Идея за сайт (отново), но този път подарък!

горския

New Member
Здравейте на всички. Днес се регистрирах в този хубав Форум и както българската традиция повелява, когато се отива в къщата на някого се носи подарък. Аз подарявам идея за сайт, може би ще послужи на някой и надявам се, ако просперира да върне жеста :roll: Та накратко, както си седях в тоалетната разсъждавайки върху манталитета на българина и неговото желание за изява, просто недоумявам как никой не е регистрирал и разработил сайта BOIKO.BG
Сигурен съм, че на по-предприемчивите от вас веднага ще им светне лампичката и в миг ще се насочат тозчас към Регистъра. Пожелавам им успех и да не забравят Горския в бъдещата си кариера :clap:
П.С: Имам още една идея, но за нея се търси много добър и много скъпо платен програмист да ми напише темплейта. Ако е ням и с много деца е предимство. Това е сериозно.
 
От: Идея за сайт (отново), но този път подарък!

И този, който го регистрира ако не се казва Бойко, веднага може да му бъде отнет!
 
От: Идея за сайт (отново), но този път подарък!

Кой точно от 96 000 хиляди Бойковци в България ще му го вземе...

Няма значение кой, казва ли се Бойко - има право да поиска сайта. Тук първият печели.

Е това беше голям виц

Е, тоя виц не съм го измислил аз, пише го в register.bg:

В процеса на АРБИТРИРАНЕ ДОМЕЙНЪТ се счита за ЗАЩИТЕН, ако за неговото формиране РЕГИСТРАНТЪТ е използвал и предоставил на РЕГИСТЪРА основание за ползване на ИНТЕРНЕТ ИМЕТО, отговарящо (съответстващо) на:

5.5.1.1. Името на РЕГИСТРАНТА.

и още:

11. АРБИТРИРАНЕ

11.3. Заявителят за АРБИТРИРАНЕ може да претендира заличаване на регистрацията на ДОМЕЙН само ако ИНТЕРНЕТ ИМЕТО на регистрирания ДОМЕЙН съвпада с пълното име, за което той има основание за ползване (т.5.5.2.1.).

Това разбира се при положение, ако домейна е незащитен. А пък даже и да е защитен - пак може да се арбитрира, но тогава неговата загуба е почти невъзможна.

Интересно ми е, как само пишете, коментирате, без да сте чели какво е написано!
 
От: Идея за сайт (отново), но този път подарък!

Е, що да не се регне stavri.bg или още по-добре asen.bg, spiro.bg, shlioko.bg. За да не са дискриминирани дамите, може да се регне и stanka.bg, siika.bg, sisito.bg, emanuela.bg. Къде точно е идеята на домейн с популярно, българско малко име.
Има някакъв смисъл, да се пускат хороскопи по името... ама трябва звездите да ти говорят. Примерно регистрираш 20 домейна с популярни имена и правиш ежедневни, месечни, годишни хороскопи, да се събере инфо за историята на името, кои популярни личности са го носили, в кои периоди най много хора са се казвали така.. ей такива неща.
 
От: Идея за сайт (отново), но този път подарък!

Тук не става въпрос за лични имена, а за бранд, име на фирма и тн. Пишеш небивалици, ще си регистрирам Мария, Иванка и Петранка - първия печели - ти го каза
 
От: Идея за сайт (отново), но този път подарък!

Тук не става въпрос за лични имена, а за бранд, име на фирма и тн. Пишеш небивалици, ще си регистрирам Мария, Иванка и Петранка - първия печели - ти го каза

Ти пък щото пишеш умнотии!
 
От: Идея за сайт (отново), но този път подарък!

По принцип, разбира се точно за този сайт би било хубаво, ако не се казвате така поне да намерите някой приятел Бойко, на когото да го регистрирате. Тогава сте железни. Странник според мен е прав донякъде.
 
От: Идея за сайт (отново), но този път подарък!

Горски, май из гората навсякъде ходиш с патронче :D
 
От: Идея за сайт (отново), но този път подарък!

А нещо за шлевене? Че те трите неща са си заедно - патронче, мезенце и в ярдечите, да клатиш расталака.
 
От: Идея за сайт (отново), но този път подарък!

Това е само за Бърнито домейн :-o
Или да го купя аз, пък да плювам мутрата в него :lol:
 
От: Идея за сайт (отново), но този път подарък!

Странник, прав си, но само до някъде. Наскоро имах подобен казус с регистъра, и за да е Защитен, трябва да е името на регистранта, като за име на регистранта се считат двете имена. Например Мария не може да регистрира maria.bg и да е защитен. Може да защити примерно mariaivanova.bg За да е защитен maria.bg трябва да регистрираш юридическо лице и с документа от агенция по вписванията, примеро Мария АД или Мария ООД и т.н.
 
  • Like
Реакции: dnc

Горе