Извличане на съдържание от уеб-сайтове

Websolut

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
56   0   0
Предлагам извличане на съдържание от уеб-сайтове – каталози на продукти,резултати от търсене,изображения, рубрики на сайтове, финансови или всякакви други интересуващи ви данни.

Контента се извлича и се представя като структурирани данни в БД, таблици, CSV файлове или като XML.

Информация може да се извлича и от силно динамични уеб-сайтове включително сайтове с AJAX, често попълвани форми с всякакви въвеждани значения, и т.н..

Цената е в зависимост от сложността на сайта от който трябва да се вземе информацията и съответно нейното количество.

И преди да сте ме анатемосали:), да уточня само, че не става въпрос за копиране на авторски статий и новини.

Става въпрос примерно имате онлайн магазин и искате да вкарате продукти от друг сайт на доставчика ви, но той не разполага с XML или CSV файл и ви казва да си копирате информацията и изображенията от сайта, което се превръща в доста трудоемка задача, ако става въпрос за голямо количество продукти.

Копирането става със специална програма, която съм споменал в други мои постове, това предложение е за по-мързеливите:)

Още примери за какво може да ви е полезна тази услуга:

Извличане на данни от сайтове за имоти,примерно искате да извлечете в екселска таблица всички четиристайни апартаменти в определен регион съответно цените и примерно телефон на собственика.

Извличане на данни от сайтове за финанси в екселска таблица.

Извличане на данни от сайтове за фирми, примерно имате списък със 500 фирми и искате да извлечете от сайта адресите, телефоните и имейлите им.

Извличане на данни от сайтове за изображения,имате списък от имена на изображения които искате да свалите от даден сайт, примерно това може да са някакви графики или голямо количество снимки които сте качили отдавана и сега искате да свалите точно определени по име.

Има няколко начина да получите тази информация:

1.Копирате си всичко сами ръчно или някакъв друг вариант, какъвто измислите.
2.Плащате на някой да направи това ръчно вместо вас.
3.Плащате на програмист да ви напише скрипт за извличане на данни.
4.И четвърти вариант, който ви предлагам аз.

Първите два варианта естествено ще ви костват много време и ресурси, затова ви предлагам да изберете 3-ти или 4-ти вариант:).

Как се процедира?

Пращате запитване с подробности за информацията която ви е нужна и аз ви отговарям дали мога да извърша тази услуга, в какви срокове и на каква цена, вие си преценявате дали ви е изгодно или не.


Запитвания на лични.
 

Прикачени файлове

  • 2013-03-05_001720.jpg
    2013-03-05_001720.jpg
    114.1 KB · Преглеждания: 223
  • 2013-03-05_001849.jpg
    2013-03-05_001849.jpg
    169.5 KB · Преглеждания: 198
Последно редактирано:
От: Извличане на съдържание от уеб-сайтове

Успех от мен. Много добре си направил офертата си.
 
От: Извличане на съдържание от уеб-сайтове

Ще споделя и малко информация как става това.

Аз използвам така наречените Web scrapers,това са програми за извличане на всякакъв вид информация от уеб-сайтове.
Тоест не да сваляш целите сайтове,както имаше на времето такива популярни програми сваляш си сайта и си го разцъкваш офлайн,а копираш точно информацията която ти е нужна.
Ето едно видео за да видите за какво точно става въпрос,видеото е с описание на български: http://www.youtube.com/watch?v=FL_ZiLli3b0

За мен една от най-интуитивните програми за подобен вид дейност е Visual web ripper,работя с него вече няколко години и непрекъснато научавам за нови възможности,които не престават да ме учудват.
Интуитивен интерфейс,удобен за работа,малко е скъп за Българските стандарти 299$,но ако ви е нужно често да го използвате си избива парите за нула време.

Имайте в предвид,че подобен вид услуга на Българския пазар,знам една фирма за сега която я предлага е от порядъка на над 1000 лв.,ако искаш програмата да си остане за теб+ инструкции за работа,така,че 299$ е приемлива цена,вижте на сайта им и ще се убедите за какво говоря,за мен най-добрата програма от този род.

Ако считате за полезна информацията която споделих и решите да закупите програмата може да използвате рефералните ми линкове:)

Ако пък считате,че това е прекалено сложно за вас,скъпо или пък просто не ви се занимава,може да се възползвате от услугата ми;)
 
От: Извличане на съдържание от уеб-сайтове

Предлагам безплатно демо копиране до 100 елемента за всеки,който прояви интерес.
 
