Знаете ли защо започвате блог?

Статус
Not open for further replies.

ivorusev

New Member
От скоро много ме вълнува следния въпрос. Хилядите блогъри, множество от които пишат на уеб-логчето си пълни безсмислици и измукани от пръстите текстове, дали имат представа защо правят това което правят? Мисля че тук има доста от тази порода и ми е интересно каква е причината да "се захванат с блог"? Имам някакво странно чувство, че повечето си мислят че това е базата на формулата за пари от интернет?? Или се лъжа :} Очаквам смислените и безсмислените ви отговори!
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

много от хората даже не го правят и за пари. Ами просто защото е модерно. Аз обикновено ги правя за пари. Или пък да споделям неща които ме вълнуват
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

В същата посока мисля и аз:} Така или иначе 2те основателни причини да го прави човек е - 1. за удоволствие, 2. за пари. Но пространството е осеяно със хиляди мижави блогчета тикани със 300 зора без реално да има защо. Има някакъв мит в wannabe-an-online-millionaire обществото че количеството изписано на блог един ден ще ти се възвърне в парична пропорционалност, без значение какво се драска там:}
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

P.S.: Бих дал и примери, но бидейки Junior Member или нещо от сорта нямам право на линк събмишън ;)
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

Здравей , също можеш да попиташ някой, които кара товарен влак с празни вагони:
защо го кара като вагоните са празни , все една и съща заплата ще вземе !:twisted:
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

същото може да се пита и вас
Знаете ли защо си правите "мижавите" сайтчета и блогчета и афилиейт хапчета за сперма и клик-шитз-ферми и прочие?
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

като напънат блога и те ще взимат ... хайде ти се замисли защо пускаш тема която няма никакво значение за обществото/форума ... стига глупости.

и понеже от много време се чудя на странността човешка, искам да попитам защо някой като остави координата за връзка с него в някаква тема все се намират хора дето му отговарят той да се свърже с тях?


на тези и други риторични въпроси мисля, че няма какво толкова да се обръща внимание.
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

Аз няма да дам заплата на 90% от тези хора, в техните слова не виждам нищо което да си струва нито парите нито времето. А въпросът е доста на място. Виж, ако се чувстваш обиден като част от тези wannabes, недей, просто предизвиквам изясняване и развенчаване на митове. Вместо да пишат, да четат и да понаучат - за това вече се дават пари - знания, опит и мислене, а не просто щракане по клавиатурата и евангелизъм :}
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

същото може да се пита и вас
Знаете ли защо си правите "мижавите" сайтчета и блогчета и афилиейт хапчета за сперма и клик-шитз-ферми и прочие?

Радев, контингента който визираш е същия към който е отправен въпроса ми
 
Аз съм малко частен случаи ползвам блогплатформа за да си правя сайтовете харесвами това което предлага урдпрес

А иначе отговора се крие в това че се печели не че е супер много в чужбина а че е мизерно в българия :) едно "мижаво блогче" от 13 страници уникален контент прави 5 пъти повече пари от пикантно еу с 800 уникални на ден (не че изкарало много ама 30 те лева на пикантното са фрапиращи ) за това правете саитове за чужбина и да не ви пука :)
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

аха, ясно

еми има прост отговор на тоя въпрос:

тука всеки разправа, че е яко
има някви банери за сперма и иконки с долари и златни кюлчета
и децата вярват
виновни ли са?

и си бълват..
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

едно "мижаво блогче" от 13 страници уникален контент прави 5 пъти повече пари от пикантно еу с 800 уникални на ден (не че изкарало много ама 30 те лева на пикантното са фрапиращи ) за това правете саитове за чужбина и да не ви пука

ем ето, да си припомним: яко е, правете и да не ви пука

и кво да правят?
правят си
 
бате ти не вярваш че е достатъчно сериозно дори и фирми да се занимават ? Аз не смятам че така. Сео фиримите имат достъчно ресусрс и ноу хау как да пуснат голяма мрежа от такива сайтове никои не е казал че трябва да имаш само 1 сайт и само от него да печелиш. По странното ми е че повечето фирми се натикста да имат сайтове като пикантно,еу и се чудят що не върви А не се питат какво върви в интернета .....

