За птиците и природата - Градина Вискяр

От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Можеше да го надробиш на десет мнения, вместо на две, за да си пуснеш яловата въдица, на която тук никой няма да клъвне, и да не цапаш девет теми.

Аз съм на 33:beer:

По нищо не личи. По-скоро на 13, като гледам какъв СамоПишаАнеМисля си сътворил.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

IMG00349_20130616_0909.jpg


Босилек, риган, чубрица и розмарин са това (сори за лошото телефонно качество). Гледам и още едно съндъче само джоджън.
От години се мъча да завъдя магданоз и все не успявам.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Осигури сянка за корените. Например с бял картон, прорязан подходящо, за да са отгоре само растенията.
Прегряването на корените в изложените на слънце саксии и сандъчета затормозява силно растенията.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Осигури сянка за корените. Например с бял картон, прорязан подходящо, за да са отгоре само растенията.
Прегряването на корените в изложените на слънце саксии и сандъчета затормозява силно растенията.

Точно това направих тази година. Дълго време умувах защо точно определени саксии вървят по-бавно от другите и накрая реших, че ще е от слънцето.
Съндъчетата ми са на висящи поставки и приспособих стари картони... малко не е много красиво, но върши работа май
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Опитвал съм домати във висящи кофи. Снимките с такива растения са много ефектни в Мрежата.
Пълна трагедия! При температура на околния въздух 30 градуса на сянка, както е редно да се мери, температурата на почвата надминава 45 градуса!
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Еволюционни размери: диви пчели и медоносна пчела Apis mellifera събират прашец от лопен, с който хранят новоизлюпеното поколение.
Видимата разлика е само в размера.

Lopen_pcheli_sabirat_prashec.JPG


Lopen_i_pcheli_bratovchedki.JPG
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Рекордно висока глоба от 50 000 лева получи инвеститор, който отсече 100-годишни дървета. Санкцията е наложена от Столичната община. Върху терена съвсем скоро ще се издигне многофамилна жилищна сграда с магазини и подземни гаражи. Строително разрешение има, но от дирекция "Зелена система" към Столичната община са забранили премахването на няколко ценни дървета, сред които 100-годишни летни дъбове.

http://www.blitz.bg/news/article/206408
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Предстоящо в Родопите!

970220_458958964201059_691360145_n.jpg
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

July Morning в Градина Вискяр

July_Morning_Gradina_Viskyar.jpg
 
  • Like
Реакции: Test
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Узрял и запечатан пролетен мед от Градина Вискяр, сезон 2013.
Въпреки двата месеца суша - кошер отличник! Всичките 11 пити така изглеждат. Почти 20 килограма.

Pita_med_Gradina_Viskyar.JPG
 
  • Like
Реакции: Rock
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Евала, като знам познати пчелари как се оплакват от слаби резултати, ти си отличник :)
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Евала, като знам познати пчелари как се оплакват от слаби резултати, ти си отличник :)

Тайната е в нищонеправенето. ;)
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Браво колега, като вафла. Утре и аз ще вадя от моите.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Браво колега, като вафла. Утре и аз ще вадя от моите.

Наложи се да разчистя място за слънчогледа. Досега толкова рано мед не съм вадил.
Успех! Да се отчетеш тук. ;)
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Последно 900 г буркан с мед го продавах по 12 лева.
Конкретно този не знам все още дали ще го продавам.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Днеска хапнах за първи път от доматите в градината. По-малки са от миналите години, ама са поне много вкусни :)
9271652850_3080ec481d_z.jpg
 
  • Like
Реакции: Sky
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Еййй как ти завиждам моите са още на цвят..
Вискяр,що тъй мойте домати са още на цвят,дали е от това,че съм на сянка?
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

По принцип, доматите и други зеленчукови култури, тази година закъсняват.
Домата иска слънце - не е папрат. ;)
 

Горе