Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Здравейте , лично аз съм менте предприемач , обаче пък от 7-8 години си докарвам допълнителен доход от онлайн игри . Нека да обесня за да стане по-ясно на аудиторията .
Има няколко начина да се изкарват пари от игри , като изключим youtube и twitch стрийминг , където много зависи от фактора дали си найстина добър и атрактивен за гледане/следене/донейт . Аз лично се занимавам само с MMORPG игри където освен дигането на герой , повече се печели от самата игрова валута , както и от различни други дейности , които се извършват автоматично - на бот , което крие някакъв риск , но той е оправдан .
Тук говорим за наистина добри месечни заработки , които зависят изцяло от играещия .
В Азия , специално Китай , това е супер развита индустрия , съществуват къщи наречени "powerhouse" , където геймъри играят на смени денонощно за да удовлетворяват заявките и търсенето на клиенти от Сащ и Европа предимно .
Ако се мисли по-мащабно , с известна инвестиция , направата на сайт , "продаващ" , всъщност препродаващ , валута , акаунти , поуърлевел и прочие на разлините игри , където се работи по схемата - съплайър - клиент , като сайта играе ролята на брокер между продавач и купувач , се правят ужасно много пари . Надценките са над 50% , а сумите на самите сделки обикновенно са над 100$ всяка .
Сферата като цяло има огромен потенциал , има ужасно много начини да се правят пари от нея , но и се изискват комплексни знания за цялосната система на действие .
Като бях студент преди няколко години правех на месец 4 цифрена сума само от 1 игра , а представете си ако имам сайт , и екип от 4-5 души , които са в ролята си на live chat support , мисля че 5 цифрени суми на месец са напълно реални .
Тъй като съм имал вземане - даване с многобройни подобни сайтове , главно китайски , знам цялата им система на работа , знам колко правят на месец , и повечето от вас няма да повярват .
Освен това , ако приемем че човек иска да се занимава самостоятелно на игра Х , той има 3 варианта за реализиране на стоката си : форуми от типа на ww w . epicnpc . com , ww w. m a x c h e athers . com и прочие , да препродава на горепосочените сайтове или да продава директно на хора от играта , да речем негови приятели/познати.
А относно сайт от типа на ww w 3zoom . com - подобен проект би бил осъществим от група хора с подобни интересни и знания , ако някой се интересува повече , може да ми пише на лично .
 
От: От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

А как си изкарваш парите, след като ги спечелиш. И възможно ли е да имаш някакви проблеми с данъчните за това...?
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

И какво казваш? Че има изтрещели типове, които са готови да платят за да се развият по бързо във виртуалния свят, който са избрали? - това не е някаква тайна :).

Ако идеята е за сайт то ти:
- Нямаш виртуално злато за игрите Х, У, З;
- Нямаш екип от геймъри, които да генерира продукта виртуално злато;
- Нямаш база с потенциални клиенти;

@Dexter09 плащачите плащат с начините, които ти си определил - било то paypal, пос терминал и т.н. Ако не декларираш доходите може и да имаш проблеми :D
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Ако имаш сайт идеята е да НЯМАШ виртуално злато , както и да не генерираш такова с екип от геймъри (тове е допълнителна опция) .
Идеята е да си посредник между такива които искат да купят и такива които продават редовно . Това е бизнес модела на всички подобни сайтове .
Базата се създава , ако си в тази сфера имаш нужните контакти .
Не съм чувал някои да декларира и да плаща данъци за подобна дейност - може би ти си ?
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Абе пичове няма значение какви и от къде са ви доходите, трябва да се декларират и да си платите данъците това е.
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Всъщност има - в Америка доходите от подобна дейност са недекларуеми . Ако си в БГ и получаваш в пейпал като гифт , също са недекларуеми .
Извинете , но някой реално продавал ли е или само говорите ей така да се намирате на приказка ?
Дейността така или инъче не е от най-легалните - все пак се продава собственост на компания Х , както е записано в договорните отношения на повечето - валута , акаунти , и прочие не са СОБСТВЕНОСТ на играча , а на компанията , т.е играча ползува изброените .
Сега остана да се вкарвате и във филми да плащате данъци - като какво ще ги декларирате , че не ми е ясно ? Ок , някаква дейност от интернет е , но дотам . Занимавам се от доста време и контактувам с други - никои , никога , никъде не е плащал никакви данъци .
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Как можеш да декларираш доходи ако нямаш никаква информация за човека, от когото идват, както и никакви договори с него (единствено името и e-maila от пейпал). А ако в някои държави няма опция гифт за плащане в пейпал - в Китай мисля, че е така - тогава какво?
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Всъщност има - в Америка доходите от подобна дейност са недекларуеми . Ако си в БГ и получаваш в пейпал като гифт , също са недекларуеми .
Извинете , но някой реално продавал ли е или само говорите ей така да се намирате на приказка ?
Дейността така или инъче не е от най-легалните - все пак се продава собственост на компания Х , както е записано в договорните отношения на повечето - валута , акаунти , и прочие не са СОБСТВЕНОСТ на играча , а на компанията , т.е играча ползува изброените .
Сега остана да се вкарвате и във филми да плащате данъци - като какво ще ги декларирате , че не ми е ясно ? Ок , някаква дейност от интернет е , но дотам . Занимавам се от доста време и контактувам с други - никои , никога , никъде не е плащал никакви данъци .

