Здравейте, Имам свободно време и се чудя с какво да се захвана ?

disturbed

New Member
Здравейте. Надявам се да получа сериозни отговори.
На 35 години съм от столицата. Работя за една фирма като им поддържам техниката и съм на заплата - преинсталации на компютри лаптопи, хардуерна профилактика, мобилни устройства - премахване на пароли, смяна на почти всичко - захранващи букси, екрани, микрофони, слушалки, високоговорители, батерии и вероятно изпускам нещо. В помещението в което работя извършвам сервизна дейност и продавам разни аксесоари, но съм на много забито място и клиенти почти няма. Опитвах да зареждам от чужбина разни gsm чарколяци и да ги продавам по обявите,но интерес определено няма и сервизите си пазаруват от фирмите, които са създадени преди 100 години. чудя се какво да правя по време на работа за да мога да се занимавам с нещо и да изкарам някой лев. Владея английски на прилично ниво. Завършил съм техникум по електроника а висшето ми образование е телекомуникации. Ако някой мисли че може да съм му полезен с нещо или има идея какво мога да опитам нека пише. Имам желание да отворя магазин с един човек персонал на оживена улица и да се продават протектори за телефони, калъфчета силиконови, кабели,зарядни, слушалки, но за целта ми трябват минимум 20 хиляди, а отворя ли сега трябва няколко месеца да плащам и по 200-300 лева на месец ток в студените месеци.

благодаря за отделеното време !
 
Инсталирай медийни системи като коди на стари машини или нови срещу заплащане за хора без технически познания или възможност за достъп до кабелни телевизии.

На малинки може да инсталираш VPN, Cloud, Ad block сървъри и да ги инсталираш в домашни мрежи срещу абонамент или да ги продаваш.

И т.н. 😉
 
Като за начало можеш да се пробваш на freelance пазара. Намери тематични групи във фейсбук, примерно, и пусни публикация за предлагани услуги. Нищо не ти пречи да пробваш и струва точно 0.00 лв.

Идеята с отварянето на магазин за продажба на протектори, калъфчета, кабели, зарядни и т.н. - ще си поредният. Дори и да си монополист в квартала, трудно ще заработиш само с продажба на аксесоарчета. Минаха ония години с големите надценки + редица онлайн магазини, които са фрашкани с такива артикули. Ако можеш да сервизираш, това вече е предимство. Да си на оживена улица не значи, че ще правиш бизнес (не си баничарница). Тези 200-300 лв. за ток не са единственият разход за месеца, нали се досещаш: наем, заплата, осигуровки, счетоводство (от скъпото, защото ще си по ДДС) и т.н.
 
Снимай докато поправяш разни неща докато си на работа, после редактирай (+ субтитри и/или AI voiceover на английски) и качвай в тубата.
 
Последно редактирано:
В момента има смисъл да се занимаваш точно с 3 неща:
- инсталация на солар за топла вода
- инсталация на солар за ток (малките 5 kW) с батерия
- инсталация на термопомпа

След около 2 години тока ще е 1 лев = 1 kWh за битовите потребители и ще е голям урожай.

Допълнение! Разгледай и това:
и се научи да го инсталираш. Изглежда лесно и просто, и скоро ще е нужно на доста народ.
Разцъкай и това:
 
Последно редактирано:
На мен поста ми прилича на бот. Както повечето напоследък.

Ако сме стигнали момента, в който ботовете ползват думи като "чарколяци" и се оплакват, че трее плащат за ток.. значи тоя форум повече няма нужа от нас....
 
Снимай докато поправяш разни неща докато си на работа, после редактирай (+ субтитри и/или AI voiceover на английски) и качвай в тубата.
Абсолютно умно и няма натоварва по никакъв начин
 
Ако сме стигнали момента, в който ботовете ползват думи като "чарколяци" и се оплакват, че трее плащат за ток.. значи тоя форум повече няма нужа от нас....

