Значението на "redirect url"

mrm_1

Active Member
Здравейте, търсих в форума но не открих отговори на всички мой въпроси който имам около пренасочването на един домейн към друг.
Първо в момента разполагам с няколко домейна които са в една област и са буквално много близки по значение думи, а някой от тях са от типа:
сайт.ком, сайт.нет и подобни.
Ето и въпросите който ме дерзаят на този етап:

1. Трябва ли да пренасоча домейните към главния който имам (функциониращ сайт от 4 години)?
2. Ако го направя какво ще спечеля т.е. ще има ли някаква полза за сайта към който са насочени (някой от разширенията са нови/не използвани до сега/)?
3. Имали значение броя на домейна който са пренасочени към главния?
4. Ще има ли вреда за пренасочените домейни ако реша да ги развивам след време?

Това е като за начало, извинявам се ако някой от тях са глупави, просто вече съм човек на възраст :), поназнайвам от някой неща свързани с оптимизацията на сайтове но от тези който не разбирам не се срамувам да питам, все пак за това сме тук - да научим нещо ново.
 
От: Значението на "redirect url"

1 Щом са нови надали, но не пречи да ги редиректнеш. Може да закачиш някое посещение ако има директни влизания за тези домейни.
 
От: Значението на "redirect url"

1. няма нужда
2. не
3. не (има значение с какъв линк профил са домейните, което в твоя случай не е релевантно)
4. не

с две думи, щом са неизползвани домейни, дали ще ги редиректнеш или не, ефекта ще е 0.
 
От: Значението на "redirect url"

Благодаря за мненията, щом няма никаква полза от тях може да не ги пренасочвам за сега, може би по натам.
 

Горе