Избор на камера?

nuni

Active Member
Някой, може ли да ми помогне с избор на камера, която да гледам, когато няма никой вкъщи.
Идеята да я сложа в едната стая, имам wireless и при движение, да ми се включва app на телефона.

Благодаря предварително за помощта!
 
От: Избор на камера?

Няма как да стане по начина, по който си представяш. Но нека кажа на кратко едно по едно:
1. Колко да е безжична една камера, като до нея ток трябва да стигне по кабел?
2. Да приемем, че има ток в близост до мястото, на което ще е сложена и само трансфера на видео е безжичен - ок.
3. Стационарна или управляема?

Сега най-важното - къде ще се записва? Ако ще е комп, то трябва да се приготвиш за едни 22-26лв за ток допълнително ако ще записва денонощно.
Да, може да регистрира и реагира при движение - въпрос на настройка и всички го поддържат (ИП камерите). При аналоговите е функция на рекордера.
Относно приложението - за всички има, но то е за дистанционен достъп. Тоест да отвориш и видиш какво става.
Най-близкото до това, което описваш е аларма през SMTP. Има ли движение камерата прави няколко снимки и ги праща на мейл. Най-лесно е с SMTP на GMAIL. Тук е редно да ти кажа, че психически няма да издържиш, защото ще има и фалшиви сработвания - промяна в осветеност, сенки, отблясъци, мушица, паяк и тн.
Читава камера е от 120 до 240лв от този тип. Под читава разбирам такава с приложение от самия производител, оторизиран сервиз на марката за страната и тн. Ако не - продавалник или някой китайски сайт за $50-90 и после се спасяваш поединично в търсене на приложения и всичко останало.
 

Горе