За писатели

Copywriter

Active Member
Рейтинг - 92.9%
13   1   0
Ако сте писател и търсите работа, то тогава тази страница ще Ви е много полезна. Съдържа 67 сайтове, където търсят писатели и плащат доста добри цени за тези статии.

Надявам се, че списъка Ви е полезен. Ето и линка
 
От: За писатели

Много ми е интересно дали има БГ сайтове които предлагат това. Преди знам че БГ репортер го правеха, но сега ми изглежда много запуснат този сайт. Има ли някои с такива оферти?
 
От: За писатели

Лошото е, че лично аз не знам дали има такива иначе бих ги включил в горната част на списъка :) Дори и да има цената би била подигравателна :)
 
От: За писатели

Изключително ползотворна тема, дано в близкото бъдеще да има и български сайтове, предлагащи подобни оферти и то на прилични цени. :)
 
От: От: За писатели

Ти печелил ли си от тези сайтове и с какви статии ,че нещо ми изглежда труднопробиваемо...

Труднопробиваемо? Това просто са блогове, като повечето от тях са водещи в своята ниша и просто имат доста печалба, че могат да си позволят да плащат такива статии
 
От: За писатели

Много ми е интересно дали има БГ сайтове които предлагат това. Преди знам че БГ репортер го правеха, но сега ми изглежда много запуснат този сайт. Има ли някои с такива оферти?

За БГ знам само тези, но и за тях не е много доказано дали плащат. Статия.
 
От: За писатели

Според мен реалността е, че за нас ще е доста трудно да пробием в тези сайтове. Причината е много проста. Ние не сме native speakers. Колкото и да ни е добър английският, много малко от нас могат да покажат конкурентни способности с някой, чиито език е роден. Тези сайтове акцентират на качествено съдържание и плащат за него. Наивно е да си мислим, че можем да бъдем конкурентни. Според мен единствения начин да се работи с тези сайтове е да имаш native speaker редактор, с който да делиш парите.
 
От: От: За писатели

Според мен реалността е, че за нас ще е доста трудно да пробием в тези сайтове. Причината е много проста. Ние не сме native speakers. Колкото и да ни е добър английският, много малко от нас могат да покажат конкурентни способности с някой, чиито език е роден. Тези сайтове акцентират на качествено съдържание и плащат за него. Наивно е да си мислим, че можем да бъдем конкурентни. Според мен единствения начин да се работи с тези сайтове е да имаш native speaker редактор, с който да делиш парите.

Аз съм редактор с английски. Нямам случай, в който англоговорящи клиенти да ме запитат дали езика ми е майчин. Всъщност - никой не подозира, че съм от Балканите. В същото време полу- и неграмотни 'native speakers' има не само в англоговорящия свят - тук също не е "на мода" да се чете :)
 
От: От: От: За писатели

Все пак някой знае ли дали има и някакви бг сайтове, които да плащат? :) Много е жалко, че у нас тоя вид занаят е много слабо развит. Има много талантливи писатели, но за жалост няма кой да им плаща :(
 
От: За писатели

Винаги може да се пробват писателите да пишат за договор на хонорар с някоя медия. Дали ще стане или не - въпрос на опит и настоятелност според мен. Аз лично, все още не съм много навита на постоянна работа и заради това не съм пробвала, но вярвам, че не е толкова невъзможно.

Просто качете портфолио към един мейл, представете се и си напишете изискванията (но искайте повече, отколкото бихте по принцип, защото медиите са си медии... ). Пратете го към всички, за които се сещате... Най-много да не се получи нищо, каквото би станало и без да опитвате.

Аз така си мисля... дали съм права или не? Нямам как да зная след като не съм опитвала, но така ще направя, когато пожелая да имам по-целенасочено представяне като БГ фрийленсър.
 
От: За писатели

Винаги може да се пробват писателите да пишат за договор на хонорар с някоя медия. Дали ще стане или не - въпрос на опит и настоятелност според мен. Аз лично, все още не съм много навита на постоянна работа и заради това не съм пробвала, но вярвам, че не е толкова невъзможно.

Просто качете портфолио към един мейл, представете се и си напишете изискванията (но искайте повече, отколкото бихте по принцип, защото медиите са си медии... ). Пратете го към всички, за които се сещате... Най-много да не се получи нищо, каквото би станало и без да опитвате.

Аз така си мисля... дали съм права или не? Нямам как да зная след като не съм опитвала, но така ще направя, когато пожелая да имам по-целенасочено представяне като БГ фрийленсър.



Знаеш ли, пробвала съм го това нещо много отдавна, много преди да се регистрирам тук дори. Пратих свое портфолио със статии, които са вече публикувани онлайн в различни сайтове на всевъзможни сайтове и блогове за туризъм( защото все пак пиша материали основно в тази област), не съм имала някакви градиозни изисквания, а и мислех, че опитът ми ще бъде предимство и много бях въодушевена, защото си мислех, че ще излезе нещо, но резултатът беше следния: от сигурно 20 сайта ми отговориха само от 3-4(другите дори не си направиха труда да ме отрежат), като те или нямаха нужда от автори или обещаваха, че за в бъдеще ще ме имат предвид. Е още чакам :) За щастие впоследствие изникна нещо и сега работя за един такъв сайт( и съм много доволна от него), но като цяло моето начинание не даде желания ефект.
Незнам, явно не съм имала късмет. :(
 
От: За писатели

Това е много лошо... И все пак... това би трябвало да е начинът... :/ Увно, обаче... не е точно така.

Btw, същото стана с мен и няколко преводачески агенции... мнооогоооо несериозни хора. Поне да ме бяха отрязали. Тук опираме не до сфера, ами до народопсихология май-май
 
От: За писатели

Може и така да е, незнам. Но лошото е, че в Бг почти всички сайтове не заплащат статии и това в скоро време няма изгледи да се промени. Пък и особено в сегашната криза, когато и те едва се крепят, едва ли им се занимава да дават пари на автори. До скоро пишех безплатно материали за няколко туристически сайта, като поставяха името ми и линк към моя блога под тях. Но спрях, защото не стига, че им пиша за без пари, ами имат и големи претенции.
 

Горе