Знаете ли как да намаля PHP CPU време с плъгин или нещо подобно на WP?

Re: От: Знаете ли как да намаля PHP CPU време с плъгин или нещо подобно на WP?

Това си мисля, че ще е в плюс :)

"В момента сме блокирали различни агресивни автоматизирани роботи. Можете да видите блокираните от нас роботи като направите проверка на ".htaccess" файла в директория "/public_html".

Обръщаме Ви внимание, че за Вашия хостинг акаунт има допълнителна оптимизация и PHP работи през FastCGI протокол. Също така има активиран eAccelerator, който извършва така наречения "opcode cache". "

еми сложи си w3-total-cache и му дай да кешира в паметта на еакселератора (обаче не кешира ти докато си ръчкаш - логнати - то и няма смисъл )

пп не съм го тествал с еакслератор но трябва да си работи ок
 
От: Re: От: Знаете ли как да намаля PHP CPU време с плъгин или нещо подобно на WP?

Вчера цял ден тествах какви ли не плъгини за кеширане.

Смятай поне 4 часа / слагам го/ тествам го / виждам резултата - делете - следващия ( докато намеря най - добрия за мен ).

Сега съм с : WP Super Cache - видимо е добре за сега

Утре ще Ви споделя да ли е намалил драстично нещата.

Забравих да спомена, че w3-total-cache е бил доста добър преди ама тая най - новата му версия е доста тромава сякаш и до колкото виждам парички искат за допълнителни екстри, логини и 100 неща..не ме грабна ( и паричките бяха на месец )

еми сложи си w3-total-cache и му дай да кешира в паметта на еакселератора (обаче не кешира ти докато си ръчкаш - логнати - то и няма смисъл )

пп не съм го тествал с еакслератор но трябва да си работи ок
 
платените опции не ти трябват просто го конфигурират така http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=46332&p=481471#post481471 (втората картинка)

само че избери opcode Eaccelerator от падащото меню или си активирай мемкешъд... и го натовари сайта ще видиш
 
От: Re: Знаете ли как да намаля PHP CPU време с плъгин или нещо подобно на WP?

За сега ще карам с това което направих, искам да видя как ще е ( щото доста пипах и луднах )
Ако нещата пак не ми харесват, ще прибегна до това което написа! - Благодаря ( надявам се да не се стига до там )



платените опции не ти трябват просто го конфигурират така http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=46332&p=481471#post481471 (втората картинка)

само че избери opcode Eaccelerator от падащото меню или си активирай мемкешъд... и го натовари сайта ще видиш
 
ама ти така не се възползваш от това което ти дава акаунта :) твоя е от малкото на който са включени така настроиките :) но пък от друга страна спази си kiss приниципа пъ по нататък ще ги донагласяш
 
От: Знаете ли как да намаля PHP CPU време с плъгин или нещо подобно на WP?

(обаче не кешира ти докато си ръчкаш - логнати - то и няма смисъл )

Това го прави и този моят - и се чудих какво съм дал като опция в лисицата... и питам хора да влязат и те да видят..пф а то какво се оказа!!!! хаха - мерси!
 
От: Re: Знаете ли как да намаля PHP CPU време с плъгин или нещо подобно на WP?

ама ти така не се възползваш от това което ти дава акаунта :) твоя е от малкото на който са включени така настроиките :) но пък от друга страна спази си kiss приниципа пъ по нататък ще ги донагласяш

Хм това не го разбрах ( видимо ) настройките са по - специално но това ( kiss принципа какво е )?
 
http://en.wikipedia.org/wiki/KISS_principle

другите плъгини ти правят кеш на диска ако имаш опции за кеш в рам паметта ползвай* такъв (мемкешъд най добре) е акселератор след това стига да не възникват конфликти (не съм го тествал с еакселератор)

може да видиш тази тема с кеширане във xcache на 24 левов впс урдпреса с 2000 уникални не надвхърля 10% цпу (освен по изключение)

VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

при това е с апач .... с nginx и още малко допълнителна конфигурация ще може да понесе още повече... (същия сайт ходеше до 1000 минути цпу) в супхп среда и сега ботовете на baidu yandex и bing са разрешени а не забранени като преди това

ПП Кеш на диска може също да е бърз ама ако ползваш ssd (хостинг / впс) няма да е като в рама но ще е 8 пъти по бърз от такъв на hdd
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Знаете ли как да намаля PHP CPU време с плъгин или нещо подобно на WP?

За сега сайта не прави повече от 10 уникални - да вземе първо да прави повечко хм и тогава да му взема VPS :)

Ще спазвам за сега ( KISS Принципа :) )

http://en.wikipedia.org/wiki/KISS_principle

другите плъгини ти правят кеш на диска ако имаш опции за кеш в рам паметта ползвай* такъв (мемкешъд най добре) е акселератор след това стига да не възникват конфликти (не съм го тествал с еакселератор)

може да видиш тази тема с кеширане във xcache на 24 левов впс урдпреса с 2000 уникални не надвхърля 10% цпу (освен по изключение)

VPS + Wp + W3 Total Cache - оптимизация

при това е с апач .... с nginx и още малко допълнителна конфигурация ще може да понесе още повече... (същия сайт ходеше до 1000 минути цпу) в супхп среда и сега ботовете на baidu yandex и bing са разрешени а не забранени като преди това

ПП Кеш на диска може също да е бърз ама ако ползваш ssd (хостинг / впс) няма да е като в рама но ще е 8 пъти по бърз от такъв на hdd
 
Последно редактирано:

Горе