Иначе ще се съглася че има продукти които създават лошо име на индустрията с билкови продукти но си има и съвсем сериозни ниши като уеит лоса (макар че сега я чуства доста одарена от кризата тази ниша), скин кеъра и хеър лоса ...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Знаете ли защо започвате блог?

Аз съм малко частен случаи ползвам блогплатформа за да си правя сайтовете харесвами това което предлага урдпрес

А иначе отговора се крие в това че се печели не че е супер много в чужбина а че е мизерно в българия :) едно "мижаво блогче" от 13 страници уникален контент прави 5 пъти повече пари от пикантно еу с 800 уникални на ден (не че изкарало много ама 30 те лева на пикантното са фрапиращи ) за това правете саитове за чужбина и да не ви пука :)

Не не си частен случай, и много добре правиш, това е добра практика, а и е целенасочено. Говоря за прехласнатите по световно-известните блогъри замозаблуждаващи се хора/деца/както искаш ги наречи които си вярват че със тези странички ще преуспеят в интернет. За повечето от тях кариера значи това да си избухаш на блогчето със 1000 посещения на месец един адсенс или друга ppc простотия и да наречеш това онлайн бизнес :} А другата им хронична мечта е че по този начин работодатели или възложители на проекти ще им възложат скъпо платени поръчки с оглед на показаните "знания" които в много от случаите са взаимствани новинки или пренаписана за -найсти път статия със нищо ново уникално или революционно.
 
От: От: Re: Знаете ли защо започвате блог?

Не се занимавам с това , но имам 2 блога и двата са прикрепени към съответните си сайтове.
Правя го това , защото искам да популяризирам основният сайт ( към който е прикрепен блога ) , така PR - то евентуално може да се повиши( на сайта ) , да излизам в Google на по - челни места и т.н. ... Може например да сложа интересна статия в блога , и да дам линк в Svejo . net , така случайно ако вляза в "свежите" мога да повиша , посещенията,на блога и съответно на основният сайт.
 
Всъшност ако тръгна да разсъждавам по темата. Основния проблем е че върнаха бранша технологично назад и затова изплуваха блоговете :) Някога преди ноември 2007 в афилейт маркетинга се ползваха темпелити (праивът леибъл риселър - следващото ниво) които като качество на изработка и принцип на деиствие са НЕ по лоши от всеки малък шоп с оскомерс... афилейт програмата един вид е проваидър на билинг геитуеи за тези продукти останалто си го движи уебмастъра / фирмата .... просто е на фиксирана печалба от продукт

През ноември 2007 беше първата вълна на деиндексиране на дуплиекит сайтове от този тип лошото беше че покраи сухото изгоря и суровто деиндексираха всички темплеити на една програма не само дупликеита а и тези които бяха направени с уникален контент. Интересния ефект който се наблюдаваше беше че въпреки деиндексирането на темплеитите сателитните блогове си останаха в индекса и си получваха таргетирани посетители и така се почна с блоговете и част от афилейт маркетърите се върнаха към банерите ;)
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: Знаете ли защо започвате блог?

Аз няма да дам заплата на 90% от тези хора, в техните слова не виждам нищо което да си струва нито парите нито времето. А въпросът е доста на място. Виж, ако се чувстваш обиден като част от тези wannabes, недей, просто предизвиквам изясняване и развенчаване на митове. Вместо да пишат, да четат и да понаучат - за това вече се дават пари - знания, опит и мислене, а не просто щракане по клавиатурата и евангелизъм :}

ако това е към ......
предполагам си обърнал внимание, че всеки тука предлага реклама с някакъв си трафик или пр, това е надеждата на много хора за пари, а това, че няма да им даваш "заплата" е похвално ;) пък и не съм чувал за много блогъри наети да си пишат по блогчетата с малки изключения.

ти българин ли си? защото тази дума си има директен превод.
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

Хаха, да, българин съм и искрено се извинявам за английската сланг вметка, която ми се изплъзна по инерция, просто в последните 5 години голяма част от комуникацията ми е на английски и понякога се получава така.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе