Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

И не съм чул някой да зове за кръстоносен поход, докато ония ден двама заклаха на улицата едно цивилно войниче крещейки за джихада.
Това, което стана в Лондон е ужасно, но англичаните просто си го просеха отдавна. Толкова са глупави, че се оставят техните политици да ги плашат с българи, румънци и поляци, които се интегрират добре и бачкат здраво, а не виждат как ги залива вълна от радикални мюсюлмани, които е невъзможно да се впишат в английското общество. Въпреки това ги пускат на талази, а сега се чудят защо стават такива неща.
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Редрума понеже е голям родолюбец и всезнайко, пак вдига гюрюлтия онлайн, седящ в затопления си президентски стол, че другите са неудобни. Иначе много разбира и всичко знае, но action=0. Дали един "патриот" раздава акъл във форум или фесйбук или просто дефаулт в подлез на блок с домашарка, то това е все едно. Статуквото си остава, а кучетата си лаят, иначе лаещите на думи са 100% родолюбци и патриоти, докато не им се подметне кокал. Заслужаваме още минимум 20 години "преход", докато българина не осъзнае, че не трябва да чака някой да го оправи, а да си помогне сам.
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Някой хора бъркат родолюбие отечество и патриотизъм с крайни фашистки изцепки и разбиране, че само една гледа точка е праведна и ако има друг с различна то под нож. Родолюбие е именно си обичат рода, а родове много патриотизъм е да обичаш и таиш добри чувства към всичко със сходни традици, вявания, език и т.н, всичко което е родина - важното в случая е "род", при национализма излза нация, която вече се корени от политическо обособено да отркоява една група държава от друга. За мен е важно родина отчество, партиотизъм, от наицонализъм и противопоставяне. Много се спекулира с национализма.
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Някой хора бъркат родолюбие отечество и патриотизъм с крайни фашистки изцепки и разбиране, че само една гледа точка е праведна и ако има друг с различна то под нож. Родолюбие е именно си обичат рода, а родове много патриотизъм е да обичаш и таиш добри чувства към всичко със сходни традици, вявания, език и т.н, всичко което е родина - важното в случая е "род", при национализма излза нация, която вече се корени от политическо обособено да отркоява една група държава от друга. За мен е важно родина отчество, партиотизъм, от наицонализъм и противопоставяне. Много се спекулира с национализма.

Ако оценявате разликата между патриотизма и национализма в думи, то доникъде няма да стигнете.

patrio (gr.) - отечество -> отец -> род -> родина
natio (lat.) - нация -> народ -> род -> родина -> отечество
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Не знам хора, тука ми размятате характеристики що било национализъм, фашизъм и дрън дрън, обаче статуквото ще си продължи. Доколкото си направих труда да прочета биографиите на дейните управници през последните 20 години, то те всички са я внуци, я племеници и не знам още каква си рода на БКП-ри, какво може да се очаква от това.. Та тези, които спорят ожесточено, дали десни или леви и се псуват из темите в последно време да помислят още веднъж:)
Ясно е, че тези паразити трябва да се махнат от лостовете на държавното управление, но как ще стане това е крайно непонятно...
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Ако оценявате разликата между патриотизма и национализма в думи, то доникъде няма да стигнете.

patrio (gr.) - отечество -> отец -> род -> родина
natio (lat.) - нация -> народ -> род -> родина -> отечество

С тънката разлика, че за нация термина е политико-териториален и много влиза във всичко, що не е с нас :D
Иначе Валдес е прави, керевана си върви!
 
Re: От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Много са дълги постовете отгоре за да ги чета, но ще кажа, че в момента България е в 3-то робство (Византийско, Османско, E.U.) .Този Европейски Съюз не ни трябва, трябват ни управници, които ще възродят селското стопанство и да не гледаме пустеещи земи, докати си влачим задника до морето.. Ще ми внасят чесън от Беларус, картофи от Полша и домати от Турция..... Я да си ебат майката всички. Тези паразити като ББ и другите производни трябва да им се поиска сметка за управлението на нашите финанси в продължение на години и да се вкарат по затворите ПУБЛИЧНО. Проблемът е, че няма алтернатива на подобни паразити и гласуваме за това, което медиите предимно предоставят като алтернатива.

Човек точно ЕУ ще ни оправи земеделието, а ти се отчайваш точно като ни изтичат преходните периоди и субсидиите почват да се изравняват от догодина в следващия бюджет ще сме много по добре позиционирани :) незнам тук или в инвестора го прочетох мисля че там 300 лв субсидия за декър картофи идва и към бг (от няколко програмии сумарно) как се казва келепира идва ама иска здраво бачкане земеделието

тези дни пътувах през северозапада масово навсякъде е разорано и засято :)
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Тео, почвам подред:

Питай палестинците. В Израел национализмът е по учебник.
Относно колонизаторите, май двете световни войни са почвали от недоволството от несправедливото разпределение на колониите.
Това НЕ Е вярно. А за палестинците, победителите от ВСВ създадоха държавата Израел през 1948 г. Така че могат да благодарят на западните демокрации за съдбата си.

