Избор на монитор

От: Избор на монитор

Понеже съм технически неграмотен и не мисля да го променям - как да разбирам

?

Едно от 2-те. За да имаш цифров сигнал към монитора
 
От: Избор на монитор

По-добре HDMI и гледай да няма ШИМ, че е по-вредно за очите.
HDMI не е ли изхода/входа? И какво значени има какъв ще е? Ще се връзва за компютъра и нищо друго.
Както по-горе писах това не ми е силата и затова задавам глупави въпроси.
 
От: Избор на монитор

Ами hdmi пренася картина и звук и поддържа всички резолюции. Също ако монитора ти има хдми ще може да го свързваш към много различни устройства. Не е проблем да си вземеш и с dvi, няма да забележиш разлика, но така или иначе повечето нови монитори имат и двата вида порта.
 
От: Избор на монитор

Ами hdmi пренася картина и звук и поддържа всички резолюции. Също ако монитора ти има хдми ще може да го свързваш към много различни устройства. Не е проблем да си вземеш и с dvi, няма да забележиш разлика, но така или иначе повечето нови монитори имат и двата вида порта.
Аха, сега вдянах. Ама едва ли ще го вържа за нещо различно от компа.
 
От: Избор на монитор

Аха, сега вдянах. Ама едва ли ще го вържа за нещо различно от компа.

И към PK да го вържеш, hdmi е по добре. Нали все пак се гони FullHD 1920x1080. Гледай да е и максимално голям като инчове според финансите ти...
 
От: Избор на монитор

И към PK да го вържеш, hdmi е по добре. Нали все пак се гони FullHD 1920x1080. Гледай да е и максимално голям като инчове според финансите ти...
Някак 24 ми се вижда максимума. Лошото, че досега винаги съм вземал 19-ки и не знам дали ще ми е удобно по-голям.
Засега гледам над 21 инча да е.
Като се спра на модели ще ги поста тук да ги видите.
 
От: Избор на монитор

С всичко се свиква и на 42" да работиш, след 2 рата седмица ще викаш малък е :)
За голяма резолюция ти трябват инчове иначе нещата ще са ти дребни...
 
От: Избор на монитор

С всичко се свиква и на 42" да работиш, след 2 рата седмица ще викаш малък е :)
За голяма резолюция ти трябват инчове иначе нещата ще са ти дребни...
В 24 инача мисля ще се съберат 1920x1080 ?
 
От: Избор на монитор

Монитор най лесно се избира като кажеш бюджет. Спецификациите са страшно много, а ако избираш между 24" acer и 24" dell единственото еднакво ще е наименованието 'монитор' :)
 
От: Избор на монитор

Монитор най лесно се избира като кажеш бюджет. Спецификациите са страшно много, а ако избираш между 24" acer и 24" dell единственото еднакво ще е наименованието 'монитор' :)
Бюджет няма, търси се подходящ монитор. Разбирайобаче, че не ми се плаща все пак за цифри и буквички излишни пари.
21-24 инча както каза FullHD, ще се стои по много пред него и добре да е от "най-безвредните" и това е. Нищо специално не ми трябва. Нито ще играя игри или пък ще гледам тв, филми и да връзвам за нещо различно от PC.
2/3 години да изкара ми стига.
 
От: Избор на монитор

Бюджет няма, търси се подходящ монитор. Разбирайобаче, че не ми се плаща все пак за цифри и буквички излишни пари.
21-24 инча както каза FullHD, ще се стои по много пред него и добре да е от "най-безвредните" и това е. Нищо специално не ми трябва. Нито ще играя игри или пък ще гледам тв, филми и да връзвам за нещо различно от PC.
2/3 години да изкара ми стига.

Погледни ТОЗИ , мога да ти го дам на 109лв. :)

22 инчов с 12 месеца гаранция.
 
От: Избор на монитор

Бюджет няма, търси се подходящ монитор. Разбирайобаче, че не ми се плаща все пак за цифри и буквички излишни пари.
21-24 инча както каза FullHD, ще се стои по много пред него и добре да е от "най-безвредните" и това е. Нищо специално не ми трябва. Нито ще играя игри или пък ще гледам тв, филми и да връзвам за нещо различно от PC.
2/3 години да изкара ми стига.

За по-безвредни погледни погледни следните модели:
Samsung S24C750P
Samsung S24C770T
LG 24GM77-B
LG 24MB65Y-B
Dell U2415
AOC g2460Pg

24 инчови са и е потвърдено, че нямат шим.
 
От: Избор на монитор

uphero - Ако не ти се дават много пари. Аз наскоро си взех един : http://www.technomarket.bg/products/09137575/samsung-pls-s22d390q-ls22d390qs-en
Много хубави и живи цветове и не ми се уморяват очите. Преди това бях с един 17 инчов и посмъртно не го сменях щото не ми уморяваше очите... но започна да се скапва и като взех този с pls матрицата ми беше криво точно 3 дена докато свикна на по-големия екран.

Има и 24 инчов вариант към 320 лв. И двата са FullHD.
 
От: Избор на монитор

uphero - Ако не ти се дават много пари. Аз наскоро си взех един : http://www.technomarket.bg/products/09137575/samsung-pls-s22d390q-ls22d390qs-en
Много хубави и живи цветове и не ми се уморяват очите. Преди това бях с един 17 инчов и посмъртно не го сменях щото не ми уморяваше очите... но започна да се скапва и като взех този с pls матрицата ми беше криво точно 3 дена докато свикна на по-големия екран.

Има и 24 инчов вариант към 320 лв. И двата са FullHD.
Не ми се дават излишни пари. След 2/3 години пак ще се сменя и сега да дам 600 лева за монитор няма логика.
А този който колегата предложи за 109 лева по-долу дали се вписва в критериите?

Погледни ТОЗИ , мога да ти го дам на 109лв. :)

22 инчов с 12 месеца гаранция.
 

Горе