Зенкарт -Премахване на Дублирани Тайтъли на Продукти

mantaman

Well-Known Member
Напоследък съм на вълна дублирано съдържание мета дискрипшъни и тайтли та се загледах на едни приятели в зенкарта им

Самият сайт се класира много добре по основните ключови думи и свързаните с тях неща - Категориите също се класират много добре но нямат почти никакъв трафик и класиране по самите продукти.

Като разгледах ГУМТ дава че имат дублирани Тайтъли на продуктите и то за всеки продукт по няколко пъти с най различни безсмислени разширения генерирани от Зенкарта

Ето пример за произволен продукт

/index.php?main_page=product_info&cPath=513&products_id=2146
/index.php?main_page=product_info&cPath=514&products_id=2146&zenid=08c8c13396562cd416e66488bccc96
/index.php?main_page=product_info&products_id=2146&zenid=ab7b5c928f2120a7b2df6694fc965d

Първият линк е реалният останалите са генерирани от Зенкарт и се явяват дублирани за Г. общото между всички дублирани продукти е че в допълнението си съдържат zenid=

От ГУМТ УРЛ Параметри му давам да не обикаля страниците които имат zenid= в линка си

Чудя се обаче дали това е достатъчно за да деиндексира тези страници или ще трябва да се ползва и другата опция в ГУМТ - Премахване на УРЛ - което е много неприятно защото става въпрос за няколко хиляди дублирани тайтъла
 
От: Зенкарт -Премахване на Дублирани Тайтъли на Продукти

Прав е ТЕО само трябва малко по силно да повикаш неволята и хоп

В сайта на зенкарта са пуснали решение на проблема това явно засяга май само по старите версии на зенкарта

http://www.zen-cart.com/downloads.php?do=file&id=1216
 
От: Зенкарт -Премахване на Дублирани Тайтъли на Продукти

Инсталирах го сега вече в изходният код на страницата се появи

<link rel="canonical" href=" ...........................

Въпроса е какво да ги правят тези дето са се набълбукали с дублирани тайтли в ГУМТ самички ли ще си отпаднат с времето или ще трябва да ги махат един по един
 
От: Зенкарт -Премахване на Дублирани Тайтъли на Продукти

Сами ще се очистят.

Одеве се опитах да ти пиша, че ми е труден нета днес - ангажиран съм в селското стопанство, отдел торене. До колене съм в ..... :).
 
От: Зенкарт -Премахване на Дублирани Тайтъли на Продукти

Преди 1.5 нямаше rel=canonical и се бълваха такива.

Сложи им и един Ultimate SEO URLs for Zen Cart и да заспиват...
 
От: Зенкарт -Премахване на Дублирани Тайтъли на Продукти

А дано Тео че с няколко хиляди ще се озорят бая

Радо да ти кажа нещо напоследък сео урл-тата не ме кефят даже мисля да ги махам от някои сайтове
 
От: Зенкарт -Премахване на Дублирани Тайтъли на Продукти

Защо така?

Може и да е параноя но сайтовете ми с умни урлта вървят доста по слабо от сайтовете с тъпи урлъта :)
 
От: Зенкарт -Премахване на Дублирани Тайтъли на Продукти

Офффтопик... Според мен толкова много хора вече ги използват, че надали на гугъл му дреме.

Несъмнено е предимството за собственика на сайта и от части за клиента обаче... +, че е по-пригледно. А щом е по-пригледно е и по-хубаво.. иххихи

/офтопик
 

Горе