Идея за affilate PPC site

Rado Penev

New Member
Здравейте. Попаднах на този много интересен форум, и реших да споделя част от идеята, която разработваме с един колега.
Представлява сайт на принципа на adbux дот com и linkgrand дот com. Рекламодатели получават 1000 посещения на съответният сайт, всяко от тях е минимум 30 секунди. Получава се оферта от рода 500 минути на сайта за 15лв.
За юзърите, които ще посещават сайтовете, офератата ще е 1ст на посещение. Предвижда се и система за реферали. В началото сайтът ще бъде само на български. Има и допълнения, които ще изложа по-късно :D
Интересна ми е реакцията ви за идеята :D
 
Ами може и да се разиве.
Аз лично не бих купил такъв трафик. Много малка част от хората ще останат на сайта и ще ми избият парите...
Но за манипулиране на Alexa е супер ;)
 
Вие можете и да искарате някави пари но тези които гледът трудно ще станат богати с това... иначе мога да ви посъветвам къде да си потърсите хора които да сърфират: gpfbg.com e български форум в които се говори точно на такива програми
Все пак успех с начинанието и ако искаш да видиш как правим кинти ние това ни е бизнес модела
 
@coolice благодаря за линка :)
Разбрах за модела, който се ползва най-често от хората тук. По принцип не се занимавам с промотиране на сайтове и продукти. Правя бизнес слоя на сайтовете (демек програмист съм). Но скоро ще опитам и този вариант :D
 
Rado Penev каза:
@coolice благодаря за линка :)
Разбрах за модела, който се ползва най-често от хората тук. По принцип не се занимавам с промотиране на сайтове и продукти. Правя бизнес слоя на сайтовете (демек програмист съм). Но скоро ще опитам и този вариант :D

Еми това което ти предстои да учиш ще ти бъде приятно и интересно също така. Добре си ни дошъл тук и се радвам че имаш желание за учене. повечето тук, включително и админите учат и си блъскат главите с инфо всеки ден. Полезно си е. :)

Еми може да поогледаш насам натам и да видиш, кои материали могат да ти влчзат в употреба. :wink:
 
Rado Penev каза:
Здравейте. Попаднах на този много интересен форум, и реших да споделя част от идеята, която разработваме с един колега.
Представлява сайт на принципа на adbux дот com и linkgrand дот com. Рекламодатели получават 1000 посещения на съответният сайт, всяко от тях е минимум 30 секунди. Получава се оферта от рода 500 минути на сайта за 15лв.
За юзърите, които ще посещават сайтовете, офератата ще е 1ст на посещение. Предвижда се и система за реферали. В началото сайтът ще бъде само на български. Има и допълнения, които ще изложа по-късно :D
Интересна ми е реакцията ви за идеята :D

Ако го пуснете може да работим заедно. Имам разни идеи и ако си търсите партньори пишете ми на мейла или на ICQ.
 
Какво да ти кажа .... идеята може и да проработи. Като гледам в България хората искат трафик да има, ако ще и от Марс да идва. Лично аз съм бесен на това всеобщо схващане за импресиите и трафика, но все пак трябва да има и будали дето да правят таргетирани сайтове с нисък боунс рейт :) Щом сте го почнали - давайте напред !!!
 
@MacTeP интересно ми е какво мислиш по въпроса - ICQ-то вече ми го има в подписа, утре ще те добавя в контакт листата си :)
@biks благодаря за подкрепата :D
 
Посетители ще имаш, но внимавай с плащанията - обикновено тези, които търсят такива пари от интернет, не са фенове на онлайн разплащания и чекове. Едно разплащане чрез пощенски запис може да ти докара повечко хора, стига записите да стигат до адресата.
 

Горе