Идея за домейн

Akademika

Active Member
Понеже на няколко пъти колеги предлага услугите си, че измислят хубави имена за домейн та да се примоля. Трябва ми готино домейн име за сайта на български за потребителски финанси. Записах си днес portfeyl.bg(От порфейл), но гледам някои е взел portfeil.bg(портфеИл - тъпо, а) и не ми се ще да се бия с някой за една тъпа дума. И така предлагайте само да не е mymoney че не ми се копира moitepari.com.
Ако някой се сети и сподели нещо, ще го оценя и ще почерпя :
 
От: Идея за домейн

Да изпуснеш portmone.bg и да се бориш за feyl си е epic fail отвсякъде.

Разшири търсенето. Щом те урежда .bg - варианти с чуждици бол. Дори баналното bankomat.bg звучи по-добре от feyl-а.
 
От: От: Идея за домейн

Да изпуснеш portmone.bg и да се бориш за feyl си е epic fail отвсякъде.

Разшири търсенето. Щом те урежда .bg - варианти с чуждици бол. Дори баналното bankomat.bg звучи по-добре от feyl-а.

:D портмоне кърти :) а иначе за фала си си прав:(
 
От: Идея за домейн

Май така си проверил, finance.bg е свободно.

DOMAIN NAME: finance.bg

requested on: 07/11/2000
processed from: 07/11/2000
activated on: 14/11/2000
expires at: 14/11/2012
registration status: Registered


REGISTRANT:
Orbitel S.C.
1 Macedonia sq., BG-1000 Sofia
SOFIA, 1000
BULGARIA
Изобщо не съм проверявал.
 
От: Идея за домейн

parite.bg
Има и много други подходящи варианти. Чак се чудя се защо си пуснал цяла тема.
 
От: От: Идея за домейн

parite.bg
Има и много други подходящи варианти. Чак се чудя се защо си пуснал цяла тема.

Мерси за предложението, но все пак допреди няколко месеца имаше вестник Пари с домейн pari.bg. А колкото до това какви възможности има и защо съм пуснал - направил съм го защото искам запомнящ се домейн с конкретно послание - потребителски финанси. Не ми трябва домейна, който да го пълня като щайга със спиннати постове. Има сериозни намерения в нишата и търся наистина готин домейн.
 
От: Идея за домейн

income.bg, finances.bg Съжалявам объркал съм го и съм написал без s все пак става дума за финанси а не за финансиране.
 
От: Идея за домейн

Най-очевадното свободно е finansi.bg.

Най- логичното е да регнеш consumerfinance.bg ако става въпрос за сериозен сайт.

Ако става въпрос за аматьорски сайт - можеш да си брандираш хиляди имена.
 
От: Идея за домейн

Spestovnik.bg
UmniPari.bg
UmniSmetki.bg/com
Pesteliv.bg
BgSmetki.com
Razhodite.com
MoneyBook.bg
 
От: Идея за домейн

Благодаря за предложенията, особено на tanipo.
И аз се бях замислил над UmniPari.bg Не е малко в български стил звучи точно като преведено с Гугъл транслейт от друга страна е лесно запомнящо се, което е важно и казва доста самият домейн...
MoneyBook.bg също кефи ама някак като за разплащания ми идва по-скоро.
nasko-f, да finances.bg е свободен, но знаеш ли колко човека ще го бъркат с "нормалния" finance.bg? Аз точно от това искам да избягам иначе мога да се върна към първия пост :)
bgtop10.com, да става дума именно за сериозен сайт, но consumerfinance.bg е просто страстоубиец :)
 
От: Идея за домейн

За съжаление нямаш голям избор. Аз съм го мислил това много. Ние като народ нямаме много традиции и респективно думи в тази област. Аз бих взел някакъв .ком тривиален като bgsmetki.com и толкоз :). Много трудно се работи с домейн на английски за бг пазара ако не е news примерно ама и това е пак проблемно, от опит говоря.
 
От: Идея за домейн

Още 2

LesniSmetki.com
SpestiDnes.com
 
От: Идея за домейн

Ужас защо пускате такива теми, сега в главата ми са само домейни , ей ти още един

Smetkovod.com/Smetkovoditel.com
 
От: Идея за домейн

Засега май ще заложа на Умни пари :) дали в БГ или ЕН вариант още не съм решил
 
От: Идея за домейн

Ужас защо пускате такива теми, сега в главата ми са само домейни , ей ти още един

Smetkovod.com/Smetkovoditel.com

:) ако знаеш аз какъв маниак станах тези дни, ако все пак се сетиш още нещо...
 
От: Идея за домейн

А, мерси аз затова ги подарявам щото си ги пазарувам за терапия....Бтв що не се замислиш за Smetkovoditel.com яко е и се запомня някак си а и ще избягаш от тъпаците от регистър.бг
 

Горе