Избор на домейн? Дайте съвет!

balkanska

New Member
Моля, експертите да ме посъветват.
Искам да направа един портал, да кажем, за продажба на коли. Има такива из Европа в различни страни с едно и също име, например: mobile точка de и mobile точка it. Днес видях, че нещото.bg e свободен. А моята идея е да направя подобен портал за България.
Добре ли е да купя такъв домейн?
Разрешено ли е? Те няма ли да имат претенции? Добре или зле ще е за СЕО - то. Моля за съвет , защото се паля по тази идея от известно време.
Не зная, дали точно тук е мястото на темата, ако бъркам, извинения.
Благодаря!
 
От: Избор на домейн? Дайте съвет!

Относно защита и претенциите :

Това е взето от въпросите, задавани е една хостинг компания -

7. Какво би могло да се случи, ако регистрирам домейн, който не е "защитен"?
Ако един домейн е НЕЗАЩИТЕН, не означава, че той може да бъде отнет, изтрит или предоставен на друго лице. Възможно е обаче друго лице да арбитрира правото на ползване на даденото име, ако лицето има основание, което е било налице преди датата на регистрация на домейна. Ако обаче основанието на претендиращия е станало актуално след датата на регистрация на домейна, примерно някой регистрира дружество или марка със същото име като дадения домейн, но регистрацията е станала факт, след като домейнът е регистриран, то правото на ползване на домейна си остава на този, който го е регистрирал, независимо дали е защитен или незащитен.

Относно СЕО- ако сайтът ще е на български, не мисля че е проблем, даже можеш да вземеш и същия но изписан на кирилица :)
Все пак провери дали има подобна фирма, регистрирана за да прецениш до колко може влезеш в подчертания текст
Успех!
 
От: Избор на домейн? Дайте съвет!

Много ти благодаря Scorebg
Това ми дава отправна точка за размисъл. Само, не съм наясно какво му е хубавото, да взема вече популярно име за БГ домейн. Какви ползи бих имала от това, че да си регистрирам и такова дружество. Ако + са големи, да. Но, не съм сигурна какво точно му е доброто на такова действие.
Аз имам два домейна на Кирилица, и още не съм ги започвала, предполагам, че ще е трудно...
 
От: Избор на домейн? Дайте съвет!

Ако земаш домейн гледай да нее на кирилица . Аз направо си скъвах нервие с един такъв и още не е тръгнал(((

Толкова си можеш значи ... най-лесните домейни за класиране ...
 
От: Избор на домейн? Дайте съвет!

ако го вземеш през registrator.bg, направо ще ти го защитят - 200 лв. с таксата за първата година.
 

Горе