Знаете ли защо започвате блог?

Статус
Not open for further replies.
От: От: От: Знаете ли защо започвате блог?

пък и не съм чувал за много блогъри наети да си пишат по блогчетата с малки изключения.

Преди време аз самия съм получавал заплата за редица от дейности - една от които списване на блогове ориентирани към дадена бизнес сфера.

Отделно от това аз съм плащал и плащам за copywriting на авторски блог статии и в момента.

В този ред на мисли ако говорим за това дали блог формата сам по себе си заслужава заплащане - ДА естествено че заслужава, но не и във вида в който този формат се множи из интернет пространството и в частност българското. Отново казвам не говоря за личните уеб логове и качествените бизнес такива. Това е правилна употреба и полезна на всичкото отгоре - и за автори и за читатели.

...ох имам чувството че и 5 пъти да го повторя няма да се разбере, или просто са бройки хората като coolice и entwikler, които реално осъзнават със какъв скрап е залят интернет в България.
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

добре бе пич, защо го повтаряш 5 пъти. не виждаш ли, че на никой не му пука.

и кво от това, както се вика?
залят бил нета със скрап.

аз виждам тонове тонове милиони тонове органичен скрап всеки ден по улиците
но за тва никои не реве
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

От скоро много ме вълнува следния въпрос. Хилядите блогъри, множество от които пишат на уеб-логчето си пълни безсмислици и измукани от пръстите текстове, дали имат представа защо правят това което правят? Мисля че тук има доста от тази порода и ми е интересно каква е причината да "се захванат с блог"? Имам някакво странно чувство, че повечето си мислят че това е базата на формулата за пари от интернет?? Или се лъжа :} Очаквам смислените и безсмислените ви отговори!

Здравей! :) Хубаво е, че си решил да питаш това, но не е тук мястото за този въпрос: хората тук го правят за пари или поради някаква друга основателна причина. Но има един сайт:

Код:
http://edno23.com

много от посетителите му имат блогове - питай там, мисля че те могат да отговорят на въпроса ти и ще ти дадат отговора, който търсиш :)


Може би не си забелязал, но повечето хора са простосмъртни и си живеят някакъв елементарен живот, правят някакви елементарни неща, живеят сиво ежедневие, което "разнообразяват" с тъпи филми по телевизията или някакви такива неща. Мисълта ми е, че ако си натоварваш мозъка с размисли за това, което правят повечето хора, ще изхабиш много енергия. Вместо да я насочиш към нещо, което ще направи живота ти по-хубав :)

Така че не мисли много какво правят хората - всеки има глава на раменете си и да си я блъска както иска. Всеки има право да вярва в каквото ще и това не бива да те засяга. Мисли за себе си и за хората, които те ценят и уважават нещата, които правиш - те заслужават твоето внимание, за останалите да не ти пука :)


В заключение искам да цитирам една мисъл, която повече или по-малко е свързана с това, за което питаш:

"Вижте, 33% от хората ще ви обичат без значение какво правите. 33% от хората няма да ви харесват, отново без значение какво вършите - добро или зло. И 33% не са заинтригувани от вас. Вашата задача е да игнорирате 33%, които никога няма да ви харесват и да направите най-доброто, на което сте способни, за да убедите 33%, които не са сигурни относно вас, да се присъединят към процента на онези, които ви обичат."

Благодаря за вниманието и за възможността да изразя мислите си, въпреки че мястото не е за тази цел :) Такива теми май са по-подходящи за businessmind.eu - отдавна не съм виждал постове на a.conev тук. :wink:
 
Последно редактирано:
От: Знаете ли защо започвате блог?

