Измамите с кликове стават все по-доходоносен бизнес

pandelov

New Member
Дали Гъгъл ще въведе още рестрикции за AdSense?
Случайно ми попадна тази статия:
technews.bg/article-17258.html
 
От: Измамите с кликове стават все по-доходоносен бизнес

е какво повече да въведе от това да забрани на рекламодателите..няма какво да се направи повече, за това инвестирайте в СЕО, а не в реклами!
 
От: Измамите с кликове стават все по-доходоносен бизнес

Ботнет ;]
 
От: Измамите с кликове стават все по-доходоносен бизнес

Компанията "Click Forensics and Anchor Intelligence" си прави PR акция.
 
От: Измамите с кликове стават все по-доходоносен бизнес

Аз затова само от серпа взимам реклами, притрябвали са ми там разни спам блогчета.
Ама интересно тука нашите мрежи как са с тоя click fraud... Особено тия малките, дето най-много лъжат :)
 
От: Измамите с кликове стават все по-доходоносен бизнес

Независимо къде си публикуваш рекламите, щом са PPC има вероятност конкуренцията да ги клика за да ти изчерпа бюджета или да те откаже да правиш бизнес заради високите разходи за реклама.
 
От: Измамите с кликове стават все по-доходоносен бизнес

Винаги ще има измами докато съществува рекламата на кликове. Измамата е заложена в самата същност на този вид реклама. Издателите кликат сами върху рекламите, рекламните посредници прибират лъвския пай без да правят нищо, рекламодателите се дърпат и не щат да дават повече от 5 стотинки, щото виждат, че им заминават залудо парите. На импресиите също не може да се разчита, всеки може да си ги помпа. Броят уникални също е субективен щото можеш да си купиш колкото искаш от тях чрез някоя ботнет мрежа.

Единственият справедлив начин за реклама е оценка на сайта базирана на резултатите за няколко месеца назад и определянето на месечна такса за определените позиции. Пак може да има измами, но стават много по-трудно. Едно е да купуваш уникални и да помпаш импресии седмица две, а друго е месеци наред. Със сигурност ще те хванат, освен ако не си някакъв факир или Осама бин Ладен на нета.
 
От: Измамите с кликове стават все по-доходоносен бизнес

някой, ако има интерес от кликфрод автотрафик ексчейндж да каже :)
 

Горе