И сега какво? Не останаха социални помощи за националистите ли? Митът е, че определени националности са мързеливи.
Мит? Искаш да ми кажеш, че е мит, че гетата са населени предимно с цветнокожи? Навсякъде по света. Не знам дали са мързеливи или не, но това са фактите.

Колонизаторите спечелиха войните. Едва от 20 години се мъчим да се отървем от тях. Втората световна война затрива почти една трета от населението на Европа, ти ми говориш, че спрели да раждат - влез в час.
Втората световна война е ужасно нещо, но след нея има едно поколение, което се нарича поколението на бейбибумърите - т.е. много са раждали. Ти влез в час.

Хомота има още от първите сведения за човешката цивилизация. Говориш глупости на таратанци.
Дай примери. Дай ми и примери от българското народно творчество за такива отношения. Щом ги е имало, трябва поне да са споменати някъде.

Не спори с мен, спори с психолозите. Последното ми изречение беше глупава закачка, признавам.
Сред психолозите има и такива, които успешно лекуват хомосексуализъм.

Ако искат да си направят партия на Великия Фалос, щом ще носи ползи на обществото. Ако е във вреда, сами ще отпаднат от обществото.
Ало, това е партия от откровени псхипати, които трябва да бъдат химически кастрирани и усмирени, защото някое дете - моето или твоето може да пострада.

Не, западните войски убиват наред туй що шава, щом им падне случаи. Немските бръснати глави палят и трошат наред. Камъни има и в двете градини - има си полиция и съд.
Западните войски убиват, защото демократите политици са ги закарали там. Немските бръснати глави не знам какво палят и трошат, а и не ме интересува.
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Редрума понеже е голям родолюбец и всезнайко, пак вдига гюрюлтия онлайн, седящ в затопления си президентски стол, че другите са неудобни. Иначе много разбира и всичко знае, но action=0. Дали един "патриот" раздава акъл във форум или фесйбук или просто дефаулт в подлез на блок с домашарка, то това е все едно. Статуквото си остава, а кучетата си лаят, иначе лаещите на думи са 100% родолюбци и патриоти, докато не им се подметне кокал. Заслужаваме още минимум 20 години "преход", докато българина не осъзнае, че не трябва да чака някой да го оправи, а да си помогне сам.
Слатинският Конфуций се изказа.
 
От: От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

За другото, за което спорите -

Малоумно е да си националист, защото мразиш някой. Национализмът е политическа идеология, ако си такъв, трябва да знаеш в какво вярваш. Малоумно е да мразиш сляпо някой. Ако говориш против нещо, трябва да можеш да защитиш позицията си. Инак, националистът го ръководи чувството за любов към народа му. Патриот и националист (родолюбец) е едно и също. Но темата не е за това.
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Май национализма всеки го разбира по различен начин
Национализмът си е национализъм, но много хора го бъркат със шовинизъм, фашизъм, нацизъм и ксенофобия
Гърците, дето казват, че те са измислили демокрацията са типични националисти
Гръцкото знаме се вее не само в/у държавни учреждения но и на повечето частни домове
Обичат си тяхната музика и почти не можеш да чуеш друга по радиото
Държат на техните интереси и такива антибългарски изцепки, каквито се срещат често в нашето интернет пространство, там въобще не виреят

Демокрацията също май всеки я разбира по различен начин
Но в последно време ми се струва, че се опитва да се налага неолиберализма като форма на демокрацията, което смятам е опасно
Как големите пари създадоха неолиберализма
 
От: Re: От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Моля? По-скоро виж какво се случва в ЮАР и пак помисли какво се е случило, когато са си тръгнали белите хора от там.
Не е коректно. Веднага следва въпроса - А какво се е случвало, преди да дойдат белите хора?

На детето трябва здрава ръка и възпитание. НО това не означава да си смъквам колана всяка вечер, когато се прибера. А някои родители са за затвор. И за химическа кастрация.-
От много години съм убеден, че на голяма част от хората не трябва да се разрешава да имат деца.

Човек точно ЕУ ще ни оправи земеделието, а ти се отчайваш точно като ни изтичат преходните периоди и субсидиите почват да се изравняват от догодина в следващия бюджет ще сме много по добре позиционирани :) незнам тук или в инвестора го прочетох мисля че там 300 лв субсидия за декър картофи идва и към бг (от няколко програмии сумарно) как се казва келепира идва ама иска здраво бачкане земеделието

тези дни пътувах през северозапада масово навсякъде е разорано и засято :)
Субсидиите, по принцип, изкривяват реалността.
А съвременните субсидии, в Европа и България, не са нищо друго освен далавера.
Субсидиите няма да решат проблемите на земеделието. Даже ги увеличават и влошават нещата.
 
