Използвате ли Private domain registration?

espy

New Member
От известно време се чудя дали да си направя private registration. Ако има такива, които са запознати, моля да споделят за и против. Притеснението ми идва от това, че всъщност при тази регистрация май прехвърляш домейна на регистратора и после може да имаш проблем със собствеността. Така ли е наистина?
 
От: Използвате ли Private domain registration?

Притеснението ми идва от това, че всъщност при тази регистрация май прехвърляш домейна на регистратора и после може да имаш проблем със собствеността. Така ли е наистина?

Нищо не прехвърляш на никого просто ти скриват whois информацията, домейна си остава твой. :)
 
От: Използвате ли Private domain registration?

От известно време се чудя дали да си направя private registration. Ако има такива, които са запознати, моля да споделят за и против. Притеснението ми идва от това, че всъщност при тази регистрация май прехвърляш домейна на регистратора и после може да имаш проблем със собствеността. Така ли е наистина?

Задължително го ползвам. По-добре да платя с някоко долара повече, отколкото да си имам проблеми с българските власти. Тука сме още "Ганьовска" държава. Разрови се за случая на Вецков, където искаха да му съставят акт за афилейт сайт.

Също много завистливо племе сме, ние българите. Имаше теми за изгърмели Адсенс акаунти, поради описаното по-горе качество. "Не е важно, аз да съм добре. Важно е комшията да е зле"- така разсъждават доста от българите днес.
Така, че те съветвам да полваш опцията за "Whois Guard Protection".

п.п. днес съм леко хейтърски настроен. :)

п.п.п. Този ник много прилича на Spy. Да не сте роднини нещо или държавния агентурски апарат, налазва все повече форума? :lol:
 
От: Използвате ли Private domain registration?

Задължително трябва да се ползва (в краен случай може да въведеш фалшиви данни на whois, но да изглеждат като истински). Имай предвид обаче, че въвеждането на фалшиви данни може да доведе до отнемане на домейна (обаче е малко вероятно).

Напоследък се забелязват "хейтъри", които пишат оплаквания за фалшив whois срещу конкурентите си и се надяват, че домейна им ще бъде блокиран поне за кратко (в идеалния случай блокиран завинаги). Номера не минава с всички регистратори, но понякога се получава.

Ако регистратора получи оплакване за фалшив whois може да поиска от клиента си да му прати сканирано копие на паспорт/лична карта, сканирано копие от сметка за ток/вода/парно (utility bill) и т.н.

В повечето случаи предупрежденията, че може да се отнеме домейна, ако има некоректен whois са "плашене на гаргите".
 
От: Използвате ли Private domain registration?

"Ако регистратора получи оплакване за фалшив whois"

Може спокойно да каже на тоя който се е оплакал да е*е....няма такова оплакване, все едно някой да се оплаче от привате ху-иза.
Единственото оплакване което регистраторите са длъжни да обърнат внимание е за спам от конкретен домейн.
 
От: Използвате ли Private domain registration?

По принцип са длъжни да изискват от клиента да посочи коректна информация във whois. Например от време на време GoDaddy пращат писмо на електронната поща, посочена във whois на домейна с връзка и код, който трябва да се въведе в страницата, посочена във връзката. След като се въведе този код се показват текущите данни от whois на домейна и един голям бутон, който трябва да се натисне за да се потвърди, че данните са точни.

Други регистратори (напр. Directi/Resellerclub) просто изпращат съобщение по електронната поща на посочения във whois адрес с напомняне, че данните трябва да са актуални, но не изискват щракане по връзки и въвеждане на кодове.

По този начин реално се следи само за валидност на електронната поща.

Обаче има случаи когато от регистратори като GoDaddy са искали сканирано копие от паспорта и други глупости.
 

Горе