Златото на глупаците!

Force

Active Member
По време на златната треска в Калифорния през 1848 година се случвало така , че някой златотърсачи попадали на голяма златна жила и предчувствайки бъдещото си богатство и охолство започвали да пируват. След това вземали голям къс злато и отивали в най-близката банка. Оказвало се обаче че металът, който силно наподобявал злато всъщност бил пирит.
Copyright © Андреян Иванов http://leverage-andy.blogspot.com/
 

Прикачени файлове

  • 402718_309712429065531_193268220709953_794420_349895570_n.jpg
    402718_309712429065531_193268220709953_794420_349895570_n.jpg
    86.8 KB · Преглеждания: 39
  • 0_250_400_3870a46a0da8868b82f2b4689fd6b3ee.jpg
    0_250_400_3870a46a0da8868b82f2b4689fd6b3ee.jpg
    14.2 KB · Преглеждания: 46
Последно редактирано от модератор:
От: Златото на глупаците!

За написаното мога да каза само "Адмирации!". Бих дал и реп. но нещо не ми позволява си-мата. :)
П.С. Помисли отново за идеята за блог! ;)
 
От: Златото на глупаците!

И какво правят за да осъществят мечтата си? Намират си някаква работа и получават примерно 1000 лева. Първото нещо, което правят е да си вземат лъскава кола на лизинг за която плащат месечно по 350 лева. Купуват си жилище с ипотечен кредит за 30 години, където плащат месечно по още 300 лева. И им остават 350 лева за покриване на жизнените нужди. Жена му примерно взема 500 лева и с 850 лева започват да се справят някак си, но определено това не може да се нарече богат живот. Символите на богатството, като красива къща, скъпа кола, скъп телефон, ролекс и т.н. купувани от хора които не са богати се нарича " златото на глупаците". Така е защото всички тези неща в своята същност са пасиви и само вадят пари от джобовете ни. Ако не си богат а купуваш символите на богатството , това е за сметка на доживотното заробване с дългове и непосилен труд ден след ден за да си плащате сметките. Единствената причина за тези постъпки на хората е липсата на финансова грамотност. Неразличаването на пасиви от активи. Бедните цял живот купуват пасиви и стават все по-бедни, а богатите цял живот купуват активи и стават все по -богати. Да се върнем на онзи човек с 1000-та лева заплата. Да предположим че е финансово грамотен и по тази причина няма да си купи кола и жилище. Отново ще вземе кредит от банката, но с парите ще си създаде например автомивка. Ще продължи да работи на старата си работа и ще взема заплатата си от 1000 лева. В автомивката ще назначи двама работника и те ще обслужват примерно по 60 коли на ден. За което ще получават по 300 лева на ден. Това прави 6 600 лева месечно. За разходи на фирмата като заплати , ел. енергия, вода и др. ще изплаща 3 600 лева и ще му остават 3000 лева печалба. Сега вече спокойно ще вземе нов заем за жилище за което ще плаща на банката по 1000 лева на месец. Още 1000 лева за заема , за автомивката и 1000 лева ще му остават за него. Така ще е собственик на актив, който му носи пари, ще е собственик на жилище в което да живее семейството му и ще разполага с 2000 лева за разходи, вместо 350, които му оставаха в първият пример. Ще живее в пъти по-добре а активът му , а не той самият ще изплаща заемите.

Ето това е финансова грамотност. Не се заслепявайте от "златото на глупаците" , а създавайте и купувайте активи, който ще ви осигурят положителен приток на пари, които пък от своя страна ще ви осигурят по-добър живот.

Не искам да обиждам автора, но при транслейта и скърпването на статията нещо се е загубил в математиката. На двама монтьори, ако даваш по 300 лева дневно, няма как да излезеш на печалба. Единствено работниците ще се кефят. Понеже цялата статия се гради върху цифри, тезата е изградена върху тях, би трябвало те да са верни. Не бих вземала акъл какво да правя с двата лева в джоба си на базата на писания в стил "вече видяно (от книгите за бързо забогатяване), но никога преживяно" от автор, който никога не е плащал данъци и вероятно никога не е правил отчет за приходите и разходите. А може и сметка за ток все още да не е плащал. Художествената стойност на материала въобще няма да коментирам.