От: Re: От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Субсидиите, по принцип, изкривяват реалността.
А съвременните субсидии, в Европа и България, не са нищо друго освен далавера.
Субсидиите няма да решат проблемите на земеделието. Даже ги увеличават и влошават нещата.
Ако има субсидии, съобразени с националния интерес и се отпускат за развитие на даден сектор, който в дългосрочен план ще се развие, тогава си заслужава
Но за това трябва да има единна национална стратегия за развитие на икономиката и отраслите
И кой ще го направи това, ако няма национална отговорност и самосъзнание?
Кой? Либерал или комунист или глобалист?
Или може би националист... но трябва да прогледнете и да се осъзнаете, че няма общо европейско семейство и световно равенство
 
Последно редактирано:
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Не е коректно. Веднага следва въпроса - А какво се е случвало, преди да дойдат белите хора?
Живеели са в сламени колиби. Нямам нищо против, не съм и почитател на колониализма, но се разминава с нашите представи за цивилизация.
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Не се коси. Винаги ще се намери я държавен чиновник я някой друг.... та така хем да не вземеш субсидия хем, ако трябва да взимаш съъъъвсем случайничко да ти е.. капаците
Вервайте ми - ше ви оправя :)
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Редрум - Никой не ти пречи да си националист отдавна съм забелязал че си принципен последовател на християнските добродетели в живота - Но я ни осветли кой е този дето ще ги наложи в БГ че не мога да се сетя.

И понеже гледам че във вторият пост Биаро пита къде са привържениците на демокрацията ще го подсетя че неговият вожд май вече два пъти е женен и развеждан което едва ли има нещо общо с добродетелите на християнското семейство и православният канон, а да не говорим че единственият доказан към момента педофил народен депутат е именно от неговата партия.

Всеки в тази държава искат да има две неща - ред и демокрация, но ако може те да не се отнасят точно за него - ако може да си бием жените и циганите и педалите кога ни падне и ако може да си караме колите на по няколко напитки.

Демокрацията е взаимен процес и няма нищо общо със свободията - Демокрацията е правото на свободен избор на личността до момента в който това не започва да пречи на останалите.
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Не е коректно. Веднага следва въпроса - А какво се е случвало, преди да дойдат белите хора?

Имаше един много як филм "Боговете сигурно са полудели". Там един пилот си изхвърли шишето с кола и попадна в едно племе :) Горе-долу това се е случвало с доста народи, преди да са дошли белите. Друг въпрос е, че европейците са се възползвали от тях по най-безскруполен начон :)
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Единственият начин този някой да се появи е да има хора изповядващи традиционните ценности. Прав си, че демокрацията няма общо със свободията, но трябва да си отговориш честно, за себе си, дали има общо с тоталитаризма, след като в името на някой различен от теб унищожава европейските народи и нещата, с които са се характеризирали те в продължение на хилядолетия. Разбива семействата, отнема децата от майките и бащите им, и ги програмира по свой тертип. Създава "добри граждани", които не са способни на критично мислене и приемат всичко за чиста монета, например че имало 7 пола (?!). Така че, демокрацията, подобно на комунизма, е просто параван за нечие социално инженерство, което се извършва на наш гръб. Анализирай и ми кажи, полезна ли е демокрацията, или не е полезна за България и българския народ като цяло? Без да шикалкавиш как нямало достатъчно демокрация, че още не сме я достигнали и прочее глупости.
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Редрум този спор сме го водили няколко пъти - Аз също съм християнин и то вярващ но не забравяй че същата тази християнска църква и същите тези народи дето толкова ги възхваляваш само до преди 500-600 години гореха хора по кладите, а за няма и 100 години без никой да ги кара на два пъти през двете войни се докараха почти до изчезване.

Така че остави хората да живеят както намерят за добре и да си го слагат в каквито дупки им харесва щом им харесва, ако те поканят да участваш просто им откажи щом не ти харесва, но не се опитвай да им налагаш силово твоята гледна точка.
 
От: Зомбирани ли са българите от "демокрацията"?

Войните не са подклаждани от християни, това мисля е ясно.

Аз съм традиционалист, искам да живея в България според българските нрави, които са се утвърдили сред моя народ. Не ме интересуват тия дето си бъркат по дупките, но идва момента когато те започват да прокарват своите виждания насилствено сред нас - тогава ми пречат. Как ги прокарват - чрез закони, промяна в образователната система и прочее. Не желая децата ми да бъдат възпитавани безполово или от 4-5 годишни да им бива разяснявано що е то хомосекс. До сега на никой обратен не съм налагал гледната си точка, докато обратното се случва ежедневно чрез масираната им медийна пропаганда. Казвам ти, РАДВАМ СЕ, че тая гняс все още не е дошла у нас. И съм сигурен, че точно след двайсетина години, педофилията, зоофилията, инцеста и прочее "екзотични" практики ще бъдат легализирани и пропагандирани. Първите индикации за подобно нещо вече са на лице.
 

Горе