Изисквания, онлайн магазин

Добър ден, прочетох някои неща и искам да попитам това ли са изискванията за онлайн магазин и какво ще стане ако от тях липсват регистрация на фирма и деклариране на границата, касов апарат. Ще се продава стока в европейския съюз.

Ето още един проблем който намерих във вашия сайт.

Става въпрос за електронен магазин за електронни изделия(батерии, адаптери, зарядни, телефони и пр.)
Моля ако има хора които са се сблъсквали с това , да опишат реда на всички документи, които са необходими за легалността на е-магазина.
Всичко което се продава в него, престига от китай, понеже престига на доста малки пратки, които са под 30лв не минава митница(нулева ддс ставка). Как да ги декларирам и след това да заплатя данъка след като те престигат без никакви документи. Как да обясня на данъчните от къде идват продуктите и как да ги декларирам.
Може да задавам леко грешни въпроси, но има доста неща за изясняване в моята глава. :)

На първо време ще съм ви много благодарен ако ми помогнете с документите които са ми необходими за регистрацията на магазина.
Благодаря ви предварително.
 
Последно редактирано:
От: Изисквания, онлайн магазин

Повечето търговци в OLX бачкат по същата схема, внос от Китай на малки пратки и ги пускат на пазара, като подбиват цените на една част от редовните търговци с онлайн магазини.
След като отваряш магазин независимо дали ще е онлайн или офлайн е задължително да имаш фирма, за касов апарат може и да нямаш, има тема за касовите тук

Започваш да купуваш продуктите си на контейнери с документи, отваряш си еоод и няма да обясняваш нищо на данъчните поне що се отнася до това от къде идва стоката, това е ако искаш да си редовен, ако не си продължаваш да си бачкаш в сивия сектор, проблема е като пратиш пратка на гражданин на европейския съюз от чие име ще я изпратиш примерно Йордан не звучи добре, виж Йорданелектроника е друга бира;), обаче пак йок документи, ами гаранция, ако е необходима, ами ако ти поискат фактура...
По-добре си спести главоболията и си отвори една фирма, 60лв счетоводител и 200лв осигуровки, значи трябва да си готов за 300 лв минимални месечни разходи, а да и трябва да имаш капитал да пазаруваш на едро, съответно и доста по-изгодно, няма как да избегнеш данъчните и всичко да си е редовно...

За онлайн магазина какви изисквания да има: отваряш фирма, купуваш домейн, хостинг, инсталираш си или ти инсталират една готова система за онлайн магазин, пълниш го със стока и почваш да си бачкаш.
 
От: Изисквания, онлайн магазин

Към момента не можеш да изпращаш навън стоки със батерии независимо какви.

Айде бе! Покажи ми законова наредба която го забранява. Аз знам цял цех които рециклира батерии и ги изпраща по цял свят. Аз също изпращам стоки с батерии без проблеми. Ако все пак си срещнал някъде проблем опиши да се образоваме, така казано изречението не е вярно.
 
От: Изисквания, онлайн магазин

Ако искаш да плащаш данъци трябва получателя в митницата да не си ти, а фирмата ти. Тогава митничаря ще ти обясни какво се прави. До тогава - сивушка...

Ако някой от БГ конкуренцията ти не те наклепе пред КЗП няма да имаш проблеми с липсващата информация. Ако те наклепе - глобата за едното е около 500 лв., за другите неща - закона чети..

Магазина ти трябва да отговаря на ЗЕТ, ЗЗП и всички по-скорошни евродирективи, които все още не са отразени в тези закони. След като имаш вече ДДС регистрация трябва да посочваш правилно и ДДСто там където трябва, иначе не пишеш данък никъде (ако го пишеш, но не си рег. по ДДС си в нарушение пак).
 
От: Изисквания, онлайн магазин

Абе, верно имаше такава наредба. Сега не знам, не съм пращал с тях скоро, но миналата лято мисля реших да направя на един приятел в Германия подарък - навигация.

В пощата:
- Добър ден!
- (само умен кравешки поглед)
- ... искам да пратя ето това до Германия.
- Какво е това?
- Ами, навигация.
- А батерия има ли?
- ?! ...разбира се, че има.
- В такъв случай не можете да го изпратите.
- !?!
- Такава е наредбата на началника на БГ Пощи заради инцидента на летище Сарафово. ТАМ ПИШЕ! (Посочва инфо таблото)
- @#$@@##@@@
- $%&&!@@@@ #@#@!!\\
- #$@%@%#^@&#
- @^@^@#@^@&@
- ...

Излязох навън, изпуших една цигара и обратно.
- Добър ден, отново съм аз.
- Да кажете...
- Искам да изпратя ето това нещо до Германия.
- Батерия има ли?
- НЕ!
- Сигурен ли сте?
- Да, сигурен съм!
- Ми добре...

