Изисквани документи съпътсващи продажба през онлайн магазин

KonImperator

New Member
Може ли някой да ми обясни какво е нужно да се издава, при осъществяване на продажба? Виждам, че са нужни разни касови бележки/електронни документи при картови плащания? Ако доставям с Еконт, те какво ще издават и какво остава за мен? Как се осъществяава самото издаване? - Трябва ми касов апарат у дома или какво се очаква от мен? Освен това ако може да ми разясните и какво ще да е POS терминала и как се връзва в онлайн продажбите, нужен ли е, какво върши и т.н.

Очаквам въпросът ми да може да бъде отговорен от всички активни онлайн търговци, тъй като става въпрос за всеобщи изисквания, които би трябвало да бъдат спазвани от всеки такъв. Надявам се да ми стане ясно, ако някой отговори :D

Благодаря предварително!
 
1 не ти трябва касов апарат ако ще продаваш само онлайн.. правиш споразумение с еконт за получаване на парите като ППП и си ти.. това е ако ще продаваш само с еконт само в България. Другите ти въпроси са за счетоводител.. ПОС терминала се връзва към банковата сметка на фирмата и от там парите отиват директно в твоята сметка.. издаваш елоктронен касов бон, който се издава директно от онлайн магазина , така че с това също нямаш проблеми.
 
Мерси много за отговорите преди всичко!

В случая ПОС терминала (виртуален) от къде го получавам? Играе ролята на payment processor един вид, като Stripe, PayPal, Braintree, 2checkout и т.н. ли? Някакъв пример можеш ли да дадеш за България ако си използвал такова нещо?

И ако може само да уточниш кой въпрос е за счетоводител, че не виждам да не си отговорил на нещо. Нещо свързано с картовите плащания ли?
 
Мерси много за отговорите преди всичко!

В случая ПОС терминала (виртуален) от къде го получавам? Играе ролята на payment processor един вид, като Stripe, PayPal, Braintree, 2checkout и т.н. ли? Някакъв пример можеш ли да дадеш за България ако си използвал такова нещо?

И ако може само да уточниш кой въпрос е за счетоводител, че не виждам да не си отговорил на нещо. Нещо свързано с картовите плащания ли?
easypay.bg
всички банки с които можеш да се договориш..
 

Горе