Значението на /броя/ изходящите линкове за PR??

bulram

Member
Споделете майстори, какво според вас е значението на изходящите линкове и техния брой за Г PR? Имам един спор, показвам едни статистики.... Слушам Ви и Вас?
 
От: Значението на /броя/ изходящите линкове за PR??

Колкото повече толкова по-добре

Напротив, напълно обратното е... колкото по-малко толкова по-добре! Все пак говорим за изходящи линкове, а не за входящи... Хубаво е на началната страница да имаш линкове към вътрешните ти страници и ако е възможно 1-2 линка към авторитетни страници от същата ниша, които да не са ти преки конкуренти за кл. думи...
 
От: Значението на /броя/ изходящите линкове за PR??

ба... имам сайтове пр4 в които е некъф ужас... некъф аТ
Безразборно линкове на главната и вътре и у футера... са поне 20 -30 изходящи...
па за пртройките да не говорим... същата манджа с грозди...
ако имаше значение това и ги махна ши станат пр5 а :)
 
От: Значението на /броя/ изходящите линкове за PR??

Не бе.... просто нямат голяма тежест за изходящите ;) . Katsarov - точно обраното е ;)
 
От: Значението на /броя/ изходящите линкове за PR??

Добре тогава, как според Вас една Article Directory като да речем www articlecity com с над 6000 изходящи линка има PR6??? Защото Г мери и изходящите! Но как ги оценява е въпроса, и по какъв принцип?
 
От: Значението на /броя/ изходящите линкове за PR??

Добре тогава, как според Вас една Article Directory като да речем www articlecity com с над 6000 изходящи линка има PR6??? Защото Г мери и изходящите! Но как ги оценява е въпроса, и по какъв принцип?

Нещо не си наясно хич за какво става на въпрос ;) . Гоогле слага PR na СТРАНИЦИ не на сайтове.
И изходящите имат значение за самите изходящи, а не за страницата дето се намират изходящите.

А тая директория има PR6 защото кой знае колко сайтове с добър PR са я линквали.
 
От: Значението на /броя/ изходящите линкове за PR??

А и изходящите са от различни страници най-вероятно, а не от 1 - индекса
 
От: Значението на /броя/ изходящите линкове за PR??

Да допълня, че не всички изходящи са в минус на цялата схема. Изходящи към сайтове като wikipedia са положително нещо.
 
От: Значението на /броя/ изходящите линкове за PR??

Аз не мисля, че са някакъв фактор линковете към wiki.
 
От: Значението на /броя/ изходящите линкове за PR??

Е то това е по скоро за СЕРП-а мисля, тука говоря малко наизуст.
 
От: Значението на /броя/ изходящите линкове за PR??

Моята теория е, че изходящите линкове не са положителни за SERP/SEO. A относно WIKI от Г са категорични, че нямат никакво значение, което малко ме съмнява.
"Outbound Link Anchor Text Phrase versus Click Here:
- Page with no outbounds ranks higher
- Page with Click Here ranks higher /On site files/"
 

Горе