Избор на PHP Framework

Php Framework - добра реализация на бг пазара?


  • Общо гласове
    18
От: Избор на PHP Framework

Аз може би не трябва да се обаждам.
Но ако не ти се работи в екип,
може би е добре да избереш...
WordPress за фреймуърк :) .
 
От: Избор на PHP Framework

Zend/Symfony. И двете се ползват доволно много.
Принципно бих гласувал и за CodeIgniter, само че Kohana пак е като него, обаче на РНР5. Ползвай нея.

Prado е сложен, тромав и на мен лично ми е гаден. За Akelos нищо не знам.

Cake също може би заслужава глас, но ми се струва, че все по-малко го предпочитат вече.

Yii не искам да го коментирам, имам прекалено смесени чувства за него. Още ли не е РНР5?
 
От: Избор на PHP Framework

Минал съм през Зенд, много сложна работа...
CakePHP - всичко беше ок, само автоматизирането смучеше много(sucks), а когато потърся съобщението за грешка в гугъл, само 2 резултата и то безпозлени, и преинсталирането не помагаше...
CodeIgniter - когато имам време, пиша на това чудо и съм страшно доволен =).

За мен важното е да се реализирам на българския уеб девелопърски пазар. Няма значение с какви инструменти ще работя, стига да не са на ниво трудност - nightmare!
 
От: Избор на PHP Framework

Ползвайте Kohana вместо CodeIgniter, подобно е, ама е за РНР5.
CodeIgniter 2.0 поддържа php5 и ООП. Предимство на CI пред Kohana е много добрата документация, която доста помага особено, ако си начинаещ поне според мен
 
От: Избор на PHP Framework

Много ясно CodeIgniter, наскоро излезе 2.1.0

Zend доста сложен и според мен е за малки проекти който трябва да се направят на бързо.

CodeIgniter става и за малки и големи проекти, предимството му за големи и особени проекти е, че супер лесно можеш да си създадеш това което искаш без нещо да те ограничава.
 
От: Избор на PHP Framework

Здравейте, другарчета, според вас с кой PHP Framework мога да се реализирам на българския трудов пазар?
За трудовия пазар: най-често виждам обяви, в които търсят програмисти с Symphony, Zend или CakePHP, като мисля, че Symphony преобладава.
Тъй като имам опит само с CodeIgniter, гласувах за него :) Не е много обективен вота ми, тъй като нямам база за сравнение, но... разглеждал съм демота на CakePHP и Symphony....
 
От: Избор на PHP Framework

Липсва Laravel! Бих гласувал за него.
Иначе ми харесва и Symfony, но определено Laravel.
 
От: Избор на PHP Framework

Уордпреса не би следвало да попада в тема за фреймуорци. От мен още един глас за Symfony2 (определено 2, с единичката нещата стоят по малко по-различен начин).
Laravel-а също не е за пренебрегване, предвид факта че е с основите на Symfony2.
Лично аз Kohana, CodeIgniter, CakePHP, Yii не бих ги използвал за големи проекти, а по-скоро за "гаражни" проекти, които веднъж здадени няма да се занимавам с тях. Не са оптимални за работа в екип. А относно пазара - един сърч и ще видиш, Zend, Symfony2 по мои наблюдения.
 
От: От: Избор на PHP Framework

Търси по-популярните - Zend, Symfony 1/2, CI. В другите не виждам смисъл за начинаещ. По принцип къстъм или такъв тип фреймуърк се използва за реализирането на по-мащабен проект или собствен проект. Ако търсиш реализация откъм по-комерсиална страна(Разработката на платформи за пазаруване, корпоративни уебсайтове), се насочи към профилираните CMS платформи - Wordpress, OpenCart, Magento, Drupal - доста по-голям пазар, по-познат интерфейс, доста налични готови решения, които могат да заменят къстъм изработката. Естествено тук говорим да си наясно с кодекса на тези системи, а не да инсталираш плъгини и да мажеш отгоре.

Ако искаш да се развиваш откъм ниша - JAVA, Android/IOS.
 
От: Избор на PHP Framework

Неползвай Framework.Това е моят съвет. Използвай си MVC модела без да зареждаш 1000001 простотии от които се ползват 2.
 
От: Избор на PHP Framework

Не съм работил с повечето изброени. Моят избор е според проекта и според това с което работят другите в екипа, ако не съм сам:
- Symfony (Silex)
- Laravel
- Mini напоследък за неголеми проекти
 

Горе