Знае ли някой банка, която да не взима такса за превод от PayPal?

dmb

New Member
Здравейте,

Имам един напълно аматьорски въпрос, защото от доста време си превеждам пари от PayPal към дебитна карта, и едва днес разбрах, че банката си прибира 1% от тях. А специално ги бях питал има ли такси върху входящи преводи, и ми казаха "Не". Сега се оказа, че това не било входящ превод, а било "превод от ПОС", т.е. PayPal се явява ПОС. Струва ми се, че тази безумна такса е въведена точно и само за да се дерат преводите от PayPal, защото никаква друга разлика няма с обикновения превод. Парите все на едно място стигат - в същата сметка.

Та да попитам, някой знае ли банка в България, която да не взема 1% такса при превод от PayPal. Говоря за превод към карта Visa Electron.
 
От: Знае ли някой банка, която да не взима такса за превод от PayPal?

ЦКБ ползвам ги в момента с обикновена разплащателна сметка към дебитна карта виза електрон. освен това има услуга да ползваш сметката и картата едновременно (иначе трябва да теглиш само на банкомат) услугата се казва синхрон. не помня колко ме таксуват месечно но е някакви стотинки.
 
От: Знае ли някой банка, която да не взима такса за превод от PayPal?

CCB не взима такси за превод от Paypal. В извлечението го показва като REFUND
 
От: Знае ли някой банка, която да не взима такса за превод от PayPal?

Благодаря ви. В понеделник ще ида да видя. Бях доволен много от ПИБ, но с тия такси дето са си ги цоцали цяла година, започвам да се разочаровам. Да ти кажат, че няма такса при входящ превод, и да си я вземат. Тайно за мен, защото изобщо не съм си гледал сметката...
 
От: Знае ли някой банка, която да не взима такса за превод от PayPal?

Тайно за мен, защото изобщо не съм си гледал сметката...

тях ако питаш ти не си чел тарафата, която е обявена на общодостъпни в банковите салони места (разбирай в някой папка нейде при охраната)
 
От: Знае ли някой банка, която да не взима такса за превод от PayPal?

CCB не взима такси за превод от Paypal. В извлечението го показва като REFUND
Само paypal си прибира 2$ за извлечението.
 
От: Знае ли някой банка, която да не взима такса за превод от PayPal?

Ем на мен не ми вземат никакви такси понеже съм освободен от такива.
Поне така ми казаха след като ми забавиха картата повече от 30 дена при положение,че в договора им пишеше след 7 дена,че издават картата.
Иначе колкото се сещам harkon може да ти отговори по конкретно ама е баннат.
 
От: Знае ли някой банка, която да не взима такса за превод от PayPal?

Прегледах и други банки. Почти навсякъде има някаква такса за CreditRefund. На някои места обаче е 0,5%. При ПИБ има това предимство, че можеш свободно да си теглиш парите от сметката, а не само на ПОС, както при други банки, за което има такса. Интересното при ЦКБ е, че има такса за CreditRefund по кредитните карти, която никак не е малка - 2%. Но няма такава за дебитните.
 
От: Знае ли някой банка, която да не взима такса за превод от PayPal?

Да ти кажат, че няма такса при входящ превод, и да си я вземат. Тайно за мен, защото изобщо не съм си гледал сметката...
Значи от ПИБ взимат такса, само когато преводът е по номер на карта, а не по ИБАН (това го писах някъде днес). Точно по тази причина си извадих Виза електрон от сосиетето, където се кълнат, че не вземат такси за превод по карта. Като излезе картатата и дръпна пари, ще кажа дали е така.
 
От: Знае ли някой банка, която да не взима такса за превод от PayPal?

Според тарифата на Сосиете Женерал, клетвата е невярна. Пише, че вземат 0,5%:

17. Входящи преводи, извършени на ПОС в чужбина 0.5%

PayPal го приемат точно като ПОС в чужбина. Така ми излиза в извлеченията на ПИБ. Някои го пишат така, други като credit refund.

http://www.sgeb.bg/uf/other/Tariff_Individuals_February_2010__BG_.pdf - това е новата тарифа от февруари 2010. Но го има и в старата, която е сега активна.
 
От: Знае ли някой банка, която да не взима такса за превод от PayPal?

Важно е и дали получените пари можеш да си ги теглиш. В Булбанк примерно не можеш да теглиш пари от сметката към дебитна карта. Можеш само на банкомат, което значи в лева, т.е. ще има някаква валутна операция. За да си вземеш парите от сметката директно, трябва да закриеш картата и да чакаш 45 дни. В ПИБ не правят такъв проблем и можеш директно да си теглиш от сметката.
 
От: Знае ли някой банка, която да не взима такса за превод от PayPal?

В SG можеш да си правиш парите каквото искаш - теглиш, внасяш и т.н. А за тегленето от АТМ писах в друга тема, че е най-"на далавера", защото курсът е близък до продава, а не до купува.
 
От: Знае ли някой банка, която да не взима такса за превод от PayPal?

Аз отидох да тествам ЦКБ. Няма такса за входящ превод, има само 2 лв. годишна поддръжка и 37 цента на всяко теглене. Средно ми излиза поне 5 пъти по-евтино от ПИБ. Но да видим дали реално ще е така.
 

Горе