Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

БЪЛГАРСКИЯТ АВТОМОБИЛ SIN ВЛЕЗЕ В ПРОИЗВОДСТВО.

Българският суперавтомобил Sin (от англ. грях) вече е във серийно производство, съобщи пресслужбата на производителя Sin Cars. Инженерният екип измислил и създал конструкцията е изцяло български. Няколко прототипа са създадени изцяло в България. По-късно сглобяването се прехвърля във Великобритания, защото там легализирането на подобен тип коли е по-бързо и лесно.

Един БЪЛГАРИН, който не се страхува да рискува, осъществи голямата си мечта. Казва се Росен Даскалов, създател на компанията SIN CARS и втората българска спортна кола в серийно производство след Булгар-алпин.

Идеята му да покаже на света, че и у нас може да бъде осъществявана толкова смела мечта, на пръв поглед звучи авантюристично, но се оказа реалност. Творението на Даскалов и екипа му от българи и опитни специалисти в областта на моторните спортове от Англия и Германия носи греховно име и звучи дяволски добре.

https://www.facebook.com/permalink.php?id=426593420752112&story_fbid=841936792551104

11209443_841931009218349_3215514904994197800_n.jpg


SIN R1 (серийна версия)
Очакваната цена на SIN R1 е около 170 хил. лв. с всички такси.
Двигател - Chevrolet LS3 6.2-литров V8
Мощност - 450 к.с. при 8 250 об/мин
Максимален въртящ момент - 430 Нм при 6 500 об/мин
Евростандарт - EURO 5
Максимална скорост - 300 км/час
Ускорение 0-100 км/час - 3.5 сек.
Ускорение 0-200 км/час - 9.7 сек.
Среден разход на гориво - 15 л/100 км.
Междуосие - 2 760 мм
Дължина - 4 830 мм Широчина - 2 000 мм
Височина - 1 285 мм
Предна следа - 1 985 мм
Задна следа - 2 000 мм
Тегло - 1 150 кг

11713869_841931579218292_2732223752004923987_o.jpg


SIN R1 (състезателна версия)
Двигател - LS7 7.0-литров V8
Мощност - 610 к.с. при 8 250 об/мин
Максимален въртящ момент - 550 Нм при 6 500 об/мин
Евростандарт - EURO 6
Максимална скорост - над 300 км/час
Ускорение 0-100 км/час - 3.1 сек.
Ускорение 0-200 км/час - 8.7 сек.
Междуосие - 2 760 мм
Дължина - 4 830 мм Широчина - 2 000 мм
Височина - 1 285 мм
Предна следа - 1 985 мм
Задна следа - 2 000 мм
Тегло - 1 150 кг

11700869_841931589218291_9221662472858398278_o.jpg


10999700_841931582551625_2554394337146595095_o.jpg


11741246_841931539218296_7342611000312573412_o.jpg



Честито на г-н Даскалов и екипа му!!!
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Именно за такива примери ставаше въпрос. Не за проповеднически филмчета изпълнени с клишета и насочени основно към застаряващи лелки и малоумни люде с IQ30 максимум. И все пак нито един от горните проекти не е създаден изцяло в България, от български екип и предназначен за българите. Защо? Ето този юнак си сглобява карбона в ЮКей и е поставил "гордо" юкей номер. Скромно добавил BG, прави му чест. И все пак по-голяма заслуга би имал, ако беше иницирал промени в Кенефистан, с които да не се налага други да сглобяват карбоните си в ЮКей, схващаш ли? Но са мотивиращи, да. Засаждането на дървета и другите примери не ги коментирам, защото са по-скоро в графа "хипария".
Да ти дам аз един пример. Личност българска, която с начина си на живот и поведението си е събудила такова уважение, че един от главните булеварди в европейска столица е кръстен на негово име! И е 100% хейтър по твоите разбирания. И столицата не е София....
Та идеята ми като цяло е повечко примери, ако може. Проповедническите филмчета и лекцииките-клишета от рода "мисли позитивно" и прочие американски лайна ще е супер, ако останат встрани.
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

За да разбереш защо се поставят име , бранд, "made in" различни от логичните, ти трябва доста по-добро образование.
Като начало би могъл да си зададеш въпроса защо чуждите хранителни вериги в България се избиват да доказват (когато могат), че хранителните продукти които продават са български, та дори посочват и селото от което са доставени?
 
Последно редактирано:
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Амин преподобни! Но ще те разочаровам, не ти се получава....Scripta manent, verba volant !!!
П.С: Дано си прочел какво съм ти написал преди редакцията. Успехи.
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Аз не съм те викал в темата. Говорехме за нещо съвсем различно , когато ти дойде и започна " Ама мотивирайте ме , дайте ми примери "
И пак да повторя - нямам намерение да мотивирам, когото и да било.
За теб специално - не се надявай някой или нещо да успее да те мотивира.
От човек можеш да вземеш насила,
но насила неможеш да му дадеш.

