Изглежда ли ви познато?

biaaro

Well-Known Member
Откъс от филм, който показва каква роля са ни определили от империята на злото и че светлото европейско бъдеще е една неосъществима утопия. Всичко, което се казва във филмчето повечето го знаем, но все пак е хубаво да си ги повтаряме тези неща по често.

[video=youtube;h65QAIdmmyE]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=h65QAIdmmyE[/video]


Познато нали?
 
От: Изглежда ли ви познато?

Кой е филма?


Откъс от филма "Тежестта на оковите", разказващ историята на бившата Република Югославия и как ЕС доведе до просешка тояга хората от "малките" държави, за сметка на банките и корпорациите.
 
От: Изглежда ли ви познато?

Нищо не разбираш от "свободен пазар" ;)

Разбира се, той никога не е съществувал, а схемата е ясна и от нея духаме ние. Въпросът е, защо да сме членове на ЕС?!
 
От: Изглежда ли ви познато?

Нищо не разбираш от "свободен пазар" ;)

Разбира се, той никога не е съществувал, а схемата е ясна и от нея духаме ние. Въпросът е, защо да сме членове на ЕС?!

Как да не е съществувал бе! Всички западноевропейски компании са свободни да ни продават боклуците си, а ние сме свободни да нямаме производство и икономика. Също сме свободни да духаме супата колкото си искаме:)

Ми не разбирам, наистина и от пазарна икономика не разбирам. Все още не мога да разбера как чуждестранните инвеститори идват с 20, всяка година изнасят по 40 и то в продължение на години. И накрая ние трябва да сме им благодарни и да се молим да идват още. Ама това е щото не разбирам и от икономика....
 
От: Изглежда ли ви познато?

Добро Утро
Сега ли разбрахте, че сме в икономическа окупация
Първо, българина трябва да уважава и търси родното производство а чак след това да се състезаваме и конкурираме за евро пазара
Ний сме толкоз захласнати по чуждото, че позволихме да ни се натресат всички големи търговски вериги
И ко прайм ся, купуваме немска бира от кауфланд или френска стока от карфур
Ама не се замисляме, че по този начин подпомагаме чужда икономика
Не знам да има френска търговска верига в Германия или германска търговска верига във Франция
 
От: Изглежда ли ви познато?

Ама това е свободен пазар бе хора, какво разбирате вие. Да не би случайно да сте фенове на Сидеров? :lol:
 
От: Изглежда ли ви познато?

За тези, който не им се тегли и искат да го гледат със субтитри, има го има онлайн ето тук: http://www.dokumentalni.com/?p=1978

Проследява цялата хронология на колонизирането на бившите юго републики. Приликата с нашия модел е потресаваща, меко казано. Искам сега всички икономисти - кенсианци, австрийци и всякакви други да ми обяснят как аджеба ще проработи който и да е икономически модел в тези условия.

Лошото е че това, което се случва не вярвам да може да се обърне по-какъвто и да е начин. Живеем в региона на обречените и това е. Всеки да се спасява както може. Врагът е твърде силен тоя път.


Ама това е свободен пазар бе хора, какво разбирате вие. Да не би случайно да сте фенове на Сидеров? :lol:

Не бе:) Тука сме само толерантни хора, с утвърдени европейски ценности... и морал!
 
От: Изглежда ли ви познато?

Ама това е свободен пазар бе хора, какво разбирате вие. Да не би случайно да сте фенове на Сидеров? :lol:

Свободен пазар!?
Айде да отиде Лидъл във Франция да вземе апетитен парцел в рамките на някой френски град без търг на преференциални цени, щото са стратегически инвеститор
ММиии няма как да стане номера там
Просто не знам как става номера при нас
Толкоз ли сме тъпи
 
От: Изглежда ли ви познато?

Просто не знам как става номера при нас
Толкоз ли сме тъпи

При нас всичко става по втория начин, следвайки нечий интереси. Не сме тъпи, просто ни продават. Това е.
Аз обикновено като пазарувам подбирам български производители, което не винаги е лесно :evil:. Дори и да става дума за козметика. Само българска, тия френски, джигидайски, "дизайнерски" и какви ли не още въобще не могат да ме впечатлят. Само българско купувам. И от българските храни по-вкусни няма. Лятото търся от българските градински домати например, които са като масло, тези вносните нямат нищо общо с истинския вкус.
 
От: Изглежда ли ви познато?

И да ни продават, ние ако не се продаваме няма как да стане номера
Ама само в България има такъв култ към вносното
Русофили, русофоби, франкофони, франкофоби, че и почитатели на ориента като вискяра, който почти всяка тема поръсва с ориенталска подправка
 
От: Изглежда ли ви познато?

Ама само в България има такъв култ към вносното

Това и аз не мога да го разбера. Като че ли вносното е модерното, а всъщност клони към комплексарско.
 
От: Изглежда ли ви познато?

Свободен пазар!?
Айде да отиде Лидъл във Франция да вземе апетитен парцел в рамките на някой френски град без търг на преференциални цени, щото са стратегически инвеститор
ММиии няма как да стане номера там
Просто не знам как става номера при нас
Толкоз ли сме тъпи

Във Франция не знам, обаче в България Лидел бута автогари и строи на тяхно място.

“Лидъл” срути старата автогара в Петрич и даде старт на строителството на супермаркет

_thumb.php


Собственикът на старата автогара в Петрич - търговската верига “Лидъл”, започна разрушаването на сградата и даде старт на строителството на супермаркет, който ще отвори врати през април догодина.

