Знаете ли някоя българска частна борса която търси работа в UK

vendetta

Member
Здравейте, от скоро ми хрумна да се преместя в Великобритания и започнах да гледам обявите в indeed.co.uk, но се питам дали няма някоя частна борса в БГ на която се заплаща съответната такса и ти търсят работа. Попаднах на доста БГ сайтове където направо са обявени свободни позиции в UK, но става въпрос за камериерки, чистачки, строителни работни и тн., реално те търсят хора които са нужни на връзката им в Англия, а не ти търсят специално на теб. В случая в ИТ сферата в indeed.co.uk има доста обяви, но все пак леко се притеснявам на каква обява ще попадна и ако се стигне да ходя до там дали ще е реално или някаква измама и затова търся някаква борса (не че при тях има по-малко измами :D)
Ако някой е запознат с въпроса ще се радвам да ми сподели каквато и да е информация :):wink:
 
От: Знаете ли някоя българска частна борса която търси работа в UK

За строго профилирана сфера ли търсиш или?
 
От: Знаете ли някоя българска частна борса която търси работа в UK

Не разчитай на български фирми или български посредници. По добре си търси работа сам . Имай напредвид , че Лондон е отвратително място за живеене.
 
От: Знаете ли някоя българска частна борса която търси работа в UK

За строго профилирана сфера ли търсиш или?
Ами само Front-End Developer търся в момента.

Не разчитай на български фирми или български посредници. По добре си търси работа сам . Имай напредвид , че Лондон е отвратително място за живеене.
И аз ми се струва че ако е фирма от тук ще ме метне нещо. А за града като цяло нямам предпочитания, защото не отивам при някой конкретен човек там, но предполагам, а и като им гледам indeed.co.uk повечето ИТ работи са от Лондон.
Ще пробвам първо както казваш през този сайт да си намеря сам и ще видим какво ще стане :)
 
От: Знаете ли някоя българска частна борса която търси работа в UK

Регистрийрай се в reed.co.uk. Качи cv там, пусни на няколко обяви в сферата която искаш и рекрутърите сами ще те намерят :)
 
От: Знаете ли някоя българска частна борса която търси работа в UK

Винаги може да се разбереш с работодателя да организирате скайп интервю или по телефона. След като ти направят оферта и си съгласен на условията тогава заминаваш. Иначе може да се окажеш в ситуация , да плащаш наем и да не може да си намериш работа - тоест никакви доходи , а разходи големи. Транспорта в Лондон е най-скъп от цяла европа.
 
От: Знаете ли някоя българска частна борса която търси работа в UK

Направи си един хубав профил в LinkedIn. Там има доста HR които търсят хора за клиентите си.
За сайтове мога да ти препоръчам http://www.jobsite.co.uk, http://www.totaljobs.com/
Но често искат да си там за среща. Може да ги убедиш и за онлайн или тел. предварителен разговор.
 
От: Знаете ли някоя българска частна борса която търси работа в UK

Съвета за линкд-ин е 10 от 10; за няколко години много бързо на тази посока са се променили нещата. За Бг компанийте, не съм съгласен. Има добри и има лоши.
 

Горе