Избор на нов хостинг ?

SniperBG

Member
Вижте какво хубаво писънце получих от нс1.бг . Само да споменя, че получих такова писмо преди 2 месеца, за да се преместя на по-скъпия хостинг - и го направих . Ето го и писмото .

Код:
A new helpdesk ticket has been opened for you with the ID: 25673
----

Здравейте,

Вашият акаунт при нас skapanhostotns1 използва повече от позволените сървърни ресурси през последната 1 седмица. Отдолу можете да видите статистика относно използваните от Вас сървърни ресурси.

User: skapanhost
CPU: 6.43%
RAM: 5.84%

Top Process     %CPU 49.0       /usr/bin/php index.php

Вашият план позволява използването на 5% CPU, но акаунтът Ви има нужда от повече ресурси и за да можем да поддържаме качеството на услугата високо както е в момента се налага да вземете решение като изберете от възможностите отдолу.

1. Да оптимизирате акаунта си така че да не използва повече от 5% CPU като това трябва да стане до 72 часа от получаването на това съобщение.
2. Да закупите допълнителни процесорни ресурси за акаунта Ви като цената е 10 лв. за 1%.
3. Да преместите скриптовете, които товарят и използват повече от позволеното при друг хостинг доставчик.

Моля уведомете ни за Вашето решение до 24 часа. Благодаря Ви.

Поздрави,
Владислав Георгиев

Отговорът ми :

draveite, predi 2 meseca pak se poluchi tova s resursite . Eto i chast ot korespondenciqta ni ot togava .

Здравейте,

10%, но там машината е двупроцесорна.

Поздрави,
Владислав Георгиев


> Zdraveite, bih iskal da razbera na biznes hostinga kakyv % ot servernite
> resursi moga da izpolzvam, za da ne se okaje posle, che triabva da se mestia
> na otdelen server.
> ЅР 12.06.07, [email protected] <[email protected]> ЭРЯШбР:

На 30.08.07, [email protected] <[email protected]> написа:

A new helpdesk ticket has been opened for you with the ID: 25673
----



Interesno mi e kak predi bqha pozvoleni 10% serverni resursi a sega 5% ?

И ми отговориха с :

Здравейте,

Лимита беше намален, защото на 10% лимит не можем да хостнем и 100 сайта на 1 сървър, което финансово не е достатъчно, за да предлагаме високо качество на услугата т.е. за да могат всички клиенти да получават високо качество на услугата трябва да си плащат за него.

Цитирам отново възможностите, които имате в момента.

1. Да оптимизирате акаунта си така че да не използва повече от 5% CPU като това трябва да стане до 72 часа от получаването на това съобщение.
2. Да закупите допълнителни процесорни ресурси за акаунта Ви като цената е 10 лв. за 1%.
3. Да преместите скриптовете, които товарят и използват повече от позволеното при друг хостинг доставчик.

Поздрави,
Владислав Георгиев

Изводът е, че нс1 са подли лъжци, които искат да накачурят по 1000 сайта на 1 машина и заблуждават потребителите си . Страшно съм разочарован от тях ... Жалко за перфектния им съппорт . .

Чакам предложения за нов хостинг от вас .

Благодаря, че се отбихте в темата .
 
зави си къв хост земеш има 10 пати по голяма скорост и от др даржави хостингите. Аз сам в УК а хостинга ми е американски и си отварям супер барзо сичко и в БГ ми се отваря сите и сичко ;)! Мога ти дам хостинг ако искаш за 2 ти сите унлимитед спасе аз сам с унлимитед акоунт.

тва ми е сйте виж дали ти го отваря барзо www.gotovski.info
 
Видях поста ти и в бгдев.
Първото, което забелязах е, че сайта ти използва адски много ресурс. То Диаблото не товари толкоз :p. Като знаеш, че ти товари толкова, защо не се премести на нает сървър? Ти гледаш хем по тънката лайсна да минеш хем да нямаш проблеми - ами не става.
Второ, в договора е упоменато, че за споделен хостинг всеки сайт има ограниченост от към ресурсите а и че нс1 си запазват правото да сменят лимита. Това прочете ли го? Тези оплаквания дето ги пускаш по 100 форума не говорят добре за теб, а и по този начин рушиш авторитета на нс1, макар че те са си много точни хора. Аз съм им потребител и до сега не съм имал проблем. Моя съвет е да си оптимизираш сайта малко да не товари толкоз... и да спреш да хленчиш наляво и на дясно като мамино детенце. Мисля че сме достатъчно големи да не правим детски работи а да се разберем като големи хора!
 
Както написах и там въобще не е редно да се намаляват с 50% ресурсите, които можеш да използваш и то без да ти съобщят . Авторитета си го рушат сами с такива постъпки . Да са си планирали от начало сървърните ресурси, а не после да ги правят тези мизерии . Скоро преминавам на дедикатед и може диаблото да кача :D .
 
SniperBG каза:
Както написах и там въобще не е редно да се намаляват с 50% ресурсите, които можеш да използваш и то без да ти съобщят . Авторитета си го рушат сами с такива постъпки . Да са си планирали от начало сървърните ресурси, а не после да ги правят тези мизерии . Скоро преминавам на дедикатед и може диаблото да кача :D .

определено си в правото си, а такива тарикатчета като нс1 няма да оцелеят дълго време с такава политика. Подобни трикове с цел изнудване да си вземеш нает сървър или просто по-добра услуга са меко казано смешни.
 
Вече имам нов хостинг и скоро ще се преместя там .

Благодаря на всички, които са отговорили в темата .
 

Горе