи нещо добро за човечеството - със сигурност не; Да си уредят собствения живот - ами то само с една троха от спечеленото, ще живеят пет живота като царе, нямат нужда от повече, за да уредят себе си и родата до девето коляно; Да управляват света - един вид, да въртят едни и същи пари в една и съща дейност - контрол и власт над икономиката на държавите.
Накрая за какво му е на някой си, да има пет къщи за милиони, яхти, коли и всякакви скъпи джунджурии, чиято стойност надхвърля бюджета на една малка държава. Сигурна съм, че въпросният индивид се чувства кофти, незадоволен, неразбран и депресиран въпреки материалното си благополучие. Защото купените мадами няма да му дадат истинско преживяване, шезлонгът може да е приятен първия ден, но всеки ден определено омръзва. "Приятелите", които го заобикалят са фалшиви. Едва ли някой би могъл да е щастлив сред море от фалш.
Докато ако хората бяхме с друго мислене. Ако не мислехме само за себе си и как да прецакаме другия, можехме да използваме ресурсите на планетата по съвсем друг начин. Можехме да отглеждаме децата си без да ги лигавим. Можехме да откриваме талантите им и да им помагаме да ги доразвият, вместо да ги подтискаме, мачкаме и унищожаваме, за да блесне някое полукадърно отроче на властимаща личност. Така можеше мозъците на създадените за наука да работят ползотворно за всички. Талантливите можеше да пеят, рисуват и да създават красота. Вместо всички ресурси на планетата да вървят по задниците на една върхушка от хора, можеше да се ползват за научен прогрес. И тогава можеше ние да сме извънземните, които обикалят космоса и се чудят на разни диваци, накацали по някоя планета и режещи сами клона, на който седят.

Хм, кой ли ще седне да ми го чете това сега :)
 
От: За онези, които не са доволни от системата

Да, много общо има с моята статия. :)
 

Горе