Измама от сайтове за обяви олкс, базар и ...

pepo_999

Well-Known Member
От сайтове за обяви се свързват с вас с предложение да купят обявена от вас стока като предплатят по банков път и доставката е за тяхна сметка като ще изпратят до адрес да се вземе пратката с Лео експрес. Свързват се по вайбър може би за да не оставят следа в сайта за обяви, не че така не оставят но...

Уговаряте се и ви пращат линк който уж е за потвърждание на плащането от сайта лео експрес, има бутон приеми плащане при което се отваря уж сайта на куриера и ви кара да си вкарате данните от дебитна/кредитна карта

Ако не сте много в час така хем ще изгорите със сумата на стоката която продавате, хем ще ви вземат и даните, имена, номер на карта, кода от гърба, дата на валидност и т.н.

В сайта на куриера има подробности https://www.leoexpres.bg/news/67/izmami-s-onlain-plashtaniya
 
е явно са почнали и с еконт и спиди предполагам, след като се усетиш изтриват тяхната част от чата
 
Всяка седмица тема

Ако я има същата тема Блинки да я изтрие

за мен тази схема е нова или поне чак сега са ме пробвали
 
Как на някой би му хрумнало, че като ще получава пари, трябва да потвърждава плащане и още повече - да вкарва данните от картата си?!?
За IBAN/номер на сметка разбирам, но нищо, ама нищо повече. Там който иска - нека превежда. Но да цъкате линкове, да попълвате данни - това е най-елементарния ама най-елементарния вариант да ви измамят. Дори не си струва да се пускат теми за това.
Все едно да ви срещне някой на пътя и да ви каже "много сте ми симпатичен, искам да ви преведа 1000 лева ама за целта я първо ми дайте банковата си карта и пин кода, за да ида до банкомата и осъществя трансфера". :D
 
Нямаш си на идея, колко народ е изгорял.

предполагам доста, тука повечето са все разбирачи, ама що прост народ има, все ще изгори някой
 
Тези измаме вървяха в САЩ, Канада и Англия, само, че там беше в Ибей. И явно са решили да я пробват и тук.

Но там най вече вървят измамни и с "възстановяванета на пари" и "ИТ измами". Милиони долари свличат, но основно целта им е хора над 50, 60 години.
 
От сайтове за обяви се свързват с вас с предложение да купят обявена от вас стока като предплатят по банков път и доставката е за тяхна сметка като ще изпратят до адрес да се вземе пратката с Лео експрес. Свързват се по вайбър може би за да не оставят следа в сайта за обяви, не че така не оставят но...

Уговаряте се и ви пращат линк който уж е за потвърждание на плащането от сайта лео експрес, има бутон приеми плащане при което се отваря уж сайта на куриера и ви кара да си вкарате данните от дебитна/кредитна карта

Ако не сте много в час така хем ще изгорите със сумата на стоката която продавате, хем ще ви вземат и даните, имена, номер на карта, кода от гърба, дата на валидност и т.н.

В сайта на куриера има подробности https://www.leoexpres.bg/news/67/izmami-s-onlain-plashtaniya
Мога да ти дам малко инфо по случая.
 
е явно са почнали и с еконт и спиди предполагам, след като се усетиш изтриват тяхната част от чата
По-скоро, ако те заподрат казват, че стоката вече е продадена.
 
По-скоро, ако те заподрат казват, че стоката вече е продадена.
Те са купувачи, как ще ми кажат, че моята стока е продадена
 
Те са купувачи, как ще ми кажат, че моята стока е продадена
Има и "продавачи", чиято идея е да ти докопат лични данни.
 

Горе