Хората пишат, защото им харесва.... Хората рисуват защото им харесва... Хората снимат защото им харесва... Не във всичко е нужно да се търси комерсиалната цел - тоест парите, макар че ако човек може да пише, темите са интересни и има някакви познания как се разпространява блог, печалбата е почти неизбежна...
Блогът е чисто информационен сайт, и най-често се ползва за изказване на мнение. Това е достатъчен мотив за по-голямата част от 'блогърите'.
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

ivorusev, това че виждаш повечето блогове като боклук и инфото в тях не значи, че за създателите им и за някоя друга група от хора не са интересни. Имат ли и минимален трафик то явно има интерес. А щом има интерес какво по-хубаво и да изкараш някой лев.
 
От: От: От: От: Знаете ли защо започвате блог?

Преди време аз самия съм получавал заплата за редица от дейности - една от които списване на блогове ориентирани към дадена бизнес сфера.

Отделно от това аз съм плащал и плащам за copywriting на авторски блог статии и в момента.

абе момче, и от 10 години да пишеш по блогчета и да водиш кореспонденция на английски няма да си пред компютъра повече от 20години както аз (а предполагам и други хора тука) и не виждам смисъл да го споменаваш.
второ се оплакваш, че не те разбираме ... ми как ще те разбираме като аз ти говоря да ти плащат за да си списваш собствения блог, а не на някоя фирма а ти как ми отговаряш?
другото другите са ти го казали, да не повтарям много, но всичко е до интерес и до това да имаш приятели, затова е и facebook твоите приятели да разбират какво мислиш, правиш и от какво се вълнуваш - А ТОВА НЕ Е КОМЕРСИАЛНО - следвай белия заек и се върни в реалността стига мисли за пари.
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

Да бе, нямам нищо против и още 20 години да прекараш пред него. Мен лично не ме влече :} Плаща се на хора като теб да се зверят пред екрана. Идеята ми просто беше че повечето (включая и доста от форум юзърите тук) си губят времето по цял ден със хронична мечта за пари от интернет до които мнозинството не достигат. А е масова заблуда, че със just-another piece of crappy content called blog ще преуспеят.
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

пич що не си правиш милионите с atsense.ком-а ти и не оставиш вече хората да се врат където си искат.

нещо изкаш да изтъкнеш ли?
ми изтъкна го вече
и всички разбрахме.
 
Последно редактирано:
От: Знаете ли защо започвате блог?

Аз само не можах да разбера автора на темата от личен опит ли дава съвети на аудиторията тука и кога е разбрал че "със just-another piece of crappy content called blog" не може да се преуспее .
 
Последно редактирано:
От: Знаете ли защо започвате блог?

Аз бях си направил блог, за да го ползвам за място където да изразявам мислите си и чувствата си :)
 
От: От: Знаете ли защо започвате блог?

Идеята ми просто беше че повечето (включая и доста от форум юзърите тук) си губят времето по цял ден със хронична мечта за пари от интернет до които мнозинството не достигат. А е масова заблуда, че със just-another piece of crappy content called blog ще преуспеят.
Ти сега ще кажеш че и тези които тренират 4 години за една олимпиада с
хроничната мечта за олимпииски медали са си загубили времето и трябвало друго да правят !:) А е Мен това ни влече , от това имаме някакви познания,
с това искаме да се занимаваме , пък кои ще успее и кои какво разбира под успех са съвсем различни неща !! На теб ако ти трябват милиони от интернет:arrow: хаквай кредитни карти и това е !!:twisted::eek:
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

Съжалявам ако съм обидил някой не е било умишлено. Надявах се да предизвикам качествена дискусия, а вие се ежите сякаш съм ви настъпал по опашката. Естествено, че всеки си прави каквото иска и всеки драпа за нещо. Но като видя хора дето пикаят срещу вятъра, дори мен ме дразни макар че на себе си вредят и ми се ще да се обърнат поне в правилната посока - пък нека си пикаят :}

P.S. Радев, не знам защо си мислиш, че се изтъквам. Единственото което съм споменал за себе си е част от аргументацията ми и ти на практика дори не знаеш с какво се занимавам, камоли какво печеля. Та в този ред на мисли с какво точно се изтъквам? (не чакам отговор на тоя въпрос - риторичен е, за да няма неразбрал). Всеки гради знания базирани на опит, а аз се позовавам на професионален такъв - това е.
 
