Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

mhx

Member
Здравейте колега,

отново съм на линия във форума и искам да попитам хората разбиращи от мобилни апарати.

Търси си телефон до 400 лева и не мога да си избера точния модел. Вече има толкова голямо разнообразие,
че човек лесно може да се обърка, както стана и с мен.

Ако има разбирачи в този форум нека да ми предложат някакъв модел или поне да ми дадат съвет какво да търся.

GSM-а ще го използвам основно за обработка на документи, GSP, заснемане на разни файлове (тоест да е и със сравнително добра камера) и бързи справки в интернет

Много е важно да е с бърза навигация и с естествено с добра батерия...с 2 думи, трябва ми телефон, който да ми върши работа.

Търся нещо подобно на Sony Xperia sola, но видях че е с по-стар софтуер и това малко ме притеснява.

Мерси предварително за отговорите и весели празници на всички.
 
От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

Има един магазини, които продават техника с т.нар. дизайнерски дефект. Примерно при доставката се е надраскал леко дисплей-а и ти го продават доста по-евтино. Ако не те бърка да имаш леко надраскан телефон, ти препоръчвам да намериш такъв магазин и да разгледаш :)
 
От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

Arc S
Galaxy S II
Galaxy S III
Ако го комбинираш с карта можеш да си вземеш и по-нов модел на цената, която си посочил...
 
От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

Arc S
Galaxy S II
Galaxy S III
Ако го комбинираш с карта можеш да си вземеш и по-нов модел на цената, която си посочил...

Ако питаш мен и Galaxy S ще му свърши работа.
 
От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

Samsung Galaxy Ace II също е много добър.
 
От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

Samsung Galaxy Ace II също е много добър.

Абсолютно. И аз бих ти препоръчал този телефон. Камерата му е добра и е мощен.
 
От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

Да не отварям нова тема, включвам се и аз във темата и да попитам нещо за мен: как мога да направя така че когато ме търси някой, да му отговаря че телефона ми е извън обхват ? Не искам да се чува че "телефона на абоната не е включен" а да се чува че съм "извън обхват" ? Един авер ми каза че ако имам метален сейф да го поставя вътре, и който ме търсил ще чува това. Някой наясно ли е с тази шашма ?
 
От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

Да не отварям нова тема, включвам се и аз във темата и да попитам нещо за мен: как мога да направя така че когато ме търси някой, да му отговаря че телефона ми е извън обхват ? Не искам да се чува че "телефона на абоната не е включен" а да се чува че съм "извън обхват" ? Един авер ми каза че ако имам метален сейф да го поставя вътре, и който ме търсил ще чува това. Някой наясно ли е с тази шашма ?

Нужно е да извадиш батерията на телефона, без да го изключваш от червения бутон. Когато има постъпване на входящо обаждане, на повикващия в слушалката, ще се чуе "телефона на абоната не е включен или е извън обхват"
 
От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

А кое е по-добро да е с двуядрен процесор или с по-добра версия на Android ?
 
От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

Има един магазини, които продават техника с т.нар. дизайнерски дефект. Примерно при доставката се е надраскал леко дисплей-а и ти го продават доста по-евтино. Ако не те бърка да имаш леко надраскан телефон, ти препоръчвам да намериш такъв магазин и да разгледаш :)

А може ли да ми дадеш малко повече информация къде се намират тези магазини? Имаш ли някой сайт под ръка?

П.С. Живея в София.
 
От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

А може ли да ми дадеш малко повече информация къде се намират тези магазини? Имаш ли някой сайт под ръка?

П.С. Живея в София.

Ами нямам идея човек, аз съм от малък град и има 2 такива магазина, не може да няма в София. Разрови се из интернет, разпитай приятели.
 
От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

А кое е по-добро да е с двуядрен процесор или с по-добра версия на Android ?

Аз бих заложил на простата логика - двуядрен процесор=по-нов модел=по-нова версия Андроид, но това съм просто аз и моето мнение... :)
 
От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

Виж HTC Desire X и Samsung Galaxy S Advance. Иначе бих ти препоръчал Galaxy S 2 за малко повече пари.
 
Re: От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

А кое е по-добро да е с двуядрен процесор или с по-добра версия на Android ?

взимай процесор винаги може да си сложиш по нов андроид той е линуксче и не товари аз съм 4.1.2 Cianogenmod 10 на едноярдрен процесор и телефона ми е с 16 процента по бърз на бенчмаркове.... спрямо 2.3 версиите
 
От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

А някой може ли да ми каже дали Android 2.3 вече излиза от актуалност и до каква степен Android 4.0 или Android 4.1 го превъзхожда ?
 
От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

А някой може ли да ми каже дали Android 2.3 вече излиза от актуалност и до каква степен Android 4.0 или Android 4.1 го превъзхожда ?

Струва ми се по-бърз, има по-приятен вид, някой нови начини за визуализация...
 
От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

Ако искаш за тази цена да извлечеш максималното и не държиш на марката - Prestigio MultiPhone 4300 DUO

Телефона е с 4.3" дисплей, двуядрен процесор, 5 МП камера и Андроид 4.0 и място за 2 СИМ карти на цена от 300 лв.
 
От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

Прочетох за какво точно ти трябва телефона, но никъде не видях дали държиш той да е 1ва или 2ра ръка.
Аз съм повече за 2ра ръка, защото хем има апетитни обяви, хем не са скъпи, а телефона който взимаш е сравнително напред с технологията. Потребител по-горе ти е дал Samsung Galaxy S II и мисля, че това ще е най-разумното решение. Този телефон изцепи всичките конкурси за телефони, спечели множество награди, изключително бърз и здрав телефон. Наистина, цената 2ра ръка му е от 450 до 520лв ~ , но по-добре спести и вземи нещо което ще ти върши работа от колкото сега да си вземеш нещо друго и да се нервираш. Ако пък държиш на първата ръка, в момента Samsung Galaxy S Note е на промоция 699 лева в smartphone.bg , вземай на изплащане и хич не се чуди.
Поздрави
 
От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

Един авер ми каза че ако имам метален сейф да го поставя вътре, и който ме търсил ще чува това. Някой наясно ли е с тази шашма ?
Вече сме в XXI век. :) Има по-лесни начини от слагане в метален сейф и вадене на батерията. Сега правят специални калъфи, блокиращи сигнала. Просто слагаш телефона вътре и готово. Ето един такъв за 5 лв. - http://dx.com/p/cell-phone-signal-shield-block-soft-leather-pouch-black-45273
Работи и с други видове безжични устройства.
 
От: Здравейте колеги! Търся съвет от човек разбиращ от GSM-и.

Вече сме в XXI век. :) Има по-лесни начини от слагане в метален сейф и вадене на батерията. Сега правят специални калъфи, блокиращи сигнала. Просто слагаш телефона вътре и готово. Ето един такъв за 5 лв. - http://dx.com/p/cell-phone-signal-shield-block-soft-leather-pouch-black-45273
Работи и с други видове безжични устройства.

Мерси много братле. :) При първа възможност ако намеря по магазините такива калъфи - веднага купувам. :)
 

Горе