Излизане на 1-во място на .BG домейн?

Haiku

New Member
Защо като напиша в Google думата "Comfort" ми излиза на първо място comfort.bg ? Знам, че е голяма фирма, но едва ли е най-добре оптимизирания сайт съдържащ думата комфорт из целия уеб! Задавам този въпрос, защото искам да регистрирам фирма + сайт с .bg домейн. За съжаление съществува интернационална компания със седалище в Лондон със същото име, но тази компания не оперира в България и едва ли е известна на много българи, тъй като обекта на търговия е строителство, и както казах не инвестира в нашата страна. В същото време това име е неизползвано в България - проверих в търговския регистър. Ще мога ли да създам добре оптимизиран сайт с .bg домейн също като comfort.bg, които използват популярна дума на английски и излизат на първо място в търсачките? Фирмата ми ще оперира в България, едва ли някога ще напусне границите на страната, така че оптимизацията ми главно цели популяризиране сред българското уеб пространство? Т.е. ще мога ли да преборя тази компания и да излизам на 1-во място, когато търсенето е от България?
 
От: Излизане на 1-во място на .BG домейн?

.bg помага при търсене в Балгария. Comfort.bg е първа чрез търсене в google.bg, но не и google.com

google.bg

google.com - не го виждам

В тази връзка .bg са добри само в рамките на България и съответно дават предимство при търсене от google.bg за такива общи изрази. Съответно в google.bg ще се пребориш с лондонската фирма, а за google.com не е сигурно. При всички случаи ще имаш предимство пир търсене от България. В последно време Гугъл все повече ходи в тази посока.
 
От: Излизане на 1-во място на .BG домейн?

Явно е най-добре оптимзиирания сайт, че да е на 1во място по тази ключова дума, за този период :D

Разбира се че ще можеш да си на 1ва страница а да го изместиш от 1ва позция, ще видиш доста зор - сайта като цяло качествни беклинкове вади, а и не на последно място си е вече изграден бранд в стройтелството. Ще можеш стига да знаеш как и да имаш нужната финанси за тази цел :)
 
От: Излизане на 1-во място на .BG домейн?

Много е важна самата дума и резултатите с нея, но ако не е супер популярна, няма причини да не стане.
Все пак се бориш за резултат в Google.bg - твоят сайт ще бъде предпочетен, пред английския, ако е направен кадърно :)
 
От: Излизане на 1-во място на .BG домейн?

Думата, която искам да използвам не е никак популярна, тъй като е измислена. Сам си я измислих, след което разбрах че има такава компания. Относно Google - когато пиша google.com в адресбара, директно ме препраща към google.bg. Незнам това дали се дължи на хистори-то и бисквитките или важи за всички търсещи от България..? Съжалявам за нуубския въпрос.
 
От: Излизане на 1-во място на .BG домейн?

След като сам си я измислил, как смяташ, че другите ще я търсят?
Домейн на кирилица е голямо предимство, щом си се насочил към България.
 
От: Излизане на 1-во място на .BG домейн?

Ще градя бранд а услугата е архитектура.... Ще оптимизирам по ключови думи... Не искам сайта ми да е популярна дума. Искам след време да асоцират домейна с фирмата ми и конкретно с мен, а не искам да разчитам само на случаен трафик...
 
От: Излизане на 1-во място на .BG домейн?

Добре си се насочил за бранд името.

В гугъл.bg отива тъй като се ориентира от езиците в настройките на браузъра. За да отидеш до гугъл.com ползвай линка, долу в ляво - Google.com in English
 
От: Излизане на 1-во място на .BG домейн?

Със сигурност ще ги прескочиш ако си направиш и оптимизираш сайта както трябва - освен това дори и да си на второ място - какъв е проблема това не е като да продавате хапчета и да се притесняваш че ако не си първи ще изпуснеш клиента - Както каза хората ще търсят наложеният от теб бранд и да отворят погрешка първият сайт да не е да му станат клиенти.
 
От: Излизане на 1-во място на .BG домейн?

Ще градя бранд а услугата е архитектура.... Ще оптимизирам по ключови думи... Не искам сайта ми да е популярна дума. Искам след време да асоцират домейна с фирмата ми и конкретно с мен, а не искам да разчитам само на случаен трафик...

Тогава защо гледаш думата "comfort"? Гледай думите, по които искаш да се класираш, а бранда лесно ще го дръпнеш първи.
 
От: Излизане на 1-во място на .BG домейн?

Мантата добре го е казал - понякога и да си трети, пак си първи. :)
 
От: Излизане на 1-во място на .BG домейн?

То щом ще градиш бранд и тази дума е измислена, изобщо кво те притеснява кой е на 1во място. Бранда яко с реклама ще го изработиш, не ти трябва SEO колкото реклми - а btw комфорта е готин сайт за реклама за всичко в стройтелството
 
От: Излизане на 1-во място на .BG домейн?

Сайта ми ще бъде тип портфолио. Няма да продавам интернет услуги. Просто искам в един дългосрочен план, някой като ме търси - да ме намира лесно, а и да съм напред по определени ключови думи като "архитектура, дизайн и тн." - това помага за популяризирането на фирмата(бранда), който искам да градя. Въпроса ми беше да не стане така, че винаги да съм в сянката на онази Лондонска фирма и хората трудно да ме откриват или бъркат с нея, въпреки че в България ще бъда единствен. Попитах конкретно за комфорт, защото е широкоизползвана дума по цял свят и все пак е изградила добър бранд в България - т.е. хората я разпознават.
 
От: Излизане на 1-во място на .BG домейн?

Е те комфорт са за БГ не за цял свят, просто гошо ти подава данните за Бг щото си от тук, а иначе няма си в сянката на лондонската фирма в гошо.бг
 
От: Излизане на 1-во място на .BG домейн?

Toва ме интересуваше. Регистрирам домейна, няма да се чудя повече. :)
 
  • Like
Реакции: Brad

Горе