Шофьорът Андрей Андреев обясни: Неудобно е и за мен, и за пътниците. Хората няма откъде да се качат, товарят багажа откъм пътното платно, а минават коли, рисковано е за пътниците.

Старата автогара в Петрич беше на централно място и много удобна. Ето какво се намира вече на нейно място:

http://goo.gl/maps/YVWuI

awti0y.jpg


Новата автогара не знам точно къде се намира, но знам, че е на отдалечено и неудобно място. Ако има някой от Петрич може да пусне адреса в Гугъл.


Същия сценарий щеше да се получи и с Billa в Сандански, само че вместо да бутнат цялата автогара, разрушиха само паркинга и построиха Билата на негово място, скривайки самата автогара и правейки я трудна за намиране от чужденците.

http://goo.gl/maps/76dQW

2a8g2u8.jpg



Ето и колко място са оставили за автобусите и пътниците:

http://goo.gl/maps/sEdXZ

2a7t0lu.jpg


Неведнъж се е случвало голям и препълнен автобус да чака понеже не може да излезе, защото някой ГЪЗар е спрял неправилно, за да си пазарува от билата и е задръстил тясната уличка.

Общо взето сме си чиста колония. От нас не зависи абсолютно нищо в тая държава! Всичко се диктува от отвън!
 
Последно редактирано:
От: Изглежда ли ви познато?

Искам сега всички икономисти - кенсианци, австрийци и всякакви други да ми обяснят как аджеба ще проработи който и да е икономически модел в тези условия.
От умрял - писмо. В тая система няма леви или десни, всичко е само кюспе за шараните.
 
Не че нещо ама кроасаните 7 дейс който ги дадоха на клипчето докато сръбския фермер говори са гръцка марка ама... Най-голямата производствена база на фирмата се намира в България - "Чипита България" АД, Казичане. ...

ЕС въобще не е толкова зле а парите който наливат са единственото което вкарва пари в икономиката в тази криза
от 1,5 растеж 1,2 от евро фондовете без ес нямаше да имаме и имотен балон и нямаше да се излеят близо 30 милярда чуждестранни инвестиции от който много хора направиха пари... ако бяхме сами сега щеше да е 97г 2

незнам дали си спомняте 2004 зпалатите бяха масово по 400 лв а 2003-2 по 300 и малко хората живнаха малко чак 2005 с очакване на влизането ни

а ЕС е единственото нещо което нашите политици да правят нещо за хората... иначе щеше да е стригане и дране от монополите, мобилните оператри свалят цените само заради регулации от ЕС... Газпром също ни свали цените на газа зарди разследване от ЕС...
 
От: Изглежда ли ви познато?

Това, че хората с пари са решавали под някаква форма как ще живеят хората без пари е от както го има човека. Това е ясно и едно време в пещерата този, който е носел най-много месо е бил вожд и него са слушали като е трябвало да се мигрира на някъде.

Но през последните 200-300 години този модел се е изродил експоненциално до такава степен, че в момента виждаме зараждането на проблемите на този модел. Хората с пари (пари се чете като: власт, положение, пари, име, каквото се сетиш тук) не само се стремят да определят съдбата на собствената си страна, но се стремят да заграбят огромни богатства, които дори до края на живота си ще са им излишни (ефективно и директно за тях, но и като цяло за икономиките на страните си и обкръжаващите ги кръгове от фирми и "съратници"). Заробват се цели държави с ОГРОМНИ природни богатства, човешки богатства за милярди милярди долари се експлоатират на ръба на оцеляването и още толкова хора са оставени на самотека в Африка.

На кому е нужно това? На кой американец са му нужни тези 5 долара повече от всеки българин платени на годишна база чрез по-високите сметки за ток? Това не мога да го разбера само...

Иначе ОК, всеки трябва да се стреми към просперитет. Просперитет за себе си (да живее по-добре), за околните си (семейство, приятели, общност, служители, фирма, т.н.), за държавата си (на теория де...), за човечеството... Генерално това движи човечеството напред. Но нещата се израждат до степен, че хората ламтят за много повече от това, което и внуците на внуците им могат да изхарчат (дори да трябва на Марс да си купуват имоти), а техните внуци експоненциално ламтят за още повече. И така едни стават много по-богати, а други много по-бедни. Със всяко поколение нещата отиват в двете крайности. Въпроса е кога на масата бедни в световен мащаб ще им писне и ще има наистина световна война. И така до следващия такъв цикъл. Като циклите ще са все по-големи като времетраене, защото контрола над хората става все по-добър, хората които го упражняват се учат от историята (а интернет доста добре спомага това историята да се знае).
 
От: Изглежда ли ви познато?

Айде пак криворазбраните представи - протекционализъм ли мислите ще е най-добре за нас. Я от тук някой се замисли аджеба що 80% имаме внос на храни, не местно производство. Цялата търговия води до увеличен потребитеслки излишък или предпочитате, да давате по 2 кинта вместо 1 за неква стока? Кеф да даваме повече пари за неефектни разпределения на ресурси, слаба конкуренция, монополи, но най-вече да даваме пари на неефективност, за сметка на специализация на икономиката там където имаме предимства!? Фрее маркет ще има като паднат всички мита, количествени ограничения, нетарифни изисквания и субсидии!

Не знам как търговията ни е проблема, като реално всичко в икономиката не ни е реформирано от години и в най-важните сектори има тотален монопол! Чудовищна корупция и бюрокрация, фул с частни и държавни монополи. Вие сте седнали да скачате срещу търговията, като по презумпция за да има търговия и двете страни извличат ползи :D
 
От: Изглежда ли ви познато?

Имаше друга тема с точно същото видео преди няколко дена. И там написах някои неща.
 

Горе