Аз лично се кефя на този човек. Малко хумористично ги пише нещата, но си личи, че е "патило":
http://timurcommandos.blogspot.com/search/label/наръчник по кариерно оцеляване

http://kadebg.com/timur-i-negovite-komandosi/
 
От: Златото на глупаците!

Връзката по-горе не се отваря. Ето я копирана правилно:
Код:
http://danaucha.horoskopite.com/aktiv-ili-pasiv-e-nashiyat-dom/
 
От: Златото на глупаците!

Лили Гагарин Отново да посоча, че автора на статията НЕ СЪМ АЗ! Под статията съм публикувал името на автора и блога му, откъдето може да разберете достатъчно за него. Какво ли щеше да стане, ако от самото начало се бях представил като 40-годишен човек, тогава май повече щяхте да ми вярвате? Спрете с тези предразсъдъци, че ние младите не сме способни на нищо!!!

МАМКА МУ, КАК САМО ВЪВ БЪЛГАРСКИТЕ ФОРУМИ ВСЕ СЕ НАМИРА НЯКОЙ ДА ТЕ УПРЕКНЕ И ДА КАЖЕ НЕЩО НАКРИВО, САМО ЗАЩОТО НЕ МИСЛИ КАТО ТЕБ И САМО ЗА ТОВА, ЧЕ ТИ СИ ПО-МАЛЪК ОТ НЕГО ПО ВЪЗРАСТ, ОБРАЗОВАНИЕ ИЛИ ФИНАНСОВО СЪСТОЯНИЕ. ТОВА АВТОМАТИЧНО ОЗНАЧАВА, ЧЕ ТОЙ Е ПО-ДОЛЕН ОТ ТЕБ НАЛИ?
 
От: Златото на глупаците!

Разбрах, че не си ти авторът. Но все пак, от любопитство питам, какво мислиш за посочените сметки в материала? Нямаше да повярвам и на 100-годишен човек, ако фактологията му куца. Просто е.
 
От: Златото на глупаците!

А, каква е тази мания да тъпчеш форума с копиран контент? От няколко дни гледам все това правиш, бум статия на някой друг в форума, и после като ти каже някой нещо, ама тя не е моя аз само съм я сложил тук. Авторите пита ли ги дали можеш да им копираш статиите и да ги пускаш в форума?
Лили Гагарин Отново да посоча, че автора на статията НЕ СЪМ АЗ! Под статията съм публикувал името на автора и блога му, откъдето може да разберете достатъчно за него. Какво ли щеше да стане, ако от самото начало се бях представил като 40-годишен човек, тогава май повече щяхте да ми вярвате? Спрете с тези предразсъдъци, че ние младите не сме способни на нищо!!!
 
От: Златото на глупаците!

Добре, ама си оправи сметките в копирания материал, щото вече почнах да търся обяви за работа като автомонтьор. Отписвам се от темата.
 
От: Златото на глупаците!

Да, взел съм разрешение от автора. Тази материя не е някаква строго класифицирана информация, а е общодостъпна и автора желае колкото се може хора да се ограмотят финансово. Но явно всеки в този форум е над нивото на автора и затова вече не виждам смисъл да поствам информация тук. Успех на всички предприемачи и скоро очаквам да ви видя разпечатките с милионите в банковата сметка, спечелени по Вашия начин.
 
От: Златото на глупаците!

Не ба продължавай, може да подпукаш всички подобни блогове и да им постнеш статиите в форума, пък все-някой рано или късно ще си потърси правата. Май не си чел за авторско право, и за това колко е вреден копирания контент за seo, но нищо важното е, че някой може да се обърка и да ни похвали не разбрал, че статията въобще не е твоя. Като толкова четеш на тази тематика и се интересуваш, пък и много ти пука за форума, вземи напиши нещо твое....
Да, взел съм разрешение от автора. Тази материя не е някаква строго класифицирана информация, а е общодостъпна и автора желае колкото се може хора да се ограмотят финансово. Но явно всеки в този форум е над нивото на автора и затова вече не виждам смисъл да поствам информация тук. Успех на всички предприемачи и скоро очаквам да ви видя разпечатките с милионите в банковата сметка, спечелени по Вашия начин.
 
Re: От: Златото на глупаците!