Дори в най-прекрасното нещо ти си избрал да търсиш гадости, мръсотия, поражения и (както казваш) кенеф.
Нещо повече, ти им се наслаждаваш, че ги има. Те се трупат около теб все повече.
Не в Германия , не в Англия, не в САЩ , ами и в космоса да идеш и там ще ти се струва кенеф.
Защото кенефа драги, е в главата ти. Нали разбираш? Нямаш спасение.
Явно е че си в депресия. Търсиш, не намираш, ядисваш се.
Ядосваш се че един бандит е оневинен от друг бандит;
че някакви си садят дървета и са щастливи от това;
че други изобретили ръка и НАСА ги забелязала
че трети направил кола пък нещо си там не било българско......
........и така до безкрай - кенеф до кенефа.

Докато не ти просветне, че всъщност вонята идва от самия теб , всичко наоколо ще ти смърди.

Жив и здрав! :)
 
Последно редактирано:
От: От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Аз не разбирам защо моята скромна личност те вълнува толкова та да ми се правиш на личен ментор със селски НЛП похвати. Едно си знаеш едно си баеш. Заливаш ме с клишета и простотия след простотия. По-скоро хора като теб излъчват смрад добре прикрита зад евтин парфюм.Един съвет, намери си истинска работа и жена и дишай дълбоко.
 
От: От: От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Аз не разбирам защо моята скромна личност те вълнува толкова .

Ами забавно е :)
пък и ти сам се набута между шамарите :) ти поиска някой да те мотивира.
Просто ти обяснявам причината поради , която неможеш да бъдеш мотивиран :)
Пожелавам ти мир и спокойствие !
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Много, много, много, ама много пудра ... go, go, go snowboarders :)
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Да събера 10 от 10 поста в predpriemach.com, успях и спирам да ви занимавам с глупости :)
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

На първо място е здравето! Мечтата ми е да имам спокоен живот, семейство и приятна за вършене работа. По възможност хубав имот и автомобил.
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Мотивацията идва също и с резултатите от добре свършената работа.
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Мечтата ми е да успея в начинанията си.
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

В идеалния начин на живот, не влиза работа в офис, нито жилище със много съседи.
По-скорото работа он-лайн, често пътуване за разходки сред природата, и разбира се - близки хора с мен.
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Къща край морето, голяяяяма градина със цветя, зеленчуци и овошки, почти вечно лято и топла морска вода...Утопия...
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

За закуска: кексче със кафе с много сметана и захар мусковадо :) Да не ми се лепи някъде подкожно, нито пък по дрехите, нито по зъбите. Изцяло недосегаема да съм за вредите от бързите въглехидрати.

Обяд: излежаване и разговор с книга, танцуващи салса ананаси в порцеланова чиния. Слънчеви асани. Пеещи смокини. Приятелки с китари :)

По залез: окото на циклопа, разширено от почуда, вижда и запаметява чудеса. Стискам ги в кутийка, туптяща с ритъм на сърце. Пия много вода и бързам боса нанякъде.

Вечеря: блъди мери, пищно окрасено с маслини и целина. Вълнение някакво, ръкомахане, слушане и смях. Вечерята е безкрайно смешна, гъделичкаща езика, ума и сетивата, нали?

Среднощна закуска: нацъфтели ароматни сънища, пълзящи нагоре в мрака. Прегръдки. Кутия блестящи маслини, подскчащи игриво по кухненския плот. Зелени мечти, разлистващи се в бъдещето.
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Идеала за хубав живот е да си в добро здраве :)
 
От: Идеал за начин на живот - споделете за да се мотивираме взаимно

Мечтая да намеря хармонията и баланса, пълно щастие няма, или поне трудно се постига...
 
ахаха дебел костюмиран чичко - ебахти мечтата :D
 
Моят идеал за живот е:

Добро физическо и ментално здраве.

Не много голяма, но функционална и уютна къща с красиво и стилово издържано обзавеждане, която да бъде лесна за чистене, поддържане и отопление. :D По възможност да не е в пренаселен град като София, може да е в по-спокоен квартал на по-малък град или в село.

Добро семейство, в което има разбирателство, хармония. Да нямаме семейни проблеми (освен някакви незначителни евентуално).

Да мога да изкарвам прилични за живеене доходи от работа в моята професионална област (като самоосигуряващо се лице или фирма), отделяйки за това не повече от 6-7 часа дневно.

Да имам достатъчно свободно време за семейството, почивка, разходки, хобита и т.н.

Засега е това. Интересно ще е след десет години да се върна тук и да си прочета написаното, сравнявайки го с тогавашната действителност. :)
 

Горе