За седмица 5 място в гугъл,след 2 часа няма ме :-)

dmb

New Member
Здравейте,

От по-малко от седмица си играя с един сайт да го оптимизирам за една ключова дума. Сложих му съответното съдържание, вътрешни линкове, и разбира се - 50-100 външни линка. Не много качествени - предимно по форуми разни линкове в подписи, разни директории и пр. Днес следобяд се изумих като при едно случайно търсене по въпросната дума, открих сайта си на 5 позиция в Гугъл. Това стана през гугъл.co.uk, което се ползва от IE по подразбиране. Тествах с google.bg и с google.com, но там ме нямаше. Половин час по-късно бях и там, но на 6 позиция.

2-3 часа по-късно правя същия тест и ме няма никъде. Сайтът не е в боклука, защото по други ключови думи си излиза доста напред, а по една фраза е дори на 1 място - пред публикация за същата фраза в Уикипедия. Т.е. не може да се ме резнали.

Та се чудя какво става. Защо няма и седмица след началото на SEO-то, се плеснах толкова напред Гугъл, а малко по-късно никакъв ме няма.
 
От: За седмица 5 място в гугъл,след 2 часа няма ме :)

не искам да те разочаровам, ама е нормален ефект нещо да изчезва след време от добри позиции.
не му е вече "актуално" на гугъл.
иначе за нови сайтчета не блъскай много линкове от къде ли не.

а просто може да изчакаш малко и да видиш дали няма да се появи пак.
така не може да хвърляме руни и да гадаем защо, нали :)
 
От: За седмица 5 място в гугъл,след 2 часа няма ме :)

Аз реално не съм много притеснен от случващото се, защото това seo за нищо не ми служи и просто академично си го разцъках. Но очаквах някакъв резултат след месец, два, три - най-рано. И то очаквах първо да се появя някъде в по-задните страници. Особено с оглед на ниското качество на линковете. Но ме изуми това цъфване на първа страница на Гугъл толкова рано. И още повече ме изуми бързото изпадане.

Това май си иска точно разцъкване на руни :)
 
От: За седмица 5 място в гугъл,след 2 часа няма ме :)

Този ефект е саравнително нов
често нови статии от малки сайтове се праскат изненадващо бая напред..
скоро после си отиват в узбекистан пак.
 
От: За седмица 5 място в гугъл,след 2 часа няма ме :)

често нови статии от малки сайтове се праскат изненадващо бая напред..
скоро после си отиват в узбекистан пак.

Вчера има възможността да го видя лично. А Радев това относно линковете, което каза, дали примерно едно 100-200 такива(за 2 седмици) могат да ти шибнат някво наказание?
 
От: От: За седмица 5 място в гугъл,след 2 часа няма ме :)

Вчера има възможността да го видя лично. А Радев това относно линковете, което каза, дали примерно едно 100-200 такива(за 2 седмици) могат да ти шибнат някво наказание?

За цели 2 седмици и повечко да са, едва ли някой ще ти каже копче. Все пак гледай да наблегнеш на качествените защото... ами качествени са :)
 
От: За седмица 5 място в гугъл,след 2 часа няма ме :)

Съгласен съм, качестово си е качество, но когато си още малък, малко по-качествени сайтове трампят с теб линкове. Сега правим едно експериментче с артк суб и соц. мр. но да видим на къде ще ударят нещата.
 
От: За седмица 5 място в гугъл,след 2 часа няма ме :)

Тази сутрин си пускам сърча, и пък съм на заглавната страница на Гугъл. Това е пълна мистификация. Да не би да има и елемент "време" в алгоритъма.

Като цяло обаче съм супер положително изненадан от този seo-тест. За седмица и само с некачествени линкове, на 1 страница на гуглето. Пък било то и в отделни часове на деня. Продължавам с линкването из сайтове с ранк 0, та да видя до къде ще стигна. Ако стана №1, просто...
 
От: За седмица 5 място в гугъл,след 2 часа няма ме :)

офф да му се не види, стига сте пищели за всеки денс, ако и аз трябва да пускам тема за всеки път когато танцувам из индекса по дадени ключови думи тука ще задръстя форума...
 
От: За седмица 5 място в гугъл,след 2 часа няма ме :)

Наблюдавам нещо много интересно. Сутрин винаги ме няма в индекса. Няма ме никъде из първите 10 страници на гугъл. А следобяд винаги съм на заглавната страница. Някой може ли да обясни тези ежедневни подскоци. Дали няма фактор време в алгоритмите.
 
няма саита ти има малко линкове и играе нагоре надолу работи върху линк билдинга и ще се стабилизираш

има и малка веротнос Г да тества нещо и да си на ръба на алгоритама но по скоро е първото
 

Горе