Измамата Продавалник (OLX) - Еконт

Честно казано никога не съм работил с еконт в качеството си на физическо лице, но мисля, че няма значение. Отстъпките и комисионните са на база оборот на транспортните разходи. Не знам да правят разлика между физ. лице и дружество. Ама 5000 лв. разходи за транспорт на физ. лице си е много и не знам дали няма да влезеш в полезрението, на който не искаш :) Примерно говоря....

biaaro, сега ще задам един малко елементарен въпрос, предполагам, но бизнес профил ли трябва да имам в Еконт за да получа по-голяма отстъпка и как мога да се договоря с тях за такъв, ако нямам регистрирана моя фирма? Замислих се над твоето изказване и за мен би си заслужавало, защото определено допринасям доста за оборота на Еконт, а печеля 0 от това.
 
  • Like
Реакции: luba
biaaro, сега ще задам един малко елементарен въпрос, предполагам, но бизнес профил ли трябва да имам в Еконт за да получа по-голяма отстъпка и как мога да се договоря с тях за такъв, ако нямам регистрирана моя фирма? Замислих се над твоето изказване и за мен би си заслужавало, защото определено допринасям доста за оборота на Еконт, а печеля 0 от това.

Няма значение дали си ф.лице или фирма за % отстъпка. Единственото е, че може да загазиш с големи обороти без фирма. Еконт предоставят информация на Икономическа полиция и НАП за всеки с над 5000 лв получени в наложени платежи.
 
  • Like
Реакции: luba
Говорим за сума от 5000 лв взети наложени платежи и парични преводи от изпращача за един месец. Отстъпката ти зависи пък само от оборота в куриерски услуги.
 
  • Like
Реакции: luba
biaaro, сега ще задам един малко елементарен въпрос, предполагам, но бизнес профил ли трябва да имам в Еконт за да получа по-голяма отстъпка и как мога да се договоря с тях за такъв, ако нямам регистрирана моя фирма? Замислих се над твоето изказване и за мен би си заслужавало, защото определено допринасям доста за оборота на Еконт, а печеля 0 от това.
Трябва да имаш обороти, няма значение юл ли си или физическо. Както ти допринасяш за оборота на Екон така и Еконт допринася за твоя.
 
  • Like
Реакции: luba
Разбира се, че и Еконт помагат на мен, защото, ако трябваше да разчитам на Спиди, направо ме бройте загинала геройски.
 
Е значи всеки един, който е физическо лице, ако няма оборот над 2000 лв на месец, независимо от кой сайт за пазаруване или от собствен, нуждата от регистрация на фирма се губи така ли?
Незнаех че базар и олх пращат информация месечно ако достигаш 5к или 4к да кажем.
 
Еконт давал инфо, не съм разбрала да има нещо такова за Базар или ОЛХ, а и сделките там са нещо относително и не са гаранция за реалните продажби.
 

Горе