Избор на куриер за доставки в чужбина

petlv

New Member
Здравейте,

искам вашите съвети за това на коя куриерска фирма да се спра, ако имам онлайн магазин за продажба на продукти в чужбина (главно ЕС). Коя предлага най-добри цени, условия и време на доставка. Според вас удачно ли е да се въведе наложен платеж за чужденците (да платят на куриера, когато получат стоката) или да няма такава възможност, поради риска да бъде върната стоката без да бъде платена?
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Такава опция не ти трябва. Особено, ако клиентите са ит от западна европа, а и повечето международни куриерски фирми не мисля, че предлагат подобна услуга.
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Предполагам те интересува да изпращаш от БГ към ЕУ - За тая работа може да ползваш всички куриерски фирми но цената едва ли ще ти хареса - Май единствено Български пощи имат приемливи цени за транспорт.

За наложен платеж поне в УК май не са чували - Предполагам че така е и в останалите страни от ЕУ
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Куриер с наложен платеж е услуга по-известна в Източна Европа. В "белия" свят такава услуга НЯМА.

Такова нещо като най-добри условия НЯМА! Или има скъпо, надежно и бързо или бавно, ненадежно и евтино. Но във всички случаи те удря по реномето.

Възможно най-доброто решение е да се направи реверсна услуга тип "доставка от UK" и там да се направи склад за изпращане с Royal Mail (или склада да е в Германия), но не съм чувал някой да предлага още такава услуга.
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

И в Италия има наложен платеж, който по мои наблюдения се ползва доста, особено за чупливи стоки. Дава се право на получателя да отвори пратката пред куриера (ако иска естествено) и ако се установи повреда, направо да я върне на момента. Има съвсем поносима надценка при заплащане при доставка. :)
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

За европа - бг пощи.
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

За европа - бг пощи.

Зависи от бюджета, но препоръчвам някоя от големите фирми. С Български пощи има риск пратката да не пристигне - поне 3 случая за година имаме и след това отново се праща, този път с DHL/TNT...
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

С Български пощи има риск пратката да не пристигне - С ДХЛ ТНТ и тн. има риск въобще да не я изпрати :)
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Зависи от бюджета, но препоръчвам някоя от големите фирми. С Български пощи има риск пратката да не пристигне - поне 3 случая за година имаме и след това отново се праща, този път с DHL/TNT...

Пращам до целия свят с бг пощи и до сега имам 1 изгубена пратка.
И то май е открадната защото има много случаи от този определен щат в щатите за изчезнали пратки.
За Европа нямам нито една закъсняла и изгубена пратка. За година 3 изгубени пратки не са нищо даже се радвай :)

пс: 666 пост :-o
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Много благодаря за отговорите, наистина ми бяха доста полезни. Приятно съм изненадан, че Български пощи се конкурират успешно с международните куриери за пратки от БГ към чужбина, поне що се отнася до цената. Иначе Български пощи предлагат ли застраховка на пратката и имат ли услугата от врата до врата? А някакви отзиви за международната услуга на Speedy?
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Български пощи са конкурентни защото имат договори с останалите държавни пощи - Отвори им сайта и виж хората са си написали кое колко струва и какви услуги предлагат
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Предлагат застраховка ако изгубената пратка не се намери. До 3 месеца я търсят и после ти се обаждат да дадеш повече детайли какво си пратил и ти възстановяват сумата.
Мисля, че нямат опция от врата до врата.
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Интересно обаче сега като сравних от сайтовете им цените за доставка до Западна Европа на стоки до 1 кг излиза, че Спиди предлагат по-добри цени от Български пощи, дори за Германия разликата в цените е почти двойна в полза на Спиди. Интересно на какво се дължи това, може би Спиди се опитват по-агресивно сега на навлязат в международните пратки.
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Със сигурност не гледаш правилно - Вероятно гледаш някаква по скъпа графа - Те на Спиди пратките в БГ са около 5-7лв а до колкото си спомням в предишна тема тук ставаше въпрос че БП пращат до Германия за 7лв
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Спиди имат от 1/2 година промоция за Германия (иначе е в зона 2 с нейните цени).

Мисля, че беше ~30 кинта за до 31 кила (съответно добавяш + минимум 10-12% "такса гориво" и нещата отиват към 40те лева вече... Което, ако пращаш до там нещо съпо е добре.

Иначе с пощите цената за 30 кг е по-различна разбира се от тази за 1 кило...
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Ако греша ме поправете, но ето цените за пратки със стоково съдържание на Български пощи за страните от ЕС (http://www.bgpost.bg/files/custom/Pricelist/Ceni_EMS_01012008.pdf) и ето тези на Спиди (http://speedy.bg/begin.php?page=int_DPDEconomy). Говоря за малки на тежест стоки (до 5 кг). Предимството е доста в полза на Спиди, дори и с начисляване на такса гориво.
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Чакай сега... Ако ще ползваш EMS - ОК, но мисля, че никой тук няма да каже, че ги ползва... Пускай си ги през обикновенната поща. Всичко като пакет, което пуснеш се доставя signed-for. Лошото е, че не можеш да проследяваш пратките, но пък с нашите комунистически пощи и това е добре.
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Тъкмо мислех да пиша тема за доставка до чужбина.
Прозрях ,че за да тръгне държавата напред трябват пари, само че тези пари които ги има тук дето се въртят не стигат (поне аз така виждам) това е друг въпрос.
Има една стока която се продава за до 200$/кг. (стевия, използва се от диабетици и не само за намаляване на кръвната захар,както и подсладител) , та въпроса с транспорта до някъде ми се изясни , друг ми е въпроса дали ще има проблем когато стоката минава през митниците ? Не говорим за големи количества , както и доставка само до ЕС , ако имате опит или знаете нещо ще бъда радостен да ги чуя :)
 
От: Избор на куриер за доставки в чужбина

Да, и на мен подобно на колегата ми е любопитно дали трябват някакви разрешителни за износ, митнически декларации (мисля, че за рамките на ЕС не е необходимо) и други подобни документи, които ти като изпращач за чужбина трябва да подготвиш. Говорим за обикновени стоки-предмети. Храните и лекарствата знам, че се ползват със специален режим и там е по-трудно да осъществяваш търговия (има много изисквания, много от които са по силите само на по-големите фирми).
 

Горе