Изисквания за легална дейност в Ebay

mantodeus

Member
Здравейте,

Някой сблъсквал ли се е скоро с организацията на търговска дейност в Ebay чрез българско дружество регистрирано по ДДС и конкретните стъпки? Как обработвате плащанията и има ли вариант да се избегне издаване на касов бон, ако минават през фирмен Paypal и парите се теглят към фирмена банкова сметка? Подозирам какъв е отговора на последния въпрос, тъй като изчетох, каквото беше налично в гугъл, но част от информацията е от преди 2-3 години и се надявам да има някакво раздвижване.

Попаднах на информация, че дори да се издава касов бон, ако се работи с Пейпал трябва да се подават отчети към БНБ на всяко тримесечие за всички транзакции, което отново ми се вижда тотално безумие.

the.rampage.rado

Well-Known Member
Не може без касов апарат, защото ти ще получаваш парите си чрез плащания с карта.

Не е нужно да подаваш никакви отчети, освен ежемесечните си продажби (какти при всяка една друга фирма).

Кво БНБ, кви 5 лв... хахахах :D

TheEntrepreneur

Active Member
Не може без касов апарат, защото ти ще получаваш парите си чрез плащания с карта.

Не е нужно да подаваш никакви отчети, освен ежемесечните си продажби (какти при всяка една друга фирма).

Кво БНБ, кви 5 лв... хахахах :D
При сметка в чужбина, освен че се подава форма СПБ-2 в БНБ за откриването й, ами на всяко тримесечие се подава също форма СПБ-5, така че не са глупости това :)

TheEntrepreneur

Active Member
Това не е сметка в чужбина, с тая разлика....

Да взема да пиша на Световната банка да си давам информация за 300те лева в сметката...
Бях срещнал информация, че е хубаво да се декларира. Вече дали искаш е друг въпрос.

Последно редактирано:

the.rampage.rado

Well-Known Member
Не винаги информацията в нета е с надежден източник за съжаление. Както и да е, щом се справя счетоводителката и нямаш проблеми - това е важно.

Аз спрях да ползвам пейпал, да ми взимат 5-7% от оборота... да го пампуркат...

Горе