:cry:
 
От: Изисквания, онлайн магазин

Айде бе! Покажи ми законова наредба която го забранява. Аз знам цял цех които рециклира батерии и ги изпраща по цял свят. Аз също изпращам стоки с батерии без проблеми. Ако все пак си срещнал някъде проблем опиши да се образоваме, така казано изречението не е вярно.

Не можеш в пощенските клонове не ги искат. Може да си минал метър няколко пъти но не и дългосрочно. Български пощи, какво да ги правиш.....
 
От: Изисквания, онлайн магазин

Това че БГ пощи с които не работя не приемат пратки с батерий вътре си е изцяло тяхна политика. Дали ще бъде GPS с батерия. Айфонка или квото и да било и дали ще бъде в джоба на пътника или в сака му или в някой колет няма никакво значение за самолета. Не съм чул да им събират телефоните на хората преди да се качат в самолет. При моите мащаби не може да става дума за минаване метър, защото става дума за около 1000 пратки в европейския съюз още горе доло толкова извън него и проблеми никакви.
 
От: Изисквания, онлайн магазин

Всички закупени продукти ще имат фактура но в електронен формат, не знам дали се счита? Доставката се поема от мен като ми се издава фактура за цялата цена. Единственото което е проблем е когато сложа надценка и продам нещо как да отчета това че продавам с надценка пред НАП или други европейски органи? Изобщо трябва ли да го отчитам? Всички мита, данъци и т.н ако има такива а по принцип няма се плащат от мен предварително и са вписани в цената общо. Тоест поръчвам нещо, плащам си цената с мита, данъци и доставка ако има такива и изпращам на купувача с надценка.
 
Последно редактирано:
От: От: Изисквания, онлайн магазин

Всички закупени продукти ще имат фактура но в електронен формат, не знам дали се счита? Доставката се поема от мен като ми се издава фактура за цялата цена. Единственото което е проблем е когато сложа надценка и продам нещо как да отчета това че продавам с надценка пред НАП или други европейски органи? Изобщо трябва ли да го отчитам? Всички мита, данъци и т.н ако има такива а по принцип няма се плащат от мен предварително и са вписани в цената общо. Тоест поръчвам нещо, плащам си цената с мита, данъци и доставка ако има такива и изпращам на купувача с надценка.

Зачита се и фактурата в ел.формат, само при получаване на пратката прикачайте към нея и товарителницата.
Нали за да има печалба една фирма трябва да продава с надценка :)
Общо казано Приходи-разходи = печалба
 
От: Изисквания, онлайн магазин

Това вече ми е известно за приходите и разходите, търговец съм от 5 клас. Учил съм икономика и маркетинг но не са главната ми специалност и за това не съм напълно наясно, по скоро не искам за една буква да ме глобят....

Ето крайния вариянт:

1.Дропшипинг без регистрация по зддс, изпращам само в ЕС от цял свят - колко за счетоводител, колко за регистрация на фирма колко общо на месец или за друг период ако е необходимо?

2. Сайт като олх, където нашата комисионна ще се плаща чрез смс-и- не трябва фирма, просто почвам и почвам да рекламирам сайта, клиентите да използват каквото искат за плащане- пейпал, банков трансфер, чек?

3. Без дропшипинг, поръчвам всичко и изпращам от Република Чехия до Европейския Съюз чрез складиране + клиентите могат сами да слагат продукти и да им плащат както искат? Колко за счетоводител на месец, регистрация без зддс за сега и друго ако има за какъвто период е?

По нататък смятам да добавя и регистрация по ЗДДС, колко ще ми струва? Сайта е готов, чакам да видя колко ще са разходите просто!
 
От: Изисквания, онлайн магазин

по нататък за европейският съюз регистрацията е още в началото - много си заблуден - 1 си намери счетоводител
 
От: Изисквания, онлайн магазин

За да работиш в ЕС ти трбва регистрация по ЗДДС, което автоматично ви вдига разходите за счетоводител. За цени разцъкай из Г. Те зависят от броя документи на месец.
 
От: Изисквания, онлайн магазин

За сайт като олх не ми трябва регистрация по ЗДДС, моля не ми продавайте неща от които нямам нужда! Търговец съм от 5 клас! От олх може да пратиш навсякъде а печалвата чрез смс-и ми осигурява всички законни мерки, защото се плаща 2.40 с ДДС, а аз получвам процент от тези 2.40!
 
От: Изисквания, онлайн магазин

За сайт като олх не ми трябва регистрация по ЗДДС, моля не ми продавайте неща от които нямам нужда! Търговец съм от 5 клас! От олх може да пратиш навсякъде а печалвата чрез смс-и ми осигурява всички законни мерки, защото се плаща 2.40 с ДДС, а аз получвам процент от тези 2.40!

Абе ти онлайн магазин ли искаш да правиш или рекламна платформа?
Аз досега не те разбрах...
Ти самия наясно ли си?
 

Горе