От: От: Знаете ли защо започвате блог?

Да бе, нямам нищо против и още 20 години да прекараш пред него. Мен лично не ме влече :} Плаща се на хора като теб да се зверят пред екрана. Идеята ми просто беше че повечето (включая и доста от форум юзърите тук) си губят времето по цял ден със хронична мечта за пари от интернет до които мнозинството не достигат. А е масова заблуда, че със just-another piece of crappy content called blog ще преуспеят.

е, до тука изтърпях ама като прочетох онова за губенето на времето ми светна, че точно това правя и аз с тоя пост. Е...а си безсмислиците, уверявам те от гледна точка на една значителна част от населението на света ние си губим времето надлъгвайки се с търсачките за да изтискаме по някой долар, че и сме намерили име на тва губи време - сео, вместо да се занимаваме с хиляди други по-смислени неща. От наша гледна точка правим бизнес.

Абе на кой му пука за квинтесенцията на квазиреалното живей там в мир със себе си и с околните.
 
От: От: Знаете ли защо започвате блог?

Когато обясняваш как някой прави нещо по-кофти от теб по твоите си разбирания, това е изтъкване. Когато го повториш 20 пъти, вече не знам какво е. Толкоз подробно не четох книжките по приложна психология.


Всяко нещо си има причина

иначе направо дойде и взе да обиждаш, кво има да съжаляваш сега?


Съжалявам ако съм обидил някой не е било умишлено. Надявах се да предизвикам качествена дискусия, а вие се ежите сякаш съм ви настъпал по опашката. Естествено, че всеки си прави каквото иска и всеки драпа за нещо. Но като видя хора дето пикаят срещу вятъра, дори мен ме дразни макар че на себе си вредят и ми се ще да се обърнат поне в правилната посока - пък нека си пикаят :}

P.S. Радев, не знам защо си мислиш, че се изтъквам. Единственото което съм споменал за себе си е част от аргументацията ми и ти на практика дори не знаеш с какво се занимавам, камоли какво печеля. Та в този ред на мисли с какво точно се изтъквам? (не чакам отговор на тоя въпрос - риторичен е, за да няма неразбрал). Всеки гради знания базирани на опит, а аз се позовавам на професионален такъв - това е.
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

момче имам един блог с 5 статии от 300-400 думи и от от зор да видя какво наричат хората сео. ти си бил наеман да пишеш по блогове както каза, а не аз!

На мен ми е писнало да се занимавам с такива момченца като тебе дето говорят нещо и после разправят, че не са го казали, прочети си глупавите постове и си пиши по блогчето. от години се разправям с глупаци опитвайки се да надхитрят шефовете и опонентите си с плоски извинения и отмествания на въпроса.

това, че влизаш в един форум за интернет "предприемачи" (дума която според мен не е правилна за много хора тук, а и не знам изобщо дали може да се преведе за хора занимаващи се с промотиране на стоки) не значи, че всичките се занимаваме със списване на текстове както предполагам продължаваш да правиш ти след като си работил като такъв. ако се опитваш да откриеш и решиш твоите грешки на растежа потърси психолог, а не търси вината в другите.

п.п.
ако искаш да провокираш дискусия почни с това как си пикал срещу вятъра ама така яко, че чак лицето си си наплискал. как си си цъкал по рекламите и са те баннали и вече и това не може да правиш ....
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

Истината боли...мазолите по пръстите също...и това прозира ясно в тази тема.
 
От: От: От: Знаете ли защо започвате блог?

Този млад момък не ви ли прилича на Апостол Апостолов номер 2:D

8d3a3ed77d646107cfef56e9ac8fe25c.gif


:)
 
От: Знаете ли защо започвате блог?

не мислиш ли че е някво жалко да се занимаваш да го направиш този гиф... наистина показва колко си цениш времето и колко сериозен бизнесмен си
 
Статус
Not open for further replies.

Горе