Нужни са точно 15 минути да пуснеш бот, който обхожда форума и пише в този стил. Даже не ти трябва ИИ.

Това го имаше още преди много години, когато mIRC беше днешния Facebook. Който е писал Eggdrop ботове ще ме разбере какво имам предвид.

С ИИ можеш да му вкараш малко характер и чар за да симилира някаква личност. :)

Факта, че автора няма никаква друга активност от публикуването на поста до днес говори достатъчно и мачва напълно модела от други подобни постове.
 
И аз съм на мнение, че това е най-добрата идея. Тъкмо времето между ремонтите/услугите ще се използва за обработката и качването.
Съответно може да се ползват и като рекламни в канала на сервиза: хората които търсят инфо или ще гледат клиповете, за да видят как става или направо ще те търсят, което си е win win.

Абсолютно умно и няма натоварва по никакъв начин
 
Нужни са точно 15 минути да пуснеш бот, който обхожда форума и пише в този стил. Даже не ти трябва ИИ.

Това го имаше още преди много години, когато mIRC беше днешния Facebook. Който е писал Eggdrop ботове ще ме разбере какво имам предвид.

С ИИ можеш да му вкараш малко характер и чар за да симилира някаква личност. :)

Факта, че автора няма никаква друга активност от публикуването на поста до днес говори достатъчно и мачва напълно модела от други подобни постове.

15 минунет бот, който да копира стил на писане без ИИ и да генерира постове на база наученото - звучи добре. Бих са възползвал от подобна услуга, предлагаш ли?

Според моя скромен опит с мирк скриптинга, си спомням, че ботовете в мирк действаха на принципа да връщат отговор по предварителен заданен шаблон. Т.е. на "asl" връща квото си му задал..., на "ай, да ти.. мамата" - кик или бан.. и т.н.
 
бил съм бот. това беше забавно. засега май ще чакам да минат зимните месеци ако ще трябва сам да финансирам всичко. пари няма действайте. гледах реклама на банката хикс за потребителски кредити с уж ниски лихви.най-вероятно ще се възползвам. ако има някой желаещ който да е сериозен и си допаднем може да ми влезне да партия и да си делим на две приходи и разходи.

успех !

само за пример ще дам че преди малко влезна клиентка да търси силиконов гръб за стар модел смартфон, който ще купя на лев и трийсе и ще продам на 10. така че накратко за бизнеса дали има смисъл на теория поне има.
 
бил съм бот. това беше забавно. засега май ще чакам да минат зимните месеци ако ще трябва сам да финансирам всичко. пари няма действайте. гледах реклама на банката хикс за потребителски кредити с уж ниски лихви.най-вероятно ще се възползвам. ако има някой желаещ който да е сериозен и си допаднем може да ми влезне да партия и да си делим на две приходи и разходи.

успех !

само за пример ще дам че преди малко влезна клиентка да търси силиконов гръб за стар модел смартфон, който ще купя на лев и трийсе и ще продам на 10. така че накратко за бизнеса дали има смисъл на теория поне има.
Имаш ли знания като инжинер да окабеляваш къщи и/или апартаменти?
 
бил съм бот.

Стилът, с който е написан поста е точно като на бот. Нищо лично.

това беше забавно. засега май ще чакам да минат зимните месеци ако ще трябва сам да финансирам всичко. пари няма действайте. гледах реклама на банката хикс за потребителски кредити с уж ниски лихви.най-вероятно ще се възползвам. ако има някой желаещ който да е сериозен и си допаднем може да ми влезне да партия и да си делим на две приходи и разходи.

Аз не бих теглил кредит при текущата ситуация. По-скоро търси някой да те финансира и да вземе участие.

успех !

само за пример ще дам че преди малко влезна клиентка да търси силиконов гръб за стар модел смартфон, който ще купя на лев и трийсе и ще продам на 10. така че накратко за бизнеса дали има смисъл на теория поне има.

