Избори в Турция 2023

отдавна не бях отварял Afera.bg , одеве го отворих и както ви казах става интересно с видеоклиповете .... вземете си чували с пуканки :)
 
За тоя процент в нашенско подозирам едно конкретно посолство...

На САЩ никога не им е отървало авторитетни халифи и султанчета да управляват близкоизточни държави :) (освен ако не успеят да се договорят с тях, напр. Саудитска Арабия).

В зависимост от случая пробват следните подходи:
  1. Манипулиране на изборни резултати
  2. Революцийка
  3. Самолетоносачи, самолети и бомби
 
Тук половината, които подкрепят тоя диктатор са същите, които гласуват за ГЕРБ
Тва кафето или боба ти го казаха???

Ама така първосигнално реагирате, че направо ми се реве. Що генерализирате, като не можете да видите обстановката в нейната цялост? Понякога един ''диктатор'' е по-добър вариант за страната си от един уж демократ, който ще я продаде и унищожи. Ердоган, при всичките му кусури, извлече максимум дивиденти от руско-украинския конфликт. Калъча щеше да се държи като Бербок - ''да го духат турците, аз съм за украинците''.

И Кадафи и Садам бяха диктатори, но имаха развити (икономически) и проспериращи държави. Къде са сега след сащ-ската демокрация?
 
  • Like
Реакции: Vbb
путинофилите виждат САЩ на всякъде :D
Каквото и да стане - съмняам са тука в ино посолство и един чичко С()Рос
 
путинофилите виждат САЩ на всякъде :D
Каквото и да стане - съмняам са тука в ино посолство и един чичко С()Рос
Толкова ви завиждам, че виждате розови слончета и маймунки, които правят весели салта в цялата геополитическа гняс, която ни стовариха на вратата.

Между другото, половината щатски сенат казва същото - баси путинофилите са и тия.
 
  • Haha
Реакции: Vbb
путинофилите виждат САЩ на всякъде :D
Каквото и да стане - съмняам са тука в ино посолство и един чичко С()Рос

Да, друго си е всяка вечер да проверяваш под леглото за чичко Сталин :D
 
На мен ми идва малко в повече да ми предават на живо изборите в други Държави. Важно е да знаем комшиите, ама малко в повече ми е това...
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Тва кафето или боба ти го казаха???

Ама така първосигнално реагирате, че направо ми се реве. Що генерализирате, като не можете да видите обстановката в нейната цялост? Понякога един ''диктатор'' е по-добър вариант за страната си от един уж демократ, който ще я продаде и унищожи. Ердоган, при всичките му кусури, извлече максимум дивиденти от руско-украинския конфликт. Калъча щеше да се държи като Бербок - ''да го духат турците, аз съм за украинците''.

И Кадафи и Садам бяха диктатори, но имаха развити (икономически) и проспериращи държави. Къде са сега след сащ-ската демокрация?
Интересно ми е някой в бъдещето ли вижда или боб хвърля. Той другия щял да направи нещата по-зле. То щяло да стане еди си как. Някоя пропагандна медия ли ги бълва тея неща или какво? Не казвам, че не е възможно и че не може да стане по-зле, но те затова тея хора управляват по 20 години, защото "той може да е лош, ама другите ще са по-лоши". Как го разбрахте това, без дадената личност или партия да са имали шанс да направят нещо.

Та и България същото - гробаджиите 15 години разграбваха, дойдоха ПП (не им симпатизирам, имат си немалко проблеми) насред хиляда кризи и след 6 месеца някои хора решиха, че те видиш ли били измамници, при тях се качил бензина, при тях поскъпнал тока, при тях се вдигнала инфлацията. Трябва да си страхотен промит мозък да вярваш, че който и да дойде на власт, може за половин или една година да оправи бакии, забърквани в продължение на 15 години.

Има и един много забавен момент, когато Бойко се беше изцепил, че спечелят ли на изборите, бензина още на следващия ден ще падне. Е, спечелиха и един заблуден журналист реши да го пита "г-н Борисов, нали обещахте, че бензина ще падне", на което тиквата отговори "Е, вчера нали беше 2.92, днес е 2.90, значи е паднал" или нещо от тоя род. По-красноречив пример за нагъл и арогантен тиквоч, който се смята за недосегаем просто е излишен.

В днешно време пропагандата е по-силна от всякога. Изключително лесно е да се промиват главите и насочва общественото мнение чрез социални мрежи, сайтове, "медии" и "безпристрастни" телевизии и новинарски емисии. На половината народ, дето се рови по фейсбуци и блицове акъла и интернет културата им е до толкова да си пратят паролите, мейли и банковите сметки барабар с пин кодовете на първия фишинг линк, на който попаднат и после да реват как хакер им бил хакнал профила.

Специално за Турция пък има толкова мощна цензура в интернет, че по тоя параграф явно следва примера на Русия за момента. Когато една държава ти забрани YouTube например, и то с някакви ултра малоумни аргументи, това трябва да ти говори достатъчно за каква свобода става въпрос.
 
Той другия щял да направи нещата по-зле. То щяло да стане еди си как. Някоя пропагандна медия ли ги бълва тея неща или какво?
Не, той сам го твърди в предизборната си кампания. За нас българите е важно да не спечели Калъча, защото само Ердоган-лошият диктатор има топките да наложи вето над идеята за война в Черно море.

И докато ревете за свободата в Турция, помислете защо половината от турците продължават да гласуват За диктатора? За фалшифициране на изборите при тая избирателна активност е немислимо да се говори. Та, питам защо?

Когато една държава ти забрани YouTube например, и то с някакви ултра малоумни аргументи, това трябва да ти говори достатъчно за каква свобода става въпрос.
Това е повече от смехотворно. Ютуб е най-цензуриращата медия след фейсбук. Всичко, което се отклонява от политкоректния наратив, наложен от правителството на сащ - под ножа. Нещо като крадеца вика дръжте крадеца.
 

Горе