Изпадане от SERP-а

От вчера имам изпадане на 3 сайта от серпа.
  • Едния е в не висока конкурентна нишша и при четири фрази беше на челни позиции сега само при едната го откривам на 4-5 страница. От около половин година не е е правено нищо по него.
  • Втория е в категория с прилична конкурнция. От около половин година не е правено нищо. Излизаше на около 5-6 фрази в топ позиции. Сега само при една фраза на втора страница. Преди два дена започнах още оптимизация по него(статии с линкове в сайтове в които вече съм публикувал линкове за него). Google да е засекал 3-4 статии макс.
  • Третия в топ конкурентна нишша. От първа страница на 3 фрази е видим само при едната на 5 страница. От около половин година му правя оптимизация, постоянно.

Накой да има подобни проблеми от вчера?
 
От: Изпадане от SERP-а

Просто си засегнат от някой от последните ЗОО глупости на google от последната 1 седмица.
Не си единствен ако това може да те успокой.
По добре не пипай нищо по сайта поне няколко дни докато всичко утихне и да видиш крайния резултат,че тези дни просто е мазало,човек не може да разбере какво и защо става :X
 
От: Изпадане от SERP-а

Наи-вероятно правят нещо. И преди ми се е случвало, когато оптимизаирам резултата да шава и даже да ходи назад и след време да избяга напред. Но сега на сайтове, които не съм правил нищо да се отрази, а в същото време на други, които съм правил същото преди(идентични обхождане в дир и соц. + статии) на тях да не се отрази. Някак не виждам логика. Но определено ще изчакам да видя какво ще стане. то няма и избор :)
 
От: Изпадане от SERP-а

Не разбрах за кой сайт говориш и кой отговро е ясен?

За сайта от темата, която линкнах. Отговора за изпадането в серпа.
 
От: Изпадане от SERP-а

Резултатите имам чувството че се менят при всяко нова търсене.Ту си на 4 страница , ту на 1 , после въобще те няма .... такива магии правя от гоогле, че направо е страшно....
 
От: Изпадане от SERP-а

Здравей колега! Аз имам същия проблем от една седмица, даже писах във форума преди да прочета твоя пост. Ето моята тема : predpriemach.com/showthread.php?t=36833
 
От: Изпадане от SERP-а

Това което мога да кажа е че директориите за статии имат около 40%-50% спад на посещенията от Google. Което означава, че в момента гоялам част от социалките ще си заминат(ще станат с минимален PR ако не и 0) и директориите за статии ще отнесат също наказания.

Дано има PR ъпдейт за да се види какво е станало/останало/ :(

Ако някой им анаблюдение над социалките и ако има желание нека да сподели за техния трафик/има ли промяна/.
 
Последно редактирано:
От: Изпадане от SERP-а

Това което мога да кажа е че директориите за статии имат около 40%-50% спад на посещенията от Google. Което означава, че в момента гоялам част от социалките ще си заминат(ще станат с минимален PR ако не и 0) и директориите за статии ще отнесат също наказания.

Дано има PR ъпдейт за да се види какво е станало/останало/ :(

Ако някой им анаблюдение над социалките и ако има желание нека да сподели за техния трафик/има ли промяна/.

Моите "3 цента":

1. Падането на PR не се отразява на трафика.
2. PR не влияе на SERP.
3. 98% от директориите и социалките "умряха" преди 2-3 години, а новопоявилите се от тогава са мъртвородени. Под "умряха" разбирам слаба посещаемост, липса на интерес и евтина монетизация.
 
От: Изпадане от SERP-а

За заинтересованите:

Пренасочването към друг домейн с 301 засега дава ефект.

Само се чудя и не съм пробвал още!?

Като пренасоча главния домейн а имам оптимизирана вътрешна страница /тоест линкове към нея/, какво да правя. Идеята е такава ако я пренасоча с 301/вътрешната страница/, google ще засечели това пренасочване или ще си зне от главното пренасочване че всички линкове отиват директно към главния домейн.

пренасочване с index.php(301 redirect)
 
От: Изпадане от SERP-а

saitbg.com => Нищо лично, не искам те обидя, но още от началото на тази тема ти се чудя като гледам единия от подписите ти: "seo/сео оптимизация на сайтове". Най-малкото ти не трябва да задаваш такива въпроси и да правиш такава тема, щом предлагаш такава услуга.
 

Горе