Сподели бизнес план и някой може да прояви интерес. Пари се намират - 20к са жълти стотинки. Това с кейсовете е малко изтъркано и без да си ги правиш сам се скалира трудно.
 
Имаш ли знания като инжинер да окабеляваш къщи и/или апартаменти?
Е, за това не трябва да инженер. Обикновен механотехникум е достатъчен. Става и с гледане когато някой го е правил пред теб 10на пъти се научава.
 
Поне по 1 магазин за телефонни аксесоари месечно се обявява за продажба барабар със стоката само в тоя форум.

Вади си изводи какви тежки печалби падат.
 
Като за начало можеш да се пробваш на freelance пазара. Намери тематични групи във фейсбук, примерно, и пусни публикация за предлагани услуги. Нищо не ти пречи да пробваш и струва точно 0.00 лв.

Идеята с отварянето на магазин за продажба на протектори, калъфчета, кабели, зарядни и т.н. - ще си поредният. Дори и да си монополист в квартала, трудно ще заработиш само с продажба на аксесоарчета. Минаха ония години с големите надценки + редица онлайн магазини, които са фрашкани с такива артикули. Ако можеш да сервизираш, това вече е предимство. Да си на оживена улица не значи, че ще правиш бизнес (не си баничарница). Тези 200-300 лв. за ток не са единственият разход за месеца, нали се досещаш: наем, заплата, осигуровки, счетоводство (от скъпото, защото ще си по ДДС) и т.н.
Напълно съм съгласна с това. В толкова несигурни времена не е най-удачно да се инвестира в нещо, което се превръща в "отживелица".
Аз например от години пазарувам всичко онлайн. Изключително рядко ми се налага да вляза във физически магазин (освен ако не е хранителен). Моето обкръжение също си набавя всичко онлайн.
Наред с това искам да спомена, че идеята за услуги на по-мащабно ниво е добра!
Няма да инвестираш нищо. От опит казвам, че дори услуги сходни с твоите услуги ми се е налагало да търся в интернет, защото макар, че не съм от столицата, не съм от "забутан" град, но не всичко имаме тук (или останалите "майстори" вече остаряват и стават все по-мързеливи и мрънкащи).
Услуги по ремонт на лаптоп, външни хардуери, дори поправки на GSM-и съм търсила в интернет. Пращала съм по куриери и така са ми поправяли техниката! В София може да имаш голяма конкуренция, но по други градове на страната, както и в по-откъснати места (визирам малки градчета, села, дори курортни места) е трудно, а техниката в наши дни е жизненоважна!
Незнам, на колко от вас се е случвало, но аз лично, когато имам проблем с някоя джаджа "все едно са ми отрязали ръцете". Работа, развлечения, пазаруване, банкови транзакции и пр., всичко движа през тел и лаптопи. Всичко минава дигитално! Дори обяда или вечерята, за да подсигуря, трябва да сканирам приложението на конкретна верига или да платя с тела и т.н.
Както се казва, "за всеки влак има пътници", така, че няма да ти коства никакви ресурси, ако поне сега в предстоящите зимни месеци опиташ да си направиш своя страница за предлагани услуги във ФБ (или другите соц. мрежи, както дадоха не малко примери и останалите). Няма да ти иска "хляб и вода", а с времето все ще си набереш по-широка аудитория и ще популяризираш услугите. Особено, когато дадат добри отзиви опиталите услугите ти.
Аз лично винаги го правя, когато съм доволна!

Надявам се, мнението ми и препоръката да са ти от полза.

п.п: Радвам се на тези, които не спират да търсят начини да се развиват и алтернативи, дори в трудни времена. Аз съм такава и смятам, че: "Всяка криза е възможност за едно Ново начало!". Човек трябва да опитва нови неща и да се развива, докато е жив!

Пожелавам успех!
 

Горе