Да, взел съм разрешение от автора. Тази материя не е някаква строго класифицирана информация, а е общодостъпна и автора желае колкото се може хора да се ограмотят финансово. Но явно всеки в този форум е над нивото на автора и затова вече не виждам смисъл да поствам информация тук. Успех на всички предприемачи и скоро очаквам да ви видя разпечатките с милионите в банковата сметка, спечелени по Вашия начин.
Ее, пич недей така. Хората те питат защо пускаш дублирано съдържание, ти им връщаш, че не са на ниво. Като са обществено достъпни, напиши го ти как си го разбрал и пусни към оригиналния ресурс. Малко по-така се пипа по форуми. Копи-пейста не е много добра стъпка. ;) И ти имаш какво да учиш за форумните общества. За никакви умения не става дума тук, а за прости правила в мрежата. Ти и на автора не правиш добро. Утре неговия сайт ще го издуха, защото го има неговия контент на още 100 места. И SEO ли трябва да преподаваме тук?
 
От: Златото на глупаците!

Оправил съм линка, постнах от телефона и е останал един интервал :)
 
От: Златото на глупаците!

А, каква е тази мания да тъпчеш форума с копиран контент? От няколко дни гледам все това правиш, бум статия на някой друг в форума, и после като ти каже някой нещо, ама тя не е моя аз само съм я сложил тук. Авторите пита ли ги дали можеш да им копираш статиите и да ги пускаш в форума?

А защо да не поства статии от друг изторчник? Аз пък не намирам нищо лошо в това? Форумите за какво са? За споделяне нали? Е, тогава? Логично е, че иска разрешения от авторите на статиите.
 
От: Златото на глупаците!

Нямах си на идея, че форумите са за това.... Колеги, моля ви започвайте да копирате и да поствате, целия нет трябва да влезне в форума, а ти можеш да попиташ автора дали въпросният никнейм е поискал разрешение да му ползва статията, и да му я пуска по форумите.
А защо да не поства статии от друг изторчник? Аз пък не намирам нищо лошо в това? Форумите за какво са? За споделяне нали? Е, тогава? Логично е, че иска разрешения от авторите на статиите.
 
От: Златото на глупаците!

@Уни, нищо лично братле, но забелязваш ли как 80% от обществото им боли фара за проблемите на другите? Забелязваш, нали? Форума си има собственици, модератори, админи и т.н. тем подобни рангове за модерация. А пък ако имаш модератрски права, тогава звеми изтрий всичко в форума, което е копирано. По твоята тогика, това трябва да се направи. Или греша?
 
От: Златото на глупаците!

Напротив, нали видя даже насърчих и другите да копират постоянно, така се прави. Я да те питам, ако ти дам копирана статия, за да си взема линк в блога ти ще ми я вземеш ли, че така ще мога да ти давам поне по 100 на ден, ако се назоря може и до 1000 да стигна.
@Уни, нищо лично братле, но забелязваш ли как 80% от обществото им боли фара за проблемите на другите? Забелязваш, нали? Форума си има собственици, модератори, админи и т.н. тем подобни рангове за модерация. А пък ако имаш модератрски права, тогава звеми изтрий всичко в форума, което е копирано. По твоята тогика, това трябва да се направи. Или греша?
 
От: Златото на глупаците!

Не е ли по-коректно за текста и автора му, че и за форума да се използва функцията цитат?
 
От: Златото на глупаците!

http://www.predpriemach.com/search.php?searchid=2980934 Виж си темите. Не се прави така - пишеш какво си разбрал от статията с твои думи, тоест изказваш мнение, защото това е форум, а не ти е артикъл директория и след това пускаш линк и ние четем и всички сме доволни. Съдържанието няма смисъл да стои и в предприемач - сещаш ли се?

Адо, форума не му е артикъл директория - форума е комюнити и правилният начин е както казах три реда по-горе.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Златото на глупаците!

Да, ама аз първо ще проверя дали са копирани. :D И ако са уникални 99%, чак тогава, белким, може да ги постна, ако така и не поствам в блоговете ми. Ако искаш да копираш от моя блог, бих ти позволил, но само при едно условие - ако в края на материала цитираш източника т.е. блога ми, което се изисква от DMCA и Creative Commons условията. :) Отделно, че авторството ми е потвърдено и правя така, че Google да знае, кой е оригиналния източник. :)
 

Горе