За писането на статии, дисциплината и 30те лв на ден

tanipo

Well-Known Member
Според мен, един от най-елементарните начини, по-които може да се изкарват пари в Интернет е писането на статии. Може едно начинание на определен Интернет предприемач да се окаже неуспешно, но винаги има нужда от добри статии, така както винаги е имало нужда от златотърсаческо оборудване в лагери като Клондайк и.т.н. Започнах да пиша статии съвсем случайно и на шега. Исках да проверя какви пари могат да се изкарат от това. Открих, че освен не лоши пари има и други положителни страни. Една от тях е дисциплината, която човек си изгражда. Аз имам и собствени проекти, но никога преди не съм имал дисциплината да напиша 10 статии за един ден. Когато човек поема ангажимент, гледа да го изпълни и е по-отговорен. Именно поемането на ангажимент пред други хора създаде в мен дисциплина и към собствените ми проекти. Относно парите, които се изкарват от писане на статии, никой не е станал богат, но ако си сериозен и намериш сериозни клиенти, може преспокойно да очакваш поне по 10 лв на ден за писане на статии, като съм имал дни, когато съм изкарвал и по 30 лв на ден. Работата понякога е доста трудоемка и изисква доста способности. Проблемът е и че работата е доста ниско платена, тъй като цените постоянно се подбиват за сметка на качеството. Според мен писането на статии е и просто и сложно нещо. Не случайно автори фрийлансъри в чужбина могат да вземат и по 500 долара за статия, която те са написали за известно списание. На мен лично в писане на статии ми помага основно 1 нещо - това че имам собствени сайтове и знам каква се очаква да е статията, защо трябва да е такава и какви са последствията ако не е на ниво ( например колко негативно би се погледнало на сайта, ако в статията се срещат елементарни правописни и смислови грешки). Моят съвет към всеки, който иска да се занимава с това е да бъде сериозен и отговорен. Да проявява максимално старание към задачата,. защото това е бизнес в който успеха идва едва след като се утвърдиш.
 
От: За писането на статии, дисциплината и 30те лв на ден

Може да се печели от това, дори това може да е основният доход на човек. Ако се занимаваш и пишеш по 8 часа на ден да кажем, все едно си на работа и си изкарваш не лоша заплата.
 
От: За писането на статии, дисциплината и 30те лв на ден

Писането на статии е доста сложна задача и е хубаво човек да помисли има ли смисъл да се нагърбва с нея.Аз пиша статии за различни сайтове от доста време и мога да кажа,че ако човек не е въоръжен с нерви и търпение нищо няма да направи.
Статията особено уникална такава не е просто пъзел който да се сглобява от тук-там и заради това е най-добре бъдем компетентни относно това,което пишем като можем да използваме професията си,хобито си,образованието си за помагала когато седнем пред клавиатурата.
Парите не са много но пък ако спечелите клиенти харесващи творчеството ви,това ви гарантира една по продължителна работа,което означава и един гарантиран доход.Ако можете да играете на няколко фронта тоест да работите с няколко човека едновременно още по-добре така в края на седмицата имате една прилична сума в резултат от вашият труд.
 
Последно редактирано:
От: За писането на статии, дисциплината и 30те лв на ден

Естествено че е сложно, за да се занимава човек с това, трябва да е сигурен че ще може да се справи и да няма други ангажименти, които да му пречат.
 
От: За писането на статии, дисциплината и 30те лв на ден

И кой плаща за статий ?
 
От: За писането на статии, дисциплината и 30те лв на ден

Явно хора, които не могат да пишат не плащат за статии... Жалко,защото те най-много имат нужда :p

Мерси за поста, tanipo. Според мен е доста приятно да се прочете това и някак, тъй като и аз съм сравнително нуби-лайк в писането на статии и разбирам, кара човек да се замисли. :)
И все пак, ако човек не търси постоянен/сериозен доход, е възможно да си избира на кой какво да пише и за колко.


Поздрави!
 
Последно редактирано:
От: За писането на статии, дисциплината и 30те лв на ден

Аз се отказах да ползвам услугите на писачи на статии защото когато пердашат наред по всякъкви теми писачите не могат да вникнат в съшноста на тематиката и след това ми се налагаше да пренаписвам статиите и се губи смисълът да ползвам такива услуги. Не познавам хора които като напишат 300 статии за месец да не избуксуват и евалата на тези които се оправят.
 
От: От: За писането на статии, дисциплината и 30те лв на ден

Значение имат способностите за проучване .
 
От: За писането на статии, дисциплината и 30те лв на ден

Един съвет - ако имате 100 статии за писане и искате качество.

Изберете си човек и му дайте примерна статия. Ако ви хареса дайте още 10. Ако пак ви харесат дайте още 10 и така. Защото е некоректно на 50тата от удобрен проект от 100 да се спира едностранно. Така ще имате по-галям шанс да прекъснете, кгато видите, че човекът започва да се изморава и качеството е паднало.

На мен статиите ми отнемат много време, защото за всичко чета - това не се харесва на много хора и бавността ми ги отблъсква. Има хора, които са бързи, пък качеството е доста ниско. Трудно ще се намери човек и за двете предвид цените, които се котират.
 
От: За писането на статии, дисциплината и 30те лв на ден

За статиЙ никой не плаща за съжаление.

Аз бих казал "за радост", но в случай, че беше истина.
Моите впечатления са (поне скромния ми опит), че се плаща (наистина смешна сума) точно за статий, и съответно хората, които реално могат да напишат качествена статия се съобразяват с пазара и т.нар. "пазарни цени"
 
От: За писането на статии, дисциплината и 30те лв на ден

Много си прав, freelancer. Точно така е, а и рядко българите са способни да ти кажат "искаш тройно като за работата, но виждам, че има нещо специално в статиите ти и ще те наема.", както ми каза един чужденец. Просто нещата са доста криви, но в момента е така май с всичко.
 
От: За писането на статии, дисциплината и 30те лв на ден

Ще е възможно ли да ми дадете няколко сайта, които биха приели човек, ненавършил 18 да пише статии за тях, но не редовно, тоест всеки ден. Не искам да си изкарвам прехраната с това, просто да се упражнявам. Статиите, които пиша са по-скоро за ежедневния живот на хората, нямам силни познания в технологии, ботаника, изкуство и прочие. Може би, ако са свързани с история или философия. Благодаря предварително.
 
От: За писането на статии, дисциплината и 30те лв на ден

Едва ли тази тема която е отпреди 4 години е актуална
 
От: За писането на статии, дисциплината и 30те лв на ден

А пък за 5-тата година да не говорим...
 
От: За писането на статии, дисциплината и 30те лв на ден

В крайна сметка има ли български сайт за писане на статии ?
 

Горе