Използвате ли Password Managers?

От: Използвате ли Password Managers?

Не знам кой от кого я е научил, но е факт, че @LEONDER по-горе е споменал нещо подобно. И все пак съм доволен от КееПасс и смятам да си я ползвам занапред. :)
 
От: Използвате ли Password Managers?

Незнам как е станало това, като до сега не съм я споделял тази система, ама хайде. :)

знчи някой друг е бил ползвам си неговата система провери в темите
 
Аз също ползвам KeePass, като за целта имам 2 бази данни - едната е с паролите ми за сайтове, свързани по някакъв начин с пари (PayPal, електронно банкиране, ключове за закупен софтуер, афилиейт програми, хостинги и домейни и т.н.), а другата база данни е с паролите ми за сайтове, които не включват плащания - форуми, блогове, YouTube и т.н. Тези две бази данни са с двустепенна защита - трудна за кракване парола и файлове, които се намират на криптирана флашка, която винаги е с мен. Естествено, във флашката съм сложил десетки хиляди еднотипни файлове и пожелавам успех на всеки, който се опита да разбере кои точно файлове отключват базите данни. :) На тази флашка си пазя и файловете, с които си отключвам харда, който също е криптиран двустепенно.
 
От: Използвате ли Password Managers?

@Attacker, би ли споделил по-подробно как криптираш флашката, какво значи "криптиран двустепенно" и как се криптира харда? Виждам, че и ти като мен доста държиш на сигурността, аз дори съм леко параноичен. :D
 
Преводът ми от английски не беше съвсем точен, но става въпрос за т.нар. "two-way authentication", тоест се ползват 2 неща, за да се декриптира нещо. В моя случай ползвам парола и файл. Без едно от двете криптираните файлове не могат да се декриптират. Като софтуер ползвам TrueCrypt и майкрософтския BitLocker. Флашката, както и частта от харда, която съдържа важната ми информация, са криптирани с TrueCrypt. Партишънът с операционната ми система е криптиран с BitLocker. Иначе скоро смятам да сменя флашката, която се криптира софтуерно, със смарт карта с хардуерно криптиране. Страшно нещо е параноята.
 
Стара тема, но да ви кажа и моя начин. Ползвам keepassX

Имам акаунта в 2 облака: 4sharing и copy.com

първия ти дава webdav достъп.

на един распберипай в къщи имам папка в която съм монтирал 4sharing през davfs - така паролите се пазят на първия облак.
папката я достъпвам от свякъде със самба и впн (опен впи или пптп) от същия пай.

копи.ком дава програмка за пая с която можеш да копираш на облака от конзола. На пая имам и един крон, който на всеки час копира базата на кийпас към облака на копи. освен това копи пази версии на файла, т.е. ако нещо файла се прецака връщам до по-стара версия.

проблеми и решения:
нета в къщи умре или блокират впн-а, а съм навън: мога да монтирам 4шеринг като вебдав директно във всяка ОС като диск. И така да отворя базата.
Когато нета се върне, крона ще синхронизира с копи.ком
 
От: Re: Използвате ли Password Managers?

Стара тема, но да ви кажа и моя начин. Ползвам keepassX

Имам акаунта в 2 облака: 4sharing и copy.com

първия ти дава webdav достъп.

на един распберипай в къщи имам папка в която съм монтирал 4sharing през davfs - така паролите се пазят на първия облак.
папката я достъпвам от свякъде със самба и впн (опен впи или пптп) от същия пай.

копи.ком дава програмка за пая с която можеш да копираш на облака от конзола. На пая имам и един крон, който на всеки час копира базата на кийпас към облака на копи. освен това копи пази версии на файла, т.е. ако нещо файла се прецака връщам до по-стара версия.

проблеми и решения:
нета в къщи умре или блокират впн-а, а съм навън: мога да монтирам 4шеринг като вебдав директно във всяка ОС като диск. И така да отворя базата.
Когато нета се върне, крона ще синхронизира с копи.ком

И каква е целта на занятието?
 

Горе