Последно редактирано:
От: Извличане на съдържание от уеб-сайтове

Ето един алтернативен начин да анализирате конкуренцията по голям списък от ключови думи.
Вие давате списъка аз правя търсенето и ви давам списъка с резултатите в екселска таблица.
Услугата е експериментална и поради това напълно безплатна:), до 20 ключови фрази.
Разбира се може да си търсите ръчно, да ползвате хиляди инструменти и сайтове за тази цел, но според мен става по-бавно:), а и е платено в много случай.
И ако не съм обяснил добре ето и нагледно какво имам в предвид:

[video=youtube;8OqOv07nQ44]https://www.youtube.com/watch?v=8OqOv07nQ44[/video]
 
От: Извличане на съдържание от уеб-сайтове

Здравейте, необходимо ми е извличане на база данни от определени места за стартиране на онлайн магазин.
За да бъда по-конкретен е необходима лична среща. Очаквам отговор ако имате интерес
 
От: Извличане на съдържание от уеб-сайтове

:lol: един вид - не носиш на бой, ами влачиш на бой.
 
От: Извличане на съдържание от уеб-сайтове

Е как лична среща, то тези неща стават онлайн. Инфото е по хардове, мейли, програми, отметки и какво ли още не. Най-много по едно кафе да пиете и да си говорите за времето:)
 
От: Извличане на съдържание от уеб-сайтове

Според мен човекът иска нещо не съвсем легално и затова държи на личната среща - да няма писмени доказателства, които могат да се използват срещу него...

П.П. Ако съм в грешка моля да не ми се обижда :)
 
От: Извличане на съдържание от уеб-сайтове

Според мен човекът иска нещо не съвсем легално и затова държи на личната среща - да няма писмени доказателства, които могат да се използват срещу него...

П.П. Ако съм в грешка моля да не ми се обижда :)
Е аз да не съм некъв криминален елемент за кви нелегални неща става дума:)?
Аз съм пояснил точно и ясно вместо да копира ръчно от сайт на вносител, става автоматично въпреки, че самия вносител би трябвало да подсигури XML, но това е дълга тема....
Ако желае да ми изпрати подробности на лични.
Има и колеги от форума които предлагат същата услуга с написване на код, аз предлагам с програма това е :)
 
От: Извличане на съдържание от уеб-сайтове

Здравейте,
пропуснал съм дискусията Ви - затова малко късно се намесвам - няма нищо криминално и нелегално в това което трябва да се направи - май много филми се гледат в последно време.
Личната среща я предпочитам може би защото така съм свикнал - срещаш се - казваш какво искаш - другият казва може ли или не и колко би струвало и това е. Всъщност и спецификата на задачата изисква по-дълъг разговор
предполагам. Както и да е - работата ще се свърши надявам се - със среща или без среща. А сега извън темата - приятели на сина ми си направиха експеримент - вървят по улицата и питат случайни хора - "Искате ли да станем приятели" - резултата както се досещате е нулев. Намесвам този пример понеже всички имат много приятели във Фейсбук а в случая от предложението за среща са се написали прекалено много мнения - без да обиждам никого - погрешни. Не искам да спамя въпреки че така май се получи - желая на всички успехи.
 
Re: От: Извличане на съдържание от уеб-сайтове

Здравейте,
пропуснал съм дискусията Ви - затова малко късно се намесвам - няма нищо криминално и нелегално в това което трябва да се направи - май много филми се гледат в последно време.
Личната среща я предпочитам може би защото така съм свикнал - срещаш се - казваш какво искаш - другият казва може ли или не и колко би струвало и това е. Всъщност и спецификата на задачата изисква по-дълъг разговор
предполагам. Както и да е - работата ще се свърши надявам се - със среща или без среща. А сега извън темата - приятели на сина ми си направиха експеримент - вървят по улицата и питат случайни хора - "Искате ли да станем приятели" - резултата както се досещате е нулев. Намесвам този пример понеже всички имат много приятели във Фейсбук а в случая от предложението за среща са се написали прекалено много мнения - без да обиждам никого - погрешни. Не искам да спамя въпреки че така май се получи - желая на всички успехи.

ми добре - аз ти писах с моя скайп. по-лично от това не мога, щото не съм в БГ.
Ако ти се работи - пиши ЛС
 
От: Извличане на съдържание от уеб-сайтове

Мисля, че лична среща е излишна в случая, освен ако не става въпрос за голям и сериозен проект, но като се има в предвид какво е естеството на копирането на данни от Интернет па макар и със съгласието на собственика на даден сайт....
Главния страх разбира се идва от дублирано съдържание и кражба на авторски текстове и така нататък, дори да се копират само изображения и сериен номер на продукта пак има известни опасения от много хора и много вносители не са съгласни, но от къде по дяволите да вземеш изображения на продуктите като вносителя примерно има 10 000 продукта и не предлага XML, да ги снимате едно по едно нали се сещате за какъв какво става въпрос при такова количество продукти.
Не искам да давам пример с вносители, но този проблем съществува.
Но повечето в интерес на истината казват - "няма проблем копирайте снимките от сайта ни".
 

Горе