Моето момче от колко време се занимаваш с това, като сигурно нямаш 15 годинки? Ти за доходи чувал ли си? Като ти преведяли пари като гифт не трябвало да се декларират ... ти луд ли си? Къде го прочете това? Кво е в Америка или по света няма значение, важно е къде са ти доходите. Докато банковата сметка ти е българска, харчиш парите в България, то трябва да спазваш българските законите. Това с америка от къде го измисли? Няма такова нещо освен във фантазиите ти. Искаш да ми кажеш че сайтове като стийм не плащат данъци от посредничество или сайтове подобни на ескрол и те не плащат данъци? Тук не само че има хора който са продавали, но има хора, който са започнали да продават още преди да си се родил!
 
От: От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Виж сега приятелю , не е много логично да наричаш 15 годишно дете лудо - някак си е травмиращо за психиката :)
Сега сериозно , май нещо си се объркал , аз като физическо лице , което имащо опцията да получава подаръци от Дядо коледа , приятелите си и прочие , къде в закона е написано , че трябва да ги декларирам ? Ти като получиш пари от твой роднина , които живее в САЩ примерно , декларираш ли ги ? Я дай да видя :)
Ако си говорим за фирма , там не се правят плащанията по гифт метода , а за сървис . И естествено там ПЛАЩАШ .
И извинявай че съм малко заядливко , обаче , дума на български "преведяли" няма ! Може би искаше да кажеш "превеждали" .
И не , не са продавали преди да съм се родил :) Инъче ти благодаря за позитивния коментар , лееееееко ме накара да се усмихна :)
 
От: От: От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Виж сега приятелю , не е много логично да наричаш 15 годишно дете лудо - някак си е травмиращо за психиката :)
Сега сериозно , май нещо си се объркал , аз като физическо лице , което имащо опцията да получава подаръци от Дядо коледа , приятелите си и прочие , къде в закона е написано , че трябва да ги декларирам ? Ти като получиш пари от твой роднина , които живее в САЩ примерно , декларираш ли ги ? Я дай да видя :)
Ако си говорим за фирма , там не се правят плащанията по гифт метода , а за сървис . И естествено там ПЛАЩАШ .
И извинявай че съм малко заядливко , обаче , дума на български "преведяли" няма ! Може би искаше да кажеш "превеждали" .
И не , не са продавали преди да съм се родил :) Инъче ти благодаря за позитивния коментар , лееееееко ме накара да се усмихна :)

Пич единствено можеш да НЕ декларираш пари, който са ти дадени на ръка, поради простата причина, че няма как да те хванат в повечето случай! Ако обаче искаш да ги сложиш в банката и са повече от 10 000 то тогава трябва да пишеш декларация за произход. Няма такова пратили ми пари от марс или юпитер! Всичко се декларира и се плащат данъците! Няма значение дали си фирма или физическо лице. Аз нямам роднини в Америка, но често получавам пари от там, да не кажа хиляди дневно и да всичките ги декларирам и на всичките си плащам данъците. Няма видове плащания моето момче, има само един вид плащане и много видове основание за плащането! При някои форми на плащане по самото основание се подразбира кой да плати таксите.

ПП -> Думата преведяли я използвах жаргонно да покажа от къде и с какъв мозък си ги смучИш постовете.
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

О , минахме на пич :)
Малко ми става смешно като тръгнеш да обесняваш на икомонист "какво става като" . Аз тук не виждам някой да говори за слагане(депозиране) в банки на 5 цифрени суми .
Доста се отметна от същността на разговора , темата е относно доста по-малки суми .
Но както и да е , ти като какво ги получаваш тия хиляди долари на ден - като физическо лице или фирма ? Искаш да ми кажеш , че според теб е възможно да получаваш пари като подарък на името на фирма и да развиваш дейността си по този начин , като избягваш таксите до минимум ? Good to know .
Абе въобще , като не искаш да помогнеш на момчето , що пишеш ? Мене ми е през оная работа за форумната бройка мнения . За теб може и да е някакък приз за полезност или съизмеруемо на интелекта , за мен е просто форма на взаимопомощ .
И в крайна сметка какво го съветваш - да си отвори фирма или да си декларира доходите в данъчната декларация ? :)
Айде като много знаеш , разнищи го казуса , хем и другите да се възползват от опита на допотопен търговец , инвеститор и данъчен .
 
От: От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

О , минахме на пич :)
Малко ми става смешно като тръгнеш да обесняваш на икомонист "какво става като" . Аз тук не виждам някой да говори за слагане(депозиране) в банки на 5 цифрени суми .
Доста се отметна от същността на разговора , темата е относно доста по-малки суми .
Но както и да е , ти като какво ги получаваш тия хиляди долари на ден - като физическо лице или фирма ? Искаш да ми кажеш , че според теб е възможно да получаваш пари като подарък на името на фирма и да развиваш дейността си по този начин , като избягваш таксите до минимум ? Good to know .
Абе въобще , като не искаш да помогнеш на момчето , що пишеш ? Мене ми е през оная работа за форумната бройка мнения . За теб може и да е някакък приз за полезност или съизмеруемо на интелекта , за мен е просто форма на взаимопомощ .
И в крайна сметка какво го съветваш - да си отвори фирма или да си декларира доходите в данъчната декларация ? :)

Според теб какво го съветвам? Никакъв икономист не си, щото нямаш елементарни икономически познания моето момче a.k.a пич! За банката няма като какво ми ги изпращат парите, важно е каква е причината за превода. Получавам съм преводи на които пише секс услуги, на други на които пишеше коката беше много добра пич и най - различни, не зависи от мен! Аз получавам парите и ги декларирам като доход, както се прави, без значение дали съм физическо лице или юридическо лице! Имаш ли приходи, каквито и да са, то трябва да ги декларираш по закон е те тва е! И въобще не сме се отметнали от темата, защото това което обсъждам в момента е много важна част от изкарването на пари от компютърни игри.

За разлика от теб моите мнения са 100 пъти по - полезни от твоите безсмислени и глупави мнения, който нямат никаква стойност. От обърканите ти и глупави мнения може някои да си направи грешен извод и това да му коства много, това е и причината да те контрирам! Очаква се човека да получи полезна информация, а не заблуждаваща информация от некомпетентен потребител!
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Това малко ме обърка "Ако обаче искаш да ги сложиш в банката и са повече от 10 000 то тогава трябва да пишеш декларация за произход." Как така само ако са над 10000 и са в банка...а ако са по-малко и са си в пейпал...?
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Абе не искам да ти знам секс улугите , които предлагаш по интернет - запази си ги за себе си .
Аз му помагам , като обясних как работи цялата система , докато твоята помощ се свежда до това , че трябва да се подпише декларация за произход на суми над 10к лева - ок така е - само че не разбрах това как е свързано с въпроса на момчето ?
Декларирай си каквото искаш , твоята сфера на дейност е в сексуалните улуги , а не в MMORPG индустрията . Лек ден .
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Това малко ме обърка "Ако обаче искаш да ги сложиш в банката и са повече от 10 000 то тогава трябва да пишеш декларация за произход." Как така само ако са над 10000 и са в банка...а ако са по-малко и са си в пейпал...?

Говорим за касово захранване на сметката. Политиката на всички банки е ако има касово зареждане (тоест пари в брои) трябва да се напише декларация за произход. Ако се преведат по банков път, то тогава произхода им се знае и не е нужна такава декларация.

@EastSide
Моето момче a.k.a пич, докато ти се опитваш да "помогнеш" аз пиша че това което ти пишеш са пълни глупости и нямат никаква стойност. За въпросните пари 10 000 лева, говорех ако си ги получил на ръка и не искаш да ги декларираш. Единствения вариант в който не трябва да декларираш приходи е ако ги получиш на ръка и не те проследят. Ако всеки месец започнеш да получаваш дори по $100 то ще те забележат и ще ти разкатаят фамилията, няма значение дали са $100 долара или 10 000 лева, процедурата е една и съща! Дори няколко дена подред да ходиш и да вкарваш по 9 999 лева, то веднага ще те забележат и ще те питат от къде да тези пари, ако си купиш къща, пак ще те питат, ако изтеглиш заем и си купиш дом, пак ще те питат и на всичко трябва да се плащат определените за него данъци няма значение дали продаваш броня в WOW или царевица на главната или кокаин! Ако не можеш да докажеш от къде да са ти парите в страни като Америка се лежи в затвора.
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Това малко ме обърка "Ако обаче искаш да ги сложиш в банката и са повече от 10 000 то тогава трябва да пишеш декларация за произход." Как така само ако са над 10000 и са в банка...а ако са по-малко и са си в пейпал...?

Абе не го слушай тоз фуклио , не знае за какво става на въпрос изобщо . Чул от някъде , че трябвало незнам си какво , и айде давай и аз като тях . Уж е от Варна , пък не е тарикат - явно не всички морски сме .
Продавай си през пейпал , получавай си парите като гифт и си свири , такива смешници като този без реален опит в нещо , могат само да ти навредят и да те вкарат във филми .
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Абе не го слушай тоз фуклио , не знае за какво става на въпрос изобщо . Чул от някъде , че трябвало незнам си какво , и айде давай и аз като тях . Уж е от Варна , пък не е тарикат - явно не всички морски сме .
Продавай си през пейпал , получавай си парите като гифт и си свири , такива смешници като този без реален опит в нещо , могат само да ти навредят и да те вкарат във филми .

Ти някакъв малумен ли си не знам???? Що реши, че съм от Варна не знам? Моя практически опит ти казах е твърде възможно да е започнал още преди да се родиш! Знаеш ли какъв е лимита на paypal за подарък и каква е разликата? А знаеш ли защо хората си правят много банкови сметки с много paypal-ли? Щото аз знам! Не говори глупости заблуждаваш хората с грешните си твърдения! Тук говорим за законите в България не за тарикатлък! Щото от тарикатлък сме на това положение, всеки от сели си мисли че трябва да му се слугува! Има си закони и трябва да се спазват, предвид дефицитите в страната нещото което сега се гледа най - стриктно са митниците и данъците и всички що е минавало измежду капките вече не минава! Това че ти пре paypal си прекарал $200 - $300 долара за една година не е нищо, ако ще ти е доход говорим за $1000 на месец и не говорим за тарикатлък, щото с този доход трябва да издържаш семейство, деца, сметки да плащаш!!!

ПП -> Докато ти повтаряш грешните твърдения, аз ще повтарям че са грешни разбери го, няма да се откажа, щото така не става!
 
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Hahowec джумлата ти е изяла главата. Като ти чета тарифите по други теми, с написаното тук можеше да изкараш 1К€ :drama:
 
От: От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

Ти някакъв малумен ли си не знам???? Що реши, че съм от Варна не знам? Моя практически опит ти казах е твърде възможно да е започнал още преди да се родиш! Знаеш ли какъв е лимита на paypal за подарък и каква е разликата? А знаеш ли защо хората си правят много банкови сметки с много paypal-ли? Щото аз знам! Не говори глупости заблуждаваш хората с грешните си твърдения! Тук говорим за законите в България не за тарикатлък! Щото от тарикатлък сме на това положение, всеки от сели си мисли че трябва да му се слугува! Има си закони и трябва да се спазват, предвид дефицитите в страната нещото което сега се гледа най - стриктно са митниците и данъците и всички що е минавало измежду капките вече не минава! Това че ти пре paypal си прекарал $200 - $300 долара за една година не е нищо, ако ще ти е доход говорим за $1000 на месец и не говорим за тарикатлък, щото с този доход трябва да издържаш семейство, деца, сметки да плащаш!!!

Абе дрислио не ми викай малоумен , да не дойда до вас да те вкарам набързо в тенденциите на данъчното облагане . Това , че ти плащаш данъци е много добре . Само такива чакат ББ и другите ненаситници . Въпроса е как да се избегнат данъците , и затова дадох примера с ГИФТ , дебил - Paypal пращат извлечения само и единствено на IRS УСА , а не на НАП ! И ако пратят какво - някои ти пратил подаръче !!! Ухууу!!! Ти като дърпаш пари от пейпал до банковата си карта е отново движение между лични сметки . Дори в извлечението на банките излиза като мотив нещо подобно . Айде бягай от тука с твойте умрели теории , не важиш .
 
Последно редактирано:
От: Изкарване на пари от компютърни онлайн игри?!

ако кажете, че и за биткойните трябва да се плащат данъци тогава спирам:p
 

Горе