За снимки,видео клипове и т.н.

tiger13

New Member
На много снимки и клипове отдолу пише името на сайта примерно : (капризен).
Има ли някаква програма, която да ги маха тези надписи ?? :)
малко ме съмнява, ама да попитам.
Благодаря :)
 
От: За снимки,видео клипове и т.н.

Има Photoshop се казва:)

PS: Само за снимките става де, за клипове не знам програма :)
 
От: За снимки,видео клипове и т.н.

Да, но не искам да остава бяло място :(
 
От: За снимки,видео клипове и т.н.

Да, но не искам да остава бяло място :(

За да не остане бяло се възстановява мястото с различни техники. В тоя сайт photoshop-mania.com мисля, че има уроци ама трябва бая да се разровиш.

По принцип е сложна работа и си е играчка, като някой снимки не могат да се възстановят. Ако търсиш някаква програма на магия да ги маха няма как да стане.

Може и снимките да са с авторски права и за това не е много хубаво да се бракониерстват:mrgreen:
 
От: За снимки,видео клипове и т.н.

Ахам и това съм го обмислял ;)
Благодаря ви много за помощта ;)
 
От: За снимки,видео клипове и т.н.

За снимки :
Microsoft office picture manager
Горе избираш - Edit pictures - Crop - и избираш само долу, където е надписа да изрежеш.
------------------------------------------------
Картинките в БГ сайтовете са 99,9% смъквани от други сайтове -
изрязани и са им сложени отгоре watermark.
За какви права питате и се притеснявате да нарушите тогава.
Едни и същи картинки и/или wallpapers ги има в Интернет с различни watermarks - край без начало.:)
 
От: За снимки,видео клипове и т.н.

Да така е.
Много се колебая дали да слагам въобще такъв знак.Защото и аз съм разглеждал много снимки, и като видя такъв знак и изобщо не ми харесва, сигурно няма да се хареса и на другите потребители.Та какво ще кажете вие ?
 
От: За снимки,видео клипове и т.н.

Като е огромен не е приятно, но съм виждал съвсем малки, които не пречат да се разгледа снимката хубаво.
 
От: За снимки,видео клипове и т.н.

Най-лесния начин за премахване на воден знак (зависи каква точно е картинката де :) - на някой този метод не върши работа, но в повечето случаи може да се ползва това)

http://www.screentoaster.com/watch/stU0tQRUBIR1xeRVlcXl9cUlBc/watermark_premahvane

едит: На клипчето го направих грубо, но за да е хубав резултата, трябва да преместиш селекцията (с патч тулла) на място, което максимално отговаря на това, върху